Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Маркетплейс Made with bravery: як розпочати роботу онлайн

Христина Коновалова
Христина Коновалова journalist, editor
23 січня 2023 12 хвилин читання

SPEKA продовжує серію матеріалів про те, як розпочати бізнес e-commerce на найбільш популярних в Україні маркетплейсах. У цій статті експерти проєкту розповідають, як стати онлайн-експортером, відкрити інтернет-магазин на Made with bravery, правильно підготувати товари для продажу та спілкуватися з клієнтами.

Made with bravery: як продавати на маркетплейсі  Made with bravery: як продавати на маркетплейсі 

Нагадаємо, SPEKA вже підготувала рекомендації про те, як краще створити онлайн-бізнес на маркетплейсі Prom.ua та як успішно продавати речі на Shafa.ua

Проєкт Made with bravery: історія ресурсу  

Маркетплейс Made with bravery запустили у вересні 2022 року. Майданчик об'єднує українських виробників, які продовжують працювати попри війну, та забезпечує експорт їхніх товарів. Через поширення цих виробів команда проєкту знайомить іноземців з якістю українського і надає їм можливість звичайною покупкою підтримати наших підприємців. 85% усіх замовлень з маркетплейсу оформили з доставкою за кордон. За три місяці роботи «Зроблено в Україні» доставили у понад 50 країн. Логістичний партнер проєкту Укрпошта забезпечує доставку замовлень у майже 200 країн. Весь прибуток маркетплейс передає фандрейзинговій платформі United24.

Долучитися до Made with bravery можуть українські виробники, які є суб'єктами підприємницької діяльності, виробляють якісний продукт та забезпечують високий рівень сервісу для покупців.

Перед реєстрацією виробникам варто підготувати якісні фото своїх товарів і текст про бренд  англійською мовою. Картки товарів заповнюються українською та англійською. 

Перелік заборонених на Made with bravery товарів

Якщо товари виробника належать до однієї з цих категорій, він не зможе зареєструватися та продавати їх на маркетплейсі:

  • алкогольні та тютюнові вироби;
  • зброя та її частини;
  • лаки для нігтів та парфумерія;
  • лікарські препарати та вироби медичного призначення;
  • підробки брендів (зокрема ліцензії);
  • сертифікати на товари й послуги;
  • товари, що вироблені не в Україні.

Якщо ваш товар не належить до цих категорій, сміливо переходьте до реєстрації. Як вона відбувається, розповідаємо далі. 

Перший крок: подання заявки на Made with bravery

Продавець залишає заявку на лендингу, вказавши ім'я і телефон, та очікує на дзвінок від команди маркетплейсу. 

Другий крок: зв'язок із командою Made with bravery

Продавцю телефонують зі служби підтримки маркетплейсу та обговорюють наступні питання:

  • наявність ФОП/ТОВ;
  • категорію товарів (чи є відповідна, чи не належать товари до переліку заборонених);
  • уточнюють, чи дозволяє рівень володіння англійською мовою комунікувати з покупцями для опрацювання замовлень;
  • розповідають про загальні умови та правила розміщення речей (опис товарів, умови доставки Укрпоштою, онлайн-оплата).

Після цього продавця додають до чату для оперативної комунікації та надсилають лінк на реєстрацію (створення) облікового запису і детальну інструкцію про налаштування профілю.

Третій крок: подання документів на Made with bravery

Відбувається реєстрація на сайті ФК «ЕВО» за посиланням із профілю продавця на маркетплейсі. 

Важливо під час реєстрації не помилитися з вибором організаційно-правової форми підприємства, адже ФОП і ТОВ мають різні параметри для завантаження документів. 

На зазначену у цьому вікні електронну пошту надійде лист для підтвердження реєстрації. Необхідно буде підтвердити e-mail.

Після реєстрації необхідно виконати ще три кроки. Біля кожного поля будуть ось такі підказки. Ними варто скористатися, щоб спростити та пришвидшити процес внесення даних.

Загальна інформація про діяльність ФОП/ТОВ та фінансові дані компанії для Made with bravery

Необхідно вказати номер телефону та дані компанії: кількість працівників, категорію діяльності.

Підписуйтеся на наші соцмережі

Заповнюючи фінансові дані, у полі IBAN треба вказати рахунок, на який будуть надходити кошти за продані товари. Натиснувши кнопку «Продовжити», ви перейдете до наступного кроку.

Завантаження документів в Made with bravery

Перед початком завантаження необхідно підготувати документи у форматі jpeg, png, doc чи pdf та підписати їх ключем ЕЦП/КЕП за допомогою «Дії». Підписані документи мають бути у форматі .p7s.

На маркетплейсі Made with bravery необіхідно використовувати ЕЦП/КЕП  На маркетплейсі Made with bravery необіхідно використовувати ЕЦП/КЕП 

Для завантаження документа треба натиснути на відповідну іконку праворуч. Щоб переглянути чи видалити файл, клікайте на сіру іконку поруч зліва. Коли всі документи будуть завантажені, тисніть «Продовжити». Якщо потрібен час на підготовку документів або маєте інші причини, що не дозволяють одразу заповнити певну форму, тисніть «Зберегти і пройти пізніше» та повертайтеся, коли будете готові продовжити завантаження документів.

Онлайн-ідентифікація в Made with bravery

Для завершення реєстрації необхідно виконати онлайн-ідентифікацію. Клік на кнопці «Продовжити» переведе вас на сайт id.gov.ua, де можна підтвердити свою особу, використовуючи електронний підпис.

В проєкті Made with bravery потрібна онлайн-ідентифікація В проєкті Made with bravery потрібна онлайн-ідентифікація

Четвертий крок: перевірка та фінмоніторинг на Made with bravery

Після завершення подання документів фахівці ФК «ЕВО» протягом 1-3 днів розпочнуть їх опрацьовувати. На цьому етапі перевіряють документи, актуальність даних, правильність наданої звітності з податкової, інформацію щодо ФОП/ТОВ та КВЕД.

Якщо всі документи завантажені і у фінмоніторингу немає питань, заявку продавця передають на фінальну перевірку фінмоніторингу, потім готується акцепт на підпис продавцю та відправляється на пошту.

Мерчант (продавець) за допомогою сервісу «Дія» підписує акцепт, після чого його профіль на маркетплейсі активується, а товари стають доступними для замовлення. Цей процес орієнтовно триває два тижні.

П'ятий крок: налаштування магазину на Made with bravery

В описі акаунту користувач має розповісти про свій магазин англійською мовою. Щоб перейти до опису, у профілі бренду треба обрати «Мої налаштування — Основна інформація». 

Також необхідно вказати назву бренду. Важливо: не намагайтеся заповнити дані профілю до перевірки документів. Неактивований профіль має обмежені налаштування

Додайте логотип компанії. Якщо авторизація виконана через Facebook, фото звідти підтягується автоматично. Замінити фото можна у розділі «Мої налаштування » Змінити фото профілю«.

Важливо! На Made With Bravery заборонено створювати декілька профілів, використовувати вигадані імена/назви та контакти осіб, що не представляють бренд.

Шостий крок: додавання товарів на Made with bravery

Зверху у профілі є кнопка «Додати товар». За першому кліку треба вказати номер мобільного, на який будуть надходити сповіщення про нові замовлення. Без номера телефону програма не дозволить рухатися далі.

Заповнюючи картку товарної позиції, необхідно вказати назву речі. Це категорія, до якої вона належить (сукня, світшот на флісі, срібні сережки). В описі товару детально розкажіть про його параметри, матеріали та інші особливості. Не додавайте зайвий текст (воду), що не є важливим для покупця. 

Заповніть картку товару українською та англійською мовами

Вкажіть габарити виробу. Це необхідно для розрахунку вартості доставки через вбудований на сайті калькулятор від Укрпошти. Важливо вказувати габарити товару з урахуванням пакування. Можна навіть додати 10-15% до ваги, щоб потім не платити додатково зі свого гаманця. Цей крок обов'язковий!

Сьомий крок: додавання фото на Made with bravery

Можливо завантажити до 10 фотографій виробу. Команда маркетплейсу радить додати щонайменше три знімки. Якщо це одяг, то на моделі та з різних ракурсів. Розмір фото: 310*430 px. Більше про рекомендації щодо фото та контенту за посиланням.

Восьмий крок: модерація на Made with bravery

Після додавання оголошення про продаж (товарної позиції) воно потрапляє на розгляд до модераторів маркетплейсу, які перевіряють його на відповідність правилам та вимогам Made with bravery. Тільки після успішного проходження модерації товар буде розміщений на сайті та доступний для покупців. Відділ модерації орієнтується на заборону для пропуску товарів згідно із загальними правилами публікації за посиланням

На Made with bravery треба загрузити фото згідно з правилами маркетплейсу На Made with bravery треба загрузити фото згідно з правилами маркетплейсу

Як опрацьовувати замовлення на Made with bravery

Якщо покупець натисне кнопку «Купити» або ж напише запитання щодо товару, продавець отримає повідомлення про це на пошту, що була вказана під час реєстрації, СМС на номер мобільного та сповіщення в особистому кабінеті маркетплейсу.

Якщо деталі узгоджені і покупця все влаштовує, він переходить до процесу оформлення замовлення. Заповнює дані адреси доставки та вказує свої контакти. Наразі можна доставити лише Укрпоштою.

Після цього система переводить покупця на сторінку оплати замовлення, де йому необхідно вказати реквізити своєї банківської картки. 

Коли оформлення замовлення завершиться, покупець отримає повідомлення-підтвердження і зможе ще раз переглянути деталі покупки.

Нове замовлення продавець може бачити у статусі «Очікує оплату» або «Сплачене». У разі тривалого очікування оплати продавець може написати покупцеві та уточнити, чи потрібна йому допомога. 

Перевіривши замовлення від покупця, продавець може написати йому у чат, прийняти або відхилити замовлення.

Важливо! Не можна переводити спілкування з покупцем у соцмережі, месенджери, на сторонні сайти, а також у телефонний режим. Також заборонено передавати у листуванні, розміщувати в оголошеннях та інформації «Про мене» контакти, що переводять покупця за межі маркетплейсу (номер телефону, посилання на інші ресурси, нікнейми у меседжерах тощо).

Після прийняття замовлення продавець заповнює дані відправника (фізичної особи).

Після заповнення даних відправника у продавця відображається номер ТТН, за якою має відправитися товар. Змінювати номер ТТН не можна у жодному разі.

ТТН можуть бути у трьох форматах:

  • 050123456789 — просто цифри — це відправлення по Україні, доставку таких замовлення покупець оплачує у відділенні під час отримання.
  • RI061234567UA — починається з R — дрібний пакет, друкувати ТТН не потрібно, оплачує доставку продавець, відправляючи товар. Кошти підуть на розрахунковий рахунок продавця разом з оплатою товару.
  • CP061234567UA — починається з C — посилка, обов'язково потрібно роздрукувати ТТН   (два аркуші у форматі А4). Без роздрукованої ТТН посилку у відділенні Укрпошти не відправляють. Оплату доставки здійснює продавець у момент відправки, після кошти будуть компенсовані на р/р продавця разом з оплатою товару.

Доставка товарів з Made with bravery

Під час замовлення товару покупцю відразу покажуть вартість доставки. Якщо його все влаштує, він сплачує відразу вартість товару та вартість доставки

Для продавця це має такий вигляд

На Made with bravery доставку товару можна оформити через Укрпошта На Made with bravery доставку товару можна оформити через Укрпошта

Щоб відправити замовлення, продавцю необхідно вказати лише Tracking number. Відстежувати посилку можна за Tracking number на сайті Укрпошти.

Доставку за кордон сплачує покупець відразу. 

Доставка по Україні оплачується після отримання замовлення у відділенні Укрпошти. 

Умови співпраці з маркетплейсом Made with bravery

Мерчант може безкоштовно розмістити на Made with bravery необмежену кількість товарів. За кожну продану річ маркетплейс вираховує з продавця 12% комісії. Саме ця комісія є прибутком, який команда маркетплейсу передає до фонду United24.

Маркетплейс Made with bravery запустила продуктова ІТ-компанія EVO за сприяння Visa та Banda. Інформаційно проєкт підтримують Міністерство цифрової трансформації, Міністерство закордонних справ України, Офіс з розвитку підприємництва та експорту та національний проєкт «Дія.Бізнес».  

Підписуйтеся на наші соцмережі

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Чому цифрові близнюки змінюють бізнес та до чого тут ШІ

Олександр Тартачний 10 вересня 2024 08:35

Онлайн-лекції Impact Business Accelerator з’явились на порталі Дія.Бізнес

Анастасія Ковальова 9 вересня 2024 14:54

В Україні пройде інвестсаміт Defense Tech Valley для української defense tech індустрії: як зареєструватися

Владислав Паливода 6 вересня 2024 14:02

Генеративний штучний інтелект під загрозою — надто низька рентабельність інвестицій

Сергій Коноплицький 5 вересня 2024 14:39

Український IT-експорт у 2024 році: аналітика та прогнози

Олександр Тартачний 15 серпня 2024 13:50