Найсильніший гамма-спалах, зафіксований восени 2022 року, міг бути відлунням народження чорної діри при вибуху ядра масивної зірки. Таких висновків дійшли автори дослідження джерела GRB 221009A в The Astrophysical Journal Letters, пише Центр астрофізики Гарвардського університету та Смітсонівського інституту на Гаваях.
На трансформацію Весесвіту від однорідності до структурованості пішли мільйони років. Завдяки телескопам Габбла, Джеймса Вебба та їхнім попередникам людству вдалося дослідити чималий шмат історії відомого Всесвіту.
Нова тривимірна мапа Червоної планети показує геологічні особливості планети, які видно з орбіти.
Нещодавно опубліковане зображення від телескопа Габбл демонструє Z 229-15, який вчені не можуть класифікувати.
Virgin Orbit звільняє 675 співробітників — майже 85% від загальної чисельності персоналу. Рішення ухвалили через те, що компанія не отримала «значного фінансування» для подолання фінансових труднощів.
Людиноподібний робот буде допомогати тайконавтам обслуговувати станцію у проміжках між прибуттям екіпажів.
Вчені знайшли у галактичному скупченні Abell 1201 кандидата у наймасивнішу з відомих чорних дір. Маса об'єкта у 30 млрд разів більша за масу Сонця.
Вчені американського закладу Weill Cornell Medicine дослідили спосіб отримання бажаної статі дитини за штучного запліднення.
Постійне потепління клімату призведе до зростання кількості та поширення потенційно смертельних інфекцій, спричинених бактеріями.
Щури у танзанійській лабораторії допомагають виявляти ознаки туберкульозу на ранній стадії.
Під час спостереження за скелястою планетою сонячної системи TRAPPIST-1 телескоп Джеймса Вебба не виявив атмосфери. Проте у цій системі є ще шість планет.
Пошкоджена російська космічна капсула «Союз» повернеться на Землю без екіпажу 28 березня.
Британська компанія OneWeb запустила останні 36 з 616 супутників на орбіту. Таким чином, компанія запропонує глобальне широкосмугове покриття вже цього року.
Нещодавно розроблений інструмент машинного навчання може допомогти вченим шукати ознаки життя на Марсі та інших планетах.
Інтерес до теорії мультивсесвіту, згідно з якою наш Всесвіт є лише одним із багатьох, різко злетів після виходу фільму «Все завжди і водночас». У стрічці розповідається про Евелін Ван, яка подорожує у пошуках версій себе в паралельних всесвітах, щоб разом зупинити руйнування мультивсесвіту.