Як відкрити онлайн-магазин на маркетплейсі Shafa.ua
Українська економіка переживає кризу, однак вітчизняні підприємці намагаються зберігати оптимізм та навіть будувати плани стосовно розвитку компанії. Згідно з дослідженням Gradus, 45% опитаних працюють так, як і раніше. Ще 42% провадять часткову діяльність.
При цьому найчастіше підприємці працюють за такими напрямами, як інформаційно-консультаційні послуги, роздрібна та гуртова торгівля, виробництво товарів, будівництво, IT-сектор.
У планах у підприємців — збереження оплати співробітників (50% опитаних) та команди (49%), поточних ринків збуту та клієнтів (46%), безпеки людей (42%). А 27% власників думають про пошук клієнтів та ринків збуту, 11% планують відкривати новий напрям бізнесу.
SPEKA продовжує серію матеріалів про те, як розпочати бізнес e-commerce на найбільш популярних в Україні маркетплейсах. У цьому матеріалі аналітики Shafa.ua розповідають, як правильно відкрити онлайн-магазин та почати продавати на платформі.
Shafa.ua: особливості проєкту
Shafa.ua вже дев'ять років є майданчиком, на якому українці продають і купують вживані і нові речі різних категорій — від одягу до побутових і косметичних засобів. На маркетплейсі можуть продавати фізичні особи та зареєстровані бренди. Як розпочати роботу?
Перший крок — реєстрація на Shafa.ua
Зареєструватися на Shafa можна з допомогою акаунту в Google, Facebook або за номером телефону. Підтвердження номера є обов'язковим для старту роботи. Після вибору способу реєстрації необхідно придумати нік. Після завершення реєстрації не можна буде змінити нік. Також необхідно вказати електронну пошту. На етапі завершення реєстрації користувач має придумати пароль для акаунту. Після реєстрації необхідно увійти у систему, використавши зазначені дані: Google, Facebook або логін та пароль.
Другий крок — налаштування магазину на Shafa.ua
Користувач має в описі акаунту коротко розповісти про магазин, вказати варіанти оплати товарів, доставки, умов обміну та повернення. Потенційні покупці можуть підписатися на магазин, якщо він відповідає їхнім критеріям, та стежити за оновленнями.
Третій крок — додавання товарів в магазин Shafa.ua
Щоб додати товарну позицію, необхідно натиснути на кнопку «Додати товар» у шапці маркетплейсу. Далі з'явиться картка товару з полями для заповнення. Продавець має вказати категорію, назву та опис речі, її стан, бренд (якщо відомо), колір, розмір, вартість та інші особливості.
Також потрібно додати декілька фотографій виробу, зокрема, фото з лицьового та виворітного боку і бірки. Якщо є відеоогляд товару, його варто завантажити на YouTube та дати посилання у картці товару на Shafa.
Підписуйтеся на наші соцмережі
Назва товару
Назва — це перше, що читає покупець, та основне поле, за яким пошукові системи шукають відповідні ключові слова.
Назва товару має відповідати на запитання «Що це?». У ній варто вказати тип виробу, колір. Опціонально — бренд, матеріал, розмір, сезон. Якщо назва не відповідає товару на фото, така позиція не пройде модерацію маркетплейсу та буде відхилена.
Опис
Це також важливе поле, на заповнення якого не варто шкодувати часу. Вкажіть заміри товару в сантиметрах, детальну інформацію про матеріал. Якщо річ вживана, опишіть причину продажу. Опис позиції дасть змогу покупцеві ніби «відчути товар на дотик». Можна подивитися приклад вдалого опису.
Фото
Продавцям варто серйозно ставитися до завантаження фотографій. Якщо річ вживана, обов'язково має бути одне фото, зроблене власноруч. Якщо продаєте нові речі, знімки можуть бути від виробника, але обов'язкова умова роботи — обмін та повернення товару, якщо він не підійшов покупцеві.
Рекомендований розмір фото — 310х430 рх. Максимальна кількість — 10 штук.
Четвертий крок — модерація на Shafa.ua
Якщо продавець заповнив усі потрібні поля у картці товару та додав фото, оголошення переходить на етап модерації, у межах якого команда Shafa перевіряє його на відповідність правилам майданчика.
У своєму профілі продавець бачить усі товари, завантажені на маркетплейс. Кожен товар має чотири статуси: на модерації, в наявності, зарезервовано, продано. Покупці не бачать позиції зі статусом «На модерації».
Якщо оголошення не пройде модерацію, продавець отримає листа на пошту з описом причини. Можна виправити зазначену причину та надіслати оголошення знову на перевірку або ж зв'язатися зі службою підтримки, якщо потребуєте додаткової інформації.
Як працювати із замовленнями на Shafa.ua?
Спілкування з клієнтами. Покупці можуть писати продавцеві повідомлення про деталі конкретного товару. Продавець отримає сповіщення про це на пошту та зможе прочитати повідомлення у своєму профілі на сайті чи у мобільному застосунку.
Щоб отримати допомогу служби підтримки у разі проблемної ситуації з продавцем, покупець має дотримуватися правил маркетплейсу:
-
1
Не обговорювати деталі угоди за межами сайту.
-
2
Не передавати у чаті особисті контакти та посилання, що переводять покупця на сторонні ресурси, ці дані також заборонено розміщувати в описі профіля чи товару.
-
3
Не переводити спілкування з покупцем у телефонний режим, соцмережі чи месенджери.
Як опрацьовувати замовлення на Shafa.ua?
Усі запити на купівлю товарів відображаються у розділі «Мої продажі» в особистому кабінеті продавця. Щоб прийняти замовлення, необхідно натиснути відповідну кнопку у вкладенні «Нові».
Коли покупець оплатив та отримав річ, товар переходить у статус «Продано». Якщо купівлю здійснили через послугу безпечної оплати, Shafa автоматично надає товару статус «Продано» після інформації від логіста про отримання товару. Якщо оплата відбувалася за межами сервісу, проданим товар має позначити продавець.
Умови співпраці з маркетплейсом
Продавець може безкоштовно розмістити на Shafa.ua необмежену кількість товарів. Але за кожен проданий товар платформа вираховує комісію 5-12% від його вартості. Фізичні особи сплачують 5-7%. Бізнес, що має понад 10 продажів щомісяця, сплачує 8-12%. Сума списується після того, як на рахунок продавця надійшла оплата і товар перейшов у статус «Продано».
Робота з відгуками на Shafa.ua
Після завершення угоди (продажу товару) покупець та продавець можуть залишити відгуки на сторінках одне одного. Що більше позитивних відгуків отримає продавець, то більше довірятимуть його магазину потенційні покупці.
Щоб отримувати позитивні відгуки, продавцям варто забезпечити покупцеві комфортну співпрацю. Ось декілька основних порад:
- Зорієнтуйте покупця, коли плануєте віднести товар до відділення логістичного оператора.
- Відправте номер ТТН посилки у чат з покупцем.
- Коли покупець отримає товар, поцікавтеся, чи все гаразд.
- Напишіть покупцеві, що будете вдячні за чесний відгук про співпрацю.
Рекламування товарів на Shafa.ua
На Shafa є три види реклами:
- VIP-оголошення. Розміщені на головній сторінці сайту та отримують до 15 разів більше переглядів, ніж звичайні позиції.
- ТОП-оголошення. Розміщені на всіх сторінках обраних та пов'язаних категорій. Отримують до 10 разів більше переглядів.
- Підняти речі на початок каталога. Оголошення розміщується на початку каталога, ніби щойно опубліковане.