Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Як «радикальна відкритість» допомогла EVO зберегти команду, для якої не залишилося проєктів

Роман Судольський
Роман Судольський Головний редактор SPEKA
28 березня 2022 3 хвилин читання

24 березня співзасновник інтернет-холдингу EVO Микола Палієнко оголосив, що компанія змушена зупинити деякі проєкти і скоротити до 40% персоналу (450 співробітників). 

«Війна нас заскочила, коли ми максимально інвестували у R&D та розвиток наших проєктів, більшість з яких були стартапами. Ми розуміємо, що деякі з них не будуть потрібними у воєнний та повоєнний час, а ті, що лишаться, матимуть значно менші обсяги», — написав він. 

Зокрема, холдинг EVO поставив на паузу і припинив розвиток маркетплейсу для авторських товарів Crafta, проєкту Rozetka.Travel та C2C-маркетплейсу IZI. 

Також компанія закриває напрям «Вчасно.POS» в екосистемі «Вчасно». Решта проєктів «Вчасно» (документообіг, EDI, КЕП, «Касса») продовжить працювати.

Звільненим працівникам виплатять дві «воєнні зарплати» (у березні співробітники погодилися на скорочення зарплат). Також їм  дозволили не повертати компанії техніку, на якій вони працюють. Холдинг пообіцяв скороченим співробітникам допомогти працевлаштуватися. 

Ефект «радикальної відкритості»

Багато українських та зарубіжних IT-компаній підтримали «радикальну відкритість» та допомогли у працевлаштуванні колишніх працівників холдингу. 

Але 27 березня Микола Палієнко виступив зі ще більш оптимістичною заявою. Він написав, що компанія оговталися від внутрішнього шоку, спричиненого скороченням кількості проєктів. За словами Палієнка, у команді народилася ідея створити на базі команди EVO, що залишилася без проєктів, сервісну компанію. Вона буде адаптувати рішення під інші ринки, які не зачепила війна.

До ініціативи долучилися команди інших українських ecommerce-проєктів, які теж опинилися у скрутному становищі через війну. «Я дуже вірю в цю ідею і в те, що це набагато краще, ніж просто продавати людино-години розробників, — пише Палієнко. — Наприклад, ми можемо розгорнути маркетплейс у Новій Зеландії за декілька тижнів з нуля — від продукту до всіх процесів. Згодом буде більше подробиць, а наразі ми сформували управлінську команду проєкту і запускаємо продажі».

 

 

 

 

 

 

Коментарі
Інші матеріали

Три погляди — одна правда. Як українські, російські та світові ЗМІ висвітлювали трагедію у Бучі

Наталія Миронова 26 травня 2022 15:52

Прихисток біля фортеці. Як живуть у Кам'янці-Подільському під час війни: фоторепортаж

Юлія Даниленко 4 години тому

Кишенькові єдинороги. На підйомі стартапи, що допомагають шукати сезонних працівників

Юлія Даниленко 21 травня 2022 12:02

Знижки на рекламу і безкоштовна доставка: що допомагає бізнесу повернутись у стрій

Марія Макуха 20 травня 2022 19:57

Як українські компанії працюють в умовах війни: опитування від Serpstat

Роман Судольський 20 травня 2022 17:30