Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Як «радикальна відкритість» допомогла EVO зберегти команду, для якої не залишилося проєктів

Роман Судольський
Роман Судольський Головний редактор SPEKA
28 березня 2022 3 хвилин читання

24 березня співзасновник інтернет-холдингу EVO Микола Палієнко оголосив, що компанія змушена зупинити деякі проєкти і скоротити до 40% персоналу (450 співробітників). 

"Війна нас заскочила, коли ми максимально інвестували у R&D та розвиток наших проєктів, більшість з яких були стартапами. Ми розуміємо, що деякі з них не будуть потрібними у воєнний та повоєнний час, а ті, що лишаться, матимуть значно менші обсяги", — написав він. 

Зокрема, холдинг EVO поставив на паузу і припинив розвиток маркетплейсу для авторських товарів Crafta, проєкту Rozetka.Travel та C2C-маркетплейсу IZI. 

Також компанія закриває напрям «Вчасно.POS» в екосистемі «Вчасно». Решта проєктів «Вчасно» (документообіг, EDI, КЕП, «Касса») продовжить працювати.

Звільненим працівникам виплатять дві «воєнні зарплати» (у березні співробітники погодилися на скорочення зарплат). Також їм  дозволили не повертати компанії техніку, на якій вони працюють. Холдинг пообіцяв скороченим співробітникам допомогти працевлаштуватися. 

Ефект «радикальної відкритості»

Багато українських та зарубіжних IT-компаній підтримали «радикальну відкритість» та допомогли у працевлаштуванні колишніх працівників холдингу. 

Але 27 березня Микола Палієнко виступив зі ще більш оптимістичною заявою. Він написав, що компанія оговталися від внутрішнього шоку, спричиненого скороченням кількості проєктів. За словами Палієнка, у команді народилася ідея створити на базі команди EVO, що залишилася без проєктів, сервісну компанію. Вона буде адаптувати рішення під інші ринки, які не зачепила війна.

До ініціативи долучилися команди інших українських ecommerce-проєктів, які теж опинилися у скрутному становищі через війну. «Я дуже вірю в цю ідею і в те, що це набагато краще, ніж просто продавати людино-години розробників, — пише Палієнко. — Наприклад, ми можемо розгорнути маркетплейс у Новій Зеландії за декілька тижнів з нуля — від продукту до всіх процесів. Згодом буде більше подробиць, а наразі ми сформували управлінську команду проєкту і запускаємо продажі».

 

 

 

 

 

 

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Жіноче підприємництво під час війни: який бізнес відкрити в кризу

Максим Грант за 6 годин

Китайці тестують широкосмуговий інтернет зі швидкістю 5 Гбіт/с

Леся Соловчук 1 жовтня 2022 09:22

Валізка для ядерної загрози. Які речі варто мати вдома, щоб бути готовим

Юлія Даниленко 29 вересня 2022 09:11

Ядерна загроза: що варто знати

Олександр Тартачний 27 вересня 2022 17:00

Гайд з виживання взимку: утеплення, припаси, автономне опалення. SPEKотна добірка для воєнної зими

Юлія Даниленко 27 вересня 2022 15:42