Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Як «радикальна відкритість» допомогла EVO зберегти команду, для якої не залишилося проєктів

Роман Судольський
Роман Судольський Журналіст
28 березня 2022 3 хвилин читання

24 березня співзасновник інтернет-холдингу EVO Микола Палієнко оголосив, що компанія змушена зупинити деякі проєкти і скоротити до 40% персоналу (450 співробітників). 

«Війна нас заскочила, коли ми максимально інвестували у R&D та розвиток наших проєктів, більшість з яких були стартапами. Ми розуміємо, що деякі з них не будуть потрібними у воєнний та повоєнний час, а ті, що лишаться, матимуть значно менші обсяги», — написав він. 

Зокрема, холдинг EVO поставив на паузу і припинив розвиток маркетплейсу для авторських товарів Crafta, проєкту Rozetka.Travel та C2C-маркетплейсу IZI. 

Також компанія закриває напрям «Вчасно.POS» в екосистемі «Вчасно». Решта проєктів «Вчасно» (документообіг, EDI, КЕП, «Касса») продовжить працювати.

Звільненим працівникам виплатять дві «воєнні зарплати» (у березні співробітники погодилися на скорочення зарплат). Також їм  дозволили не повертати компанії техніку, на якій вони працюють. Холдинг пообіцяв скороченим співробітникам допомогти працевлаштуватися. 

Ефект «радикальної відкритості»

Багато українських та зарубіжних IT-компаній підтримали «радикальну відкритість» та допомогли у працевлаштуванні колишніх працівників холдингу. 

Але 27 березня Микола Палієнко виступив зі ще більш оптимістичною заявою. Він написав, що компанія оговталися від внутрішнього шоку, спричиненого скороченням кількості проєктів. За словами Палієнка, у команді народилася ідея створити на базі команди EVO, що залишилася без проєктів, сервісну компанію. Вона буде адаптувати рішення під інші ринки, які не зачепила війна.

До ініціативи долучилися команди інших українських ecommerce-проєктів, які теж опинилися у скрутному становищі через війну. «Я дуже вірю в цю ідею і в те, що це набагато краще, ніж просто продавати людино-години розробників, — пише Палієнко. — Наприклад, ми можемо розгорнути маркетплейс у Новій Зеландії за декілька тижнів з нуля — від продукту до всіх процесів. Згодом буде більше подробиць, а наразі ми сформували управлінську команду проєкту і запускаємо продажі».

 

 

 

 

 

 

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Як Україні зупинити російські удари КАБами

Сергій Коноплицький 17 годин тому

Електронний військово-обліковий документ тепер можна отримати в ЦНАПах

Олеся Дерзська 25 червня 2024 16:42

Морські дрони СБУ Sea Baby дистанційно заклали понад 15 мін

Олеся Дерзська 24 червня 2024 15:09

Угода росії та КНДР: як це вплине на Україну та постачання зброї

Олександр Тартачний 21 червня 2024 17:05

DevOps-курси за донати війську: як працює ініціатива «Навчання за донат»

Аліна Баля 21 червня 2024 12:00