Шукаєте поради, як написати переконливий мотиваційний лист для програми Erasmus+? Пропоную вам невеликий гайд (із власного досвіду), який допоможе зрозуміти, як структурувати лист, які ключові моменти варто включити та на чому наголосити.
Про Erasmus+
Erasmus+ — це програма міжнародної співпраці Європейського Союзуз країнами по всьому світу, спрямована на розвиток освіти, молоді та спорту. Програма надає підтримку для освітньої та академічної мобільності студентів та молоді, фінансує проєкти та партнерства, альянси для інноваційного розвитку, сприяє розвитку стратегій і співпраці, а також створює професійні мережі та відкриті ресурси.
Програма Erasmus+ надає можливості для академічної мобільності, що включає обмін знаннями та досвідом: учасники можуть ділитися методами навчання, проводити дослідження та набиратися досвіду роботи в європейському та міжнародному середовищі. Програма також сприяє вдосконаленню комунікативних та мовних компетентностей, розвитку критичного мислення, а також навичок пошуку та аналізу варіантів вирішення викликів. Учасники мають можливість покращити свої дослідницькі навички та компетентності, розвивати цифрові навички.
Зазвичай для того, аби потрапити на таку програму, потрібно надати сертифікат про рівень володіння мовою (зазвичай це англійська, але все залежить від країни, до якої ви поїдете), мотиваційний та рекомендаційний листи і вчитися на високому рівні. А тепер я поділюся порадами для написання мотиваційного листа, які допомогли мені поїхати навчатися за кордон за програмою Erasmus+.
Структура мотиваційного листа
Мотиваційний лист повинен складатися з трьох логічних частин: вступу, основної частини та висновку.
Вступ: Коротко представте себе, розкажіть про свою академічну підготовку та виділіть свої сильні сторони як студента. Зазначте, в якій програмі обміну ви хочете взяти участь та який університет обрали.
Основна частина: Заохотьте комісію обрати вас як студента за обміном, виклавши свої академічні мотиви. Вкажіть, якими є ваші досягнення. Покажіть, що добре обізнані про свої цілі та переваги обраного курсу. Головне – бути оригінальним, щоб довести, що ви найкращий кандидат.
Висновок: Завершіть текст, підкресливши своє бажання взяти участь у програмі. Напишіть, що для вас означає отримати місце в програмі Erasmus. Подякуйте читачу та додайте заклик до дії.
Представлення
Підписуйтеся на наші соцмережі
Но початку мотиваційного листа обов’язково представтеся, напишіть, хто ви, де навчаєтеся та чому пишите листа. Мотиваційний лист має бути тією мовою, якою його запитують у конкурсній заявці. Я писатиму зараз українською.
Наприклад: “Мене звуть ... Я студентка першого курсу факультету [факультет]. Моя спеціальність – [спеціальність]. Я пишу вам сьогодні, тому що дізналася, що [навчальний заклад, який приймає] пропонує студентам можливість взяти участь у програмі Erasmus+”.
У прикладі вказано “студентка першого курсу”, хоча у заявках завжди пишуть, що участь можуть брати студенти, які навчаються на 2 курсі та вище. Це тому, що ви можете подати заявку, коли будете навчатися 2 семестр 1-го курсу.
Чому навчаєтеся саме на цій спеціальності
У другому абзаці опишіть, чому обрали для себе саме цю професію, у листі має читатися ваша мотивація. Після цього ви зможете плавно підійти до пояснення, чому вам потрібне навчання за академічною мобільністю.
Наприклад: “Я бачу своє майбутнє в [професія]. Ця професія дозволить мені [що саме], а це для мене важливо. Гадаю, що багато практики в [де], самовдосконалення та програми мобільності допоможуть досягти моїх цілей. Я хочу стати людиною, яка здатна поширювати ідеї по всьому світу, впливати на людей словом задля прогресу громадянського суспільства та України в цілому. На мою думку, програма є гарною можливістю для мене отримати досвід, особистісний та професійний розвиток і застосувати на практиці знання, отримані під час навчання”.
Досягнення
Вам також варто розписати, які досягнення маєте, наскільки залучені в студентське та громадське життя. Особливо наголосіть на волонтерській та науковій діяльності в університеті. Вкажіть курси, які проходите для вдосконалення своїх навичок.
“Я переконана, що моя кандидатура підходить для цієї програми. Я цілеспрямована особистість, яка готова долати страхи заради досягнення всього, чого я хочу. Я дуже вмотивована, оскільки вже поставила перед собою мету.
Які мої перші кроки в [професія]? Маю певний досвід [ваш досвід]. Нещодавно я завершила курс [який] від Prometheus. Досвід наукових досліджень є невід'ємною частиною навчання у вищому навчальному закладі. Я мала досвід написання тез доповідей на [конференція], якщо така є.
У серпні-вересні 2022 року я долучилася до проєкту «Голоси молодих в Україні». У ньому брали участь молодіжні організації/центри з різних міст. Я зняла відео про 5 активних людей з мого міста, де вони розповіли про свою діяльність та про те, як вони пережили початок війни.
Моя майбутня професія пов'язана з моїм життєвим девізом «Хто, якщо не я». Саме тому я намагаюся бути корисною і займаюся волонтерством [ваш досвід волонтерства]”.
Особисті та академічні мотиви
Ще перед тим, як почати писати, проведіть мозковий штурм: складіть список особистих та академічних мотивів для навчання за кордоном. До особистих мотивів можна віднести інтерес до культури або вивчення мови, а до академічних – переваги, які надає обраний університет.
Коли ваші ідеї чітко сформульовані та структуровані, можна приступати до написання. Лист повинен бути коротким, дотепним, легко читатися та відображати вашу особистість. Використовуйте просту, але формальну мову, щоб досягти чіткості та лаконічності.
Наприклад:
Я обрала програму Erasmus, тому що мені особливо цікаво провести семестр в англомовному університеті. Я вважаю, що це унікальна можливість поєднати навчання в університеті з безпосереднім досвідом життя в англомовній країні. Досконале знання англійської мови та вміння спілкуватися з іноземцями є для мене вкрай важливими. Оскільки я хочу стати компетентним [професія], цей досвід стане мені в нагоді. На мою думку, навички, які я здобуду під час навчання, допоможуть мені зробити наступний крок до моєї мрії: зробити свій внесок у післявоєнне відновлення України.
Важливо наголошувати, що знання, які ви отримаєте, стануть у нагоді для застосування у вашій країні, для розвитку вас, як професіонала.
Не забудьте кілька разів вичитати лист перед відправкою, щоб виключити будь-які помилки у формулюваннях!
Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.