Для того щоб українські айтівці почали активно долучатися до суспільно-політичного життя країни, знадобилася війна.
І тут вони показали, що є справжньою силою. Силою, яка допоможе відбудувати Україну після перемоги.
Іншого шляху немає. Ми маємо стати державою, яка працює за принципами IT-компанії.
Цього не станеться, якщо після війни айтівці повернуться до своєї бульбашки, де патріотизм витісняють креативи «Студії Артємія Лєбєдєва», відоси «Что било дальше», кліпи Моргенштерна, ланчі у «Хлєбному», срачі на «Хабрі» й зимівлі на Балі.
Від війни на знищення українців не сховаєшся у жодній бульбашці. Захистити свій статус і комфортне життя можна, лише коли Україна переможе та відбудує набагато міцнішу, ефективнішу та сучаснішу державу з новими елітами. І пліч-о-пліч із фронтовими героями цю еліту мають сформувати підприємці та айтівці.
Співробітники IT-компаній вже доволі довго перебувають в елітному прошарку українського суспільства щодо матеріального та інтелектуального потенціалу. Але вони старанно уникали стати справжньою державотворчою елітою. Бо це не лише привілей, а й велика відповідальність та набагато складніші виклики.
Та сьогодні замало відповідати лише за власний бізнес і команду.
До чого тут SPEKA
Наприкінці минулого року ми запустили SPEKA.
Це видання про IT та підприємництво, яке від самого початку було україномовним. Ми переконані, що українське ІТ має говорити українською. І що має бути майданчик, де патріотично налаштовані підприємці та айтівці можуть не лише читати новини та статті про свою сферу, але й вільно обмінюватися ідеями.
Перед війною ми планували запустити UGC-платформу, щоб автори самостійно створювали та вести блоги на SPEKA. Як і всім іншим, нам довелося коригувати свої плани. Допрацювавши початкову ідею, ми нарешті відкриваємо UGC-платформу для всіх авторів і пропонуємо їм висловити свої думки про подальший розвиток України.
Наразі не так важливо, чи ідеально ви володієте українською і чи стоїть у вашій статті гарний віжуал. Зміст набагато важливіший за форму.
Тепер усі підприємці, IT-фахівці та представники креативної економіки можуть писати блоги на SPEKA. Ми усуваємо посередника у вигляді редакції: більше не треба надсилати листа на пошту, чекати на узгодження теми та тексту, ставати до редакційної черги і так далі. Шлях від ідеї написати пост до його публікації на платформі SPEKA максимально спрощений (читайте інструкцію нижче).
Ми закликаємо підприємців та айтівців пропонувати шляхи відбудови України. Що більше ідей, то краще. Немає єдиної правильної думки. Суспільство та економіка успішні тоді, коли вони децентралізовані. І успіхи нашої армії це доводять.
Якщо у вас є ідеї, як відбудувати Україну на засадах IT-патріотизму, долучайтеся!
Як долучитися до спільноти SPEKA
Почнемо з реєстрації на сайті
Кнопка для авторизації — у верхньому правому кутку. Увійти до адмінки ви можете через електронну пошту, Facebook або Telegram — на ваш смак.
Заповніть дані про себе: ім’я, прізвище, сферу експертизи та/або вид занять, також додайте фото. Натисніть «Зберегти» — і вітаємо у спільноті!
Тепер ви можете публікувати свої тексти на сайті SPEKA. Як це зробити, пояснюємо далі.
У правому верхньому кутку оберіть опцію «Створити пост»
Адмінка SPEKA дуже проста та інтуїтивна. На вкладці «Контент» ви маєте лише два поля — «Заголовок» і «Текст». Спочатку вставляєте заголовок, потім додаєте текст вашого посту.
Щоб змінити формат частини тексту на підзаголовок, виділіть потрібну частину тексту та оберіть формат «Н3».
Ви також можете додати у текст зображення, галерею, цитату, посилання або нумерований список. Для вибору достатньо клікнути на плюсик, який з’являється зліва під час кліка на текстовий блок.
Ілюструємо пост
Наступна вкладка «Медіа» має лише два поля — для завантаження обкладинки, з якою ваш текст з’явиться на сайті, та обкладинки для соцмереж. Потрібне зображення можна перетягнути з теки на вашому комп’ютері чи смартфоні або натиснути кнопку «Завантажити медіа».
Не забуваємо про теги
В останній вкладці «Налаштування» не забудьте вказати теги, релевантні для вашого тексту. Ось і все, натискайте «Публікувати».
Публікація тексту
Щойно ви натискаєте кнопку «Публікувати», редактори SPEKA отримують сповіщення про появу вашого посту на премодерації. Ми оперативно перевіримо, чи ви все правильно заповнили, схвалимо ваш пост, і він одразу з’явиться на сайті SPEKA.
Важливо!
Ми цінуємо у спільноті саме можливість авторам ділитися своїми думками, експертизою та досягненнями без обмежень, тому редагувати ваш текст до невпізнаваності не будемо. Тексти перевіряє літредактор, також редакція залишає за собою право коригувати заголовок, щоб він відповідав формату SPEKA.
Але оскільки довіра працює в обидва боки, ми просимо утримуватися у постах від самореклами та матеріалів формату «пресреліз». Давайте разом зробимо спільноту SPEKA цікавою, інформативною, інноваційною та корисною для ІТ-ком’юніті України.
Запалюймо разом!