Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

У жовтні в Україні стався бум реєстрацій ФОП та нових компаній

Катерина Колонович
Катерина Колонович Новинарка Speka.Media
4 листопада 2022 4 хвилин читання

У жовтні знову був сплеск реєстрацій нових бізнесів: 21,3 тис. ФОП та 3,2 тис. компаній. Натомість кількість вакансій у країні за місяць майже не змінилася. Проте у деокупованій Донецькій області пропозицій стало майже удвічі більше.

Робота

Вперше від вторгнення кількість вакансій майже не змінилася — зросла на 0,3%. Так само не зазнав змін і рейтинг регіонів, де найбільше шукають працівників: другий місяць поспіль це Київська, Львівська, Дніпропетровська, Одеська та Івано-Франківська області, повідомляє OpenDataBot.

У жовтні подвоїлась кількість вакансій у Донецькій області. Зокрема, це пов'язано з пошуком фахівців гірничих спеціальностей. Стабільно більшає пропозицій про роботу в деокупованій Харківській області. 

Здебільшого у вересні шукали менеджерів з продажу, продавців-консультантів, бухгалтерів, водіїв та кухарів. 

Найменша конкуренція за відгуками на вакансії серед ендокринологів, кардіологів, гірників та офтальмохірургів. Найбільша — серед ретушерів, вебдизайнерів, адміністраторів салону краси, СПА та масажу, відеомонтажерів, адміністраторів офісу та верстальників. 

Найбільше роботу шукають у Київській, Дніпропетровській, Львівській та Одеській областях. На другому місці за запитами дистанційна робота. 

Найбільшу зарплатню у вересні пропонували медіабаєрам — 70 000 грн,  водіям-міжнародникам — 40 000 грн, фінансовим директорам — 38 000 грн, директорам з маркетингу — 35 000, директорам підприємства — 36 250 грн.

Натепер на сайті відкрито 53 997 вакансій. Загалом у жовтні з'явилося 456 246 резюме. Це на 17% більше, аніж за відповідний період торік. 

ІТ

У жовтні компанії опублікували 17619 вакансій на «Джині». Це на 1 160 менше, ніж у вересні, та найменша кількість за весь 2022 рік. 

Самі кандидати дещо змінили свої зарплатні очікування у жовтні —  32 тис. змін на 21 тис. кандидатів. Змін вниз трохи більше, але зміни вгору загалом відчутніші. 

Так, кандидати з досвідом роботи менше року знизили свої зарплатні очікування на $575, а синьйори збільшили на $454.

Станом на початок листопада на сайті розміщено 67 тис. резюме та майже 13 тис. вакансій.

Бізнес

У жовтні було зареєстровано 21,3 тис. ФОП та 3,2 тис. компаній. Кількість реєстрацій нових бізнесів помітно просіла у перші тижні масованих обстрілів України, проте нагнала втрачене в останній тиждень місяця. 

Зазвичай найбільша кількість ФОП реєструється на початку місяця, наприкінці періоду реєстрації падають, проте у жовтні показники першого та останнього тижня стабільно високі.

Загалом від початку повномасштабної війни було зареєстровано приблизно 170 тис. нових ФОП.

Загальний параліч ринку позначився і на роботі бізнесу. За даними сервісу «Вчасно, натепер кількість договорів за місяць — у жовтні до вересня — впала на 8%. Проте це досі у 1,5 раза більше за показники до масштабного вторгнення.  

Кількість актів, підписаних за допомогою сервісу документообігу, майже не змінилась.

За даними української компанії з автоматизації закладів Poster POS станом на початок листопада працює 74% закладів громадського харчування у порівнянні з періодом до великого вторгнення. Вони генерують 93% обігів від показників до нападу рф. 

 

За даними сервісу «Хорошоп українці остаточно відновили покупки в українських магазинах у порівнянні з періодом до вторгнення росії. В останні тижні жовтня показники сягли рекордних 123% проти довоєнних показників. 

Нагадаємо, раніше повідомлялося про те, які дані можна змінити для ФОП онлайн і як це зробити у «Дії». Також на порталі «Дія» з'явилася нова послуга для підприємців «єДекларація». 

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Штучний інтелект нарешті проникає у бізнес — The Economist

Олександр Тартачний 5 хвилин тому

Рекламодавці Twitter обурені, що їх оголошення з'являються на сторінках нацистів

Руслан Сорока 1 годину тому

Українські олігархи за часів війни: пристосування до нових реалій

Владислав Миронович 5 годин тому

Поради юриста: як правильно обрати франшизу

Христина Коновалова 6 грудня 2022 16:13

Кого найчастіше наймають в IT без досвіду: QA та Javascript

Катерина Колонович 6 грудня 2022 14:50