Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

«Червоні прапорці» у вашому CV: легковажний email, знання мов у відсотках та дефолтні софтскіли

Єлизавета Нуштаєва
Єлизавета Нуштаєва Recruitment Team Lead в Netpeak Group
20 червня 2022 7 хвилин читання

На початку червня холдинг Netpeak Group запустив агенцію, що надає послуги рекрутингу для IT-компаній. Recruitment Team Lead агенції Єлизавета Нуштаєва до переходу в холдинг понад шість років працювала у великому аутсорсингу та продуктових компаніях різного розміру. У колонці для SPEKA вона надала основні рекомендації зі створення та оформлення CV, зважаючи на власний досвід.

То що ж треба вказувати в резюме і чого не варто писати там за жодних умов?

Загальні поінти

 • CV на позиції у IT/Digital рекомендую складати англійською

Ця порада працює, навіть якщо вакансія написана українською, ніяк не пов'язана з західними ринками та не містить вимог у стилі «пурхай як метелик, говори як нейтів». По-перше, це універсальний варіант, який можна буде надсилати у будь-які ІТ-компанії, незалежно від географії, а по-друге, вже демонструє скіл та той факт, що кандидат витратив час на підготовку. Звісно, це все якщо ваш рівень англійської Intermediate або вище, бо перекласти резюме через онлайн-перекладач, а потім не знати, що з ним робити — це дуже погана ідея. 

 • Ідеальний варіант — оптимізувати резюме під кожну окрему вакансію

Це коли кандидат у резюме робить акцент на досвіді та скілах, які підходять саме тій компанії та тій позиції, на яку претендує. Тобто з умовно десяти місць роботи та сотні функціональних обов'язків є сенс описувати лише актуальні. В описі вакансії завжди є ключові слова, потрібно орієнтуватися на них та використовувати у своєму резюме. 

Не ключова вимога, але якщо є натхнення та час, то чому б ні? Шанси зацікавити таким CV збільшуються.

 • Максимальний об'єм — дві сторінки, але краще вмістити на одну.
 • Фото та дата нарождення — ми у Netpeak Group не вважаємо це за обов'язкову складову резюме (лише за бажанням людини, що складає CV). 

Якщо все-таки є бажання додати фото, то відкрите обличчя та усмішка на нейтральному тлі буде найкращим рішенням. Є крутезне дослідження про те, що люди на підсвдомому рівні позитивно сприймають та хочуть дізнатися більше саме про персон, що усміхаються, so go ahead, як то кажуть.

 • Нічого кращого за формат PDF ще не вигадали.

Рекомендуємо резюме робити у Word чи будь-якому редакторі з можливістю зберегти файл у PDF та давати назву не у форматі «Новий документ 12345»‎, а зазначати там своє ім'я, прізвище та позицію, на яку ви претендуєте.

Структура

Контактна інформація

Почніть з пошти, яка виглядає серйозно. Тобто там можна побачити ім'я та прізвище, а не baby1998@ чи seryoznyhlopec22@, які авжеж не позбавлять вас усіх шансів на співбесіду вже на цьому рядку, але можуть добре їх вкоротити.

Також важливо додати у першому блоці актуальний номер телефону та/або месенджер. Немає сенсу залишати український номер телефону, наприклад, коли людина за кордоном і не користується мобільним зв'язком. Якщо є телефон місцевого оператора, краще вказувати його, бо користуватися IP-телефонією рекрутерам не забороняли, тож із кандидатом точно буде зв'язок.

Єдине посилання на соціальні мережі, яке варто залишати, — це LinkedIn, тому що він створений для ділових зв'язків. Сторінки у Facebook, Instagram чи Twitter мають особистий характер та на період пошуку роботи ми взагалі рекомендували б робити їх приватними, щоб не спокушати‎ потенційного роботодавця такими самими особистими висновками.

Хайлайт про вас 

Короткий блок про вас загалом: яка позиція, скільки років досвіду, стек технологій або перелік основних інструментів роботи та професійні навички, які ви можете назвати своїми унікальними та дійсно важливими у професії.

Досвід роботи

Рекомендуємо давати кожен пункт у такому форматі: 

 • 1
  Назва компанії, вид діяльності.
 • 2
  Назва вашої позиції.
 • 3
  Функціональні завдання — стисло та змістовно;
 • 4
  Конкретні результати, бажано у числах, якщо це можна не тільки виміряти, але й перевірити (наприклад, «впізнаваність бренду зросла удвічі» ніхто не зможе перевірити, а от результати з perfomance-маркетингу — так);
 • 5
  Що з інструментів та технологій використовували у роботі.

Досвід роботи має бути релеватним позиції, на яку кандидат претендує. Немає сенсу називати місяць роздачі флаєрів, коли це резюме на девелопера.

Потрібно вказувати місяці та роки початку та завершення співпраці, але рахувати на кшталт «‎9 місяців і 4 дні» не треба. Це перевантажує текст, а якщо рекрутеру це важливо — порахує сам.

Найважливіше: досвід роботи треба писати у зворотному порядку починаючи з останнього місця роботи.

Лайфхак: якщо ви десь працювали кілька місяців за фахом, зазначайте, що це контрактна робота. Аби роботодавець не подумав, що ви не пройшли випробувальний термін або вас швидко звільнили.

Освіта

Бажано вказати назву навчального закладу, роки навчання, спеціальність та ступінь. 

Якщо проходили багато курсів, то додавати краще лише ті, що стосуються цієї роботи. Великим плюсом буде портфоліо, яке демонструє отримані скіли та досвід.

Знання мов

Не обов'язково вказувати знання української чи, боронь боже, російської мови, якщо вони не є ключовими у роботі. Якщо подаєтеся на копірайтера чи менеджера служби підтримки, то назвати усі мови не буде зайвим.

Не малюйте знання мов у відсотках, лінійні даіграми та різнокольорові крапки у стилі світлофора, вказуйте рівень за міжнародними стандартами.

Портфоліо — для тих спеціальностей, де це важливо

Не забувайте вказувати посилання на Behance, Github та інші платформи, де опубліковані ваші напрацювання.

А де ж блок про скіли та хобі? А очікувана винагорода? 

Маленьке нагадування: у вашому CV має бути щонайбільше дві сторінки, а краще вмістити все на одній. Тому все, що описано вище, то було головне, основне, ключове та ще мільйон прикметників про пріоритетність.

Коли витрачають місце на те, щоб вказати комунікабельність та стресостійкість, це моветон, який навіть на співбесіді важко оцінити. Якщо чесно, то взагалі неможливо. Для оцінки цих навичок існує випробувальний термін та його конкретні умови, тож залиште на потім такі поняття, як відповідальність, креативність та решту скопійованих із темплейтів якостей. 

Щодо очікуваної винагороди, то не вкорочуйте собі шансів. Ситуація на ринку змінюється щодня, тож обговорюйте це питання на інтерв'ю.

Висновок

Пам'ятайте, що CV — це лише перший етап на шляху до співбесіди, а не гарантована нова робота.

Успішність прохождення інтерв'ю залежить від того, як ви зробили «‎домашку»‎. Ви маєте підтвердити кожен пункт, що написали, розповісти детальніше, і тут накращий варіант — бути чесним і відкритим.

І взагалі, що простіше резюме, то краще, не перенавантажуйте його візуальним наповненням. 

Можна використовувати платні шаблони або пошукати щось у Canva чи на Creative Market. Якщо резюме буде виглядати стильно, то, як пишуть у monobank, ви будете «‎кращі ніж ХХ% юзерів».


Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Тиждень у спільноті: де МСБ узяти інвесторів в умовах війни, як впроваджувати позитивні зміни у своїх проєктах, чому бізнесу важливо вимірювати ефективність PR

Ольга Валькевич 26 червня 2022 17:29

Біржа волонтерства «Робота в тилу» запустила освітню платформу. Кошти перераховують ЗСУ

Олександр Кульбачний 21 червня 2022 10:52

Львівський ІТ Кластер інвестує у Центр ментального здоров'я

Олександр Кульбачний 20 червня 2022 21:15

Як змінилися зарплатні очікування топових IT-фахівців за три місяці війни: дослідження VP Team

Роман Судольський 8 червня 2022 17:15

Рекрутинг в умовах війни: які зміни сталися в ІТ-сфері

Роман Судольський 29 квітня 2022 17:15