Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Як почати продавати на маркетплейсі Prom.ua

Христина Коновалова
Христина Коновалова journalist, editor
14 листопада 2022 9 хвилин читання

Хоча повномасштабна війна стала серйозним викликом для української економіки, багато компаній мають оптимістичні прогнози на 2023 рік. Згідно з вересневим дослідженням Gradus, 47% опитуваних упевнені, що їхній бізнес буде зростати. Ще 58% підприємців вважають, що доходи збільшаться у національній валюті. 

При цьому один з п'яти CEO планує наймати на роботу нових фахівців. А 73% керівників кажуть, що хочуть підняти зарплату 2023 року. З них них 40% планують збільшити рівень доходу команди на 10-20%. 

Тож власна справа може стати гарним стартом для тих українців, хто втратив роботу та шукає можливості для самозайнятості з отриманням стабільного доходу. Як варіант можна вивчити плюси та мінуси відкриття невеликого онлайн-магазину. 

SPEKA запускає серію матеріалів про те, як розпочати власний  бізнес e-commerce на найбільш популярних в Україні маркетплейсах. 

У цьому матеріалі аналітики Prom.ua розповідають, як правильно відкрити онлайн-магазин та почати продавати на їхній платформі. 

Маркетплейс Prom.ua: портрет покупця

Prom.ua — один із найбільших маркетплейсів в Україні. Середня щомісячна аудиторія майданчика — 80 млн користувачів. За статистикою, на маркетплейсі купує кожен другий українець. Серед клієнтів 49% чоловіків і 51% жінок. Основний вік (60%) — від 25 до 44 років. 32% усіх інтернет-покупців припадає на Київ. 

Серед клієнтів Prom.ua 49% чоловіків і 51% жінок Серед клієнтів Prom.ua 49% чоловіків і 51% жінок

З чого розпочати, якщо хочете продавати на Prom.ua

Маркетплейс  пропонує продавцям такі канали роботи:

 • каталог Prom.ua;
 • сайт продавця на платформі;
 • мобільний застосунок «Prom.Покупки»;
 • маркетплейс із товарами від перевірених продавців Bigl.ua.

Якщо ви підприємець-початківець, у вас може бути багато запитань стосовно організації бізнес-процесів. Тому ми пропонуємо для вас покрокову інструкцію.

1. Створіть бізнес-план, в якому детально розпишіть особливості роботи.

2. Дослідіть нішу в Prom.ua.

 • Обирайте цікаву для вас тематику. Покупці цінують експертність, тому це стане вашою конкурентною перевагою.
 • Оцініть попит. За вашим запитом спеціалісти маркетплейсу нададуть детальну аналітику за категоріями товарів. Це дозволить вам побачити конкуренцію, сезонність та спланувати стратегію розвитку магазину.

Якщо ви ще не визначилися з нішею і  готові взятися за один із хітів продажів, можете скористатися статистикою спеціалізованих сервісів, зокрема Google Trends, Serpstat, або дослідженнями великих гравців ринку e-commerce.

3. Оберіть бізнес-модель.

На сьогодні існує три популярні моделі онлайн-продажів:

 • Закупівля товару та формування власного складу. Це дає найбільший прибуток і лає змогу самостійно формувати маркетингові стратегії та ціноутворення. Але для початківців це може бути ризиковано, адже потребує великого стартового капіталу та додаткових витрат на зберігання товарів.
 • Дропшипінг ідеально підходить для початківців або для тих підприємців, які хочуть проаналізувати перспективність певної категорії товарів. Працює за таким принципом: ви знаходите покупця, передаєте його постачальнику, який відправляє йому товар, а ви отримуєте відсоток з продажу.
 • Змішана модель. Сьогодні це найпопулярніша модель ведення бізнесу. Підприємці мають власний невеликий склад, частину асортименту продають за дропшипінгом. Це дозволяє підтримувати широкий асортимент у магазині та тестувати нові категорії товарів.

4. Знайдіть постачальників.

Від правильного вибору постачальника безпосередньо залежить:

 • якість товарів, які ви плануєте продавати;
 • асортимент та його наявність;
 • швидкість відправлення товарів покупцям.

Якщо ви вже маєте постачальника чи самостійно закуповуєте товар за кордоном, підстрахуйтесь і знайдіть кількох постачальників, у яких швидко можна буде викупити товар, якщо він раптово закінчиться. Також ми ведемо власний список постачальників, які готові надавати свої товари. Щоб отримати його, зверніться до менеджера.

5. Легалізуйте свій бізнес в інтернеті.

Щоб законно займатися інтернет-торгівлею, власнику магазину потрібно:

 • зареєструватися як приватний підприємець або юридична особа в Єдиному державному реєстрі. Так, для роздрібної торгівлі в інтернеті необхідно обрати третю групу ФОП, код КВЕД 47.91 та код КВЕД 47.99;  
 • стати на облік у податковій інспекції та соціальних фондах;
 • відкрити банківський рахунок;
 • щомісяця платити податки.

Процес реєстрації триває недовго, до того ж це можна зробити онлайн.

6. Реєстрація та створення інтернет-магазину на Prom.ua

Процес реєстрації та створення інтернет-магазину на Prom.ua простий, щоб продавці могли швидко отримати перші продажі. Тож вам потрібно ввести такі дані: 

 • Номер телефону. Якщо ви власник бізнесу, то вказуйте особистий номер, адже його будуть використовувати для авторизації у кабінеті продавця та відновлення пароля. Для комунікацій із покупцями ви можете вказати робочий номер у налаштуваннях.
 • E-mail. На нього будуть надходити сповіщення про нові замовлення, відгуки та повідомлення про стан рекламного балансу.
 • Пароль. Створіть надійний пароль від 8 знаків, який міститиме цифри, букви, символи. Нікому не передавайте свій пароль і пам'ятайте, що співробітники Prom.ua ніколи не питають його.
 • Назва магазину. Цю інформацію будуть бачити ваші покупці у каталозі маркетплейсу та на сайті.

Якщо всі дані правильні, ви потрапите до особистого кабінету компанії. Після реєстрації ви можете безкоштовно протестувати інтернет-магазин протягом семи днів, щоб оцінити його можливості. На цей час за вами буде закріплений менеджер, який допоможе розібратись у налаштуваннях та обрати оптимальний тариф для роботи на маркетплейсі. 

Підготовка магазину на Prom.ua: 7 кроків для старту продажів

Завантажте товари. Це можна зробити вручну або автоматично. Імпортуйте з XLS, YML, 1С або синхронізуйтеся з CRM через API. Якісно заповнюйте основну інформацію, характеристики, пошукові запити, щоб вашим покупцям було легше знайти необхідний товар. Також перевірте, у яких категоріях маркетплейсу є ваш товар та за потреби змініть їх. Це впливає на пошук, а також на розмір комісії за замовлення. 

Налаштуйте способи доставки та оплати. Щоб не втратити потенційного покупця, який не знайшов зручного способу отримати або оплатити замовлення, рекомендуємо підключити всі можливі способи доставки та оплати:

 • «Нова пошта», «Укрпошта», «Делівері» у маркеті застосунків.
 • «Пром-оплата» — безпечна оплата замовлень на Prom для вас і покупців.
 • Вкажіть інші способи оплати товарів: переказ на розрахунковий рахунок, післяплата тощо.

Важливо! Надавайте покупцям максимально прості й зрозумілі умови оплати та доставки. Не беріть передоплату, якщо ви продаєте товари широкого вжитку, адже це негативно впливає на купівельний досвід. 30% скасувань замовлень саме через те, що продавці вимагають передоплату на картку. Відправляйте замовлення зручним для покупця способом, а Prom підстрахує, якщо покупець не забере посилку.

Увімкніть каталог ProSale. Щоб товар з'явився у каталозі Prom.ua, потрібно підключити ProSale. Для цього перейдіть на вкладення «Каталог ProSale» в особистому кабінеті Prom.ua. 

Каталог ProSale — це коли продавець просуває свої товари на маркетплейсі, сплачуючи за кліки чи покази. На маркетплейсі працює дві моделі кампаній:

 • модель СРА — для товарів, які замовляють через кошик;
 • модель СРС — для товарів, які замовляють здебільшого за телефоном.

Усі товари на маркетплейсі публікують за єдиними ставками, які розраховують для кожної категорії.  

В ProSale продавець просуває товари, сплачуючи за кліки чи покази В ProSale продавець просуває товари, сплачуючи за кліки чи покази

Заповніть інформацію про компанію. Вкажіть способи зв'язку з вашою компанією, її назву та опис, графік роботи. Підключіть застосунок «Відпустка та свята», щоб завчасно попередити покупців про актуальний графік роботи вашого магазину.

Налаштуйте сайт. Налаштуйте дизайн і додайте банери. Змініть доменне ім'я вашого сайту. Саме за доменом покупці знайдуть ваш магазин у Google.

Завантажте застосунок Prom «Кабінет продавця». Це дасть вам змогу оперативно обробляти замовлення та стежити за рекламним бюджетом і відгуками.

Умови та рейтинг на Prom.ua

На маркетплейсі стежте за тим, щоб продавці надавали гарний сервіс. Для цього на Prom.ua створена прозора система рейтингів. 

На Prom.ua створена прозора система рейтингів На Prom.ua створена прозора система рейтингів

Для продавців із високим рейтингом передбачені додаткові бонуси: повернення комісії за скасовані замовлення, компенсація вартості доставки, якщо посилку не забрали з пошти, безкоштовна доставка від маркетплейсу тощо. Щоб отримувати бонуси, продавцям необхідно мати: 

 • понад 90% позитивних відгуків;
 • більш ніж 70% успішних замовлень.

На маркетплейсі стежать за тим, щоб усі продавці були в однакових умовах, тому не дозволяють порушення:

 • стосовно покупця — надання невідповідного опису або неробочого товару, хамство і погане обслуговування;
 • щодо інших продавців — накрутка відгуків, здійснення великої кількості замовлень та їхнє скасування для зниження рейтингу продавця, а також інші дії, щоб допекти своїм конкурентам;
 • стосовно Prom.ua — будь-які дії в обхід системи.

 

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Маркетплейси знов популярні серед українців: топ найпопулярніших сайтів у жовтні 2022

Руслан Сорока 28 листопада 2022 18:55

Як відкрити онлайн-магазин на маркетплейсі Shafa.ua

Христина Коновалова 28 листопада 2022 14:16

Як купувати на AliExpress

Владислав Миронович 24 листопада 2022 15:00

Маркетплейс фінансових програм у «Дія Бізнес» відвідали понад 8 тис. користувачів

Руслан Сорока 21 листопада 2022 18:32

Чорна п'ятниця-2022: топ-5 рекомендацій від Prom.uа

Христина Коновалова 21 листопада 2022 11:36