Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Як вислати речі за кордон «Новою поштою»: інструкція, терміни, тарифи

SPEKA Media
3 червня 2022 5 хвилин читання

Через війну за кордоном опинилися понад 5 млн українских громадян. Значна частина переселенців виїжджала, маючи мінімум речей. SPEKA попросила провідних поштових операторів України розповісти, як можна відправити речі за кордон і скільки це коштує. Сьогодні публікуємо інструкцію від «Нової пошти».

У березні «Нова пошта Глобал» відновила міжнародну доставку і наразі доставляє відправлення та вантажі з України у майже 200 країн та територій світу. Для цього потрібно обрати зручний для вас спосіб.

Якщо необхідно переслати особисті речі з України у країни Європи, то найкраще скористатися послугою «Речі з дому за кордон».  Вона надає можливість українцям відправити речі зі знижками від 50% до 80% у 25 країн Європи. Відправлення до 2 кг коштує 800 грн, до 10 кг – 1200 грн, до 30 кг – 2000 грн. 

При відправці речей вагою від 30 до 70 кг вартість залежить від зони доставки, до якої входить країна (першої чи другої). Габарити вантажу не повинні перевищувати 120х80х69 см, а вага 70 кг. Докладніше про умови – за посиланням.

Оформити міжнародну відправку можна у будь-якому відділенні «Нової пошти» або самостійно через бізнес-кабінет на сайті https://new.novaposhta.ua/Для цього потрібно підготувати інформацію про отримувача англійською мовою: 

  • ПІБ.
  • Номер мобільного телефону. Не вказуйте український номер телефону отримувача, адже з ним не можуть зв'язатися за кордоном. Відповідно це може призводити до невчасної доставки або неможливості доставити посилку.
  • E-mail.
  • Повну адресу доставки (країна, населений пункт, тип вулиці, назву вулиці, номер будинку та індекс). 

Ви можете оформити відправлення за послугою «Речі за кордон» на будь-кого, але він обов'язково має бути повнолітнім.

Що можна пересилати та список заборонених речей

Послуга «Речі з дому за кордон» від «Нової пошти» дозволяє пересилку виключно  особистих вживаних речей: одяг, взуття, іграшки, б/у техніку тощо – без цінників та лейблів.

Враховуючи складнощі, з якими стикаються громадяни України, які виїхали закордон під час воєнного стану, «Нова пошта Глобал» тимчасово дозволила пересилати іменні документи (свідоцтво про народження, паспорт та інші документи, що посвідчують особу).

Але є список товарів, які не приймаються до міжнародної доставки, у тому числі ліки та БАДи, адже у кожній країні існує свій список дозволених та акредитованих медикаментів. Увесь список заборонених товарів можна переглянути за цим посиланням.

Термін доставки та отримання відправлення

Доставка у межах послуги «Речі з дому за кордон» здійснюється наземним транспортом та у середньому складає від 12 робочих днів. Це пов'язано з безпрецедентним навантаженням на митницях України та Європи. 

За час війни «Нова пошта Глобал» доставила понад 16 тис. міжнародних відправлень «Речі з дому за кордон».  Більш всього відправлень було надіслано в Німеччину (понад 5600) та Польщу (2800).

Відправка нових речей або для здійснення комерційної діяльності

Якщо за кордон потрібно відправити речі, які не були в ужитку, можна скористатися послугою "Глобальна доставка" у будь-яку країну світу. 

Тарифи на перевезення залишаються незмінними з довоєнних часів. Розрахувати вартість доставки можна самостійно на сайті за допомогою спеціального калькулятора.

Страхування та додаткові мита

Оголошена вартість, що підлягає компенсації у випадку втрати відправлення, складає виключно суму, вказану в міжнародній експрес-накладній. У випадках невідповідності цінності відправлення заявленій в накладній вартості або виявлення комерційної партії (більше 5 однакових товарів у відправленні) або пересилання заборонених до перевезення товарів працівники митної служби можуть вилучити відправлення, повернути назад в Україну або нарахувати митні платежі.

Зверніть увагу на те, що у деяких європейських країн міжнародні відправлення вартістю до 45 євро (приблизно $54) з позначкою «особисті речі», що переміщуються між фізичними особами, не обкладаються ні митом, ні ПДВ.

Але попередьте одержувача, що можуть бути додаткові нарахування (у тому числі митні платежі) за процедуру розмитнення чи нарахування податків за правилами країни, до якої надходить відправлення.

Як оформити міжнародне відправлення у відділенні

  • обов'язково принести відправлення у розгорнутому вигляді, щоб зробити його загальний опис відповідно до митного законодавства та встановити оголошену вартість;
  • назвати англійською мовою країну, місто, індекс та точну адресу, куди потрібно доставити відправлення. Крім того, назвати ПІБ, контактний телефон за кордоном та адресу електронної пошти одержувача.
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Поляки зібрали перший мільйон злотих на Bayraktar для України

Олександр Кульбачний 25 хвилин тому

Санкції ЄС: Чехія обмежить росіянам та білорусам можливість навчатися на технічних спеціальностях

Олександр Кульбачний 2 години тому

В Україні з'явився видавничий стартап від айтішників

Тетяна Троян 17 годин тому

Норвегія передасть Україні три далекобійні установки М270

Олександр Кульбачний 22 години тому

Гостомель відвідав мільярдер Ричард Бренсон. Він цікавився відновленням аеродрому «Антонов»

Олександр Кульбачний 22 години тому