Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Новорічні секрети work-life balance від української IT-спільноти

Христина Коновалова
Христина Коновалова journalist, editor
31 грудня 2022 6 хвилин читання

Наприкінці 2022 року українці мріють лише про те, щоб 2023-й приніс в кожну домівку таку омріяну для нашої країни перемогу. Але загальна перемога можлива лише тоді, коли кожен з нас навчиться довіряти собі, перемагати на кожному кроці та вірити у свої унікальні можливості та яскраве майбутнє. 

У ніч на перше січня можна почати життя з чистого аркуша, загадати будь-які бажання та почати їх реалізовувати. А щоб новорічний план здійснився у кожного українця, SPEKA підготувала щоденник корисних правил work-life balance від української IT-спільноти. У щоденнику головні рекомендації героїв нашого SPEKотного балансу. 

Нагадаємо, у цьому спецпроєкті айтівці, яким вдалося знайти SPEKотний баланс між життям та роботою, діляться секретами фізичного та ментального здоровʼя, а експерти — професійними рекомендаціями.

Отже, у новорічному щоденнику правил work-life balance від SPEKA маємо шість основних правил.

Правило №1. Пам'ятаємо про режим сну 

Коли багато працюєш, варто дотримуватися режиму сну, впевнена PR&Comms стартапу компʼютерного бачення Let's Enhance Альона Гусєва. Особливо це важливо для тих фахівців, які працюють на міжнародних проєктах в іншому часовому поясі. Тому експертка рекомендує обрати конкретні слоти для сну.  

«Зазвичай улітку я прокидаюсь о 6-7 ранку, на осінь пересуваю підйом на 7.30-8.00. Лягати спати намагаюся у той самий день, коли прокинулася», — наголошує вона. 

Гусєва каже, що для здорового сну у приміщеннях має бути прохолодно, особливо взимку, коли всюди обігрівачі. 

«Для ефективності сну дотримуюся того самого правила — темні гардини, прохолодна кімната, відсутність звуків», — говорить Альона. 

Правило №2. Щороку робимо медичний чекап

Важливо робити медичний чекап для себе і родини, вважає Co-founder та CEO SocialTech Максим Штепа, адже так можна своєчасно турбуватися про своє здоров'я.

«Коли ти регулярно перевіряєш свій організм, то краще розумієш, де у майбутньому можуть бути проблеми та на що варто звернути увагу вже зараз. Колись я так дізнався про свій високий рівень холестерину, тож повністю змінив режим харчування і підхід до фізичної активності. Надалі така зміна лайфстайлу допоможе мені знизити ризик розвитку серцево-судинних хвороб», — розповідає Максим.  

За його словами, медичний чекап — це гарні інвестиції у своє здоров'я. Тож такі перевірки організму варто проводити регулярно.

Правило №3. Обираємо хобі для душі

CMO Howly Святослав Степаненко рекомендує обирати такі хобі, які допоможуть відволікатися від проблем, знайти джерело для відновлення внутрішнього ресурсу та мати нових друзів. 

«Коли дивлюся на свій список хобі, мені стає страшно, адже думаю: „А ти точно всім цим встигаєш займатись?“. Тоді сам собі відповідаю: „Безперечно!“. Скажу навіть більше: з кожним роком поповнюю перелік», — говорить він. 

Які ж хобі у Степаненка? Перелік інтересів дійсно вражає: 

  • історична реконструкція;
  • книги (перевага паперовому формату);
  • ковальство;
  • дайвінг;

Тож можна спробувати знайти нове хобі та відкрити у собі незвичні здібності. 

Правило №4. Знаходимо час для спорту

У житті необхідно займатися різними видами спорту, адже потрібен баланс активностей та релаксу, говорить Founder та СЕО Unicsoft Олексій Завгородній. Також у спорті важливо дотримуватися графіка. 

Як приклад він наводить звичку починати ранок з невеликої зарядки — high intensity interval training.

«Такі тренування можна робити вдома, у готелі чи деінде. Тобто я не прив'язаний до локації. Тому для спорту у мене немає жодних відмовок», — говорить Завгородній. 

Крім того, Олексій поважає медитації, які стали ритуалом daily routine. 

«Така звичка допомагає мені підтримувати психічний та емоційний стан. Це дуже важливо, якщо враховувати всі негаразди й щільний графік роботи», — каже він.

А ще спорт може стати традицією для зустрічей з друзями. Для цього можна обирати сквош, вейкбординг, сплавляння на байдарках та інше.

Правило №5. Плануємо реальний графік справ щодня

Аналітик-ресерчер у продуктовій IT-компанії Quarks Марʼяна Лопата рекомендує навчитися правильно планувати щоденний список справ. Це дуже важливо, адже коли починаєш впроваджувати планування у щоденну рутину, можна потрапити у ситуацію, що планів на день більше, ніж годин у цьому дні. 

«Таке планування дуже демотивує, адже навіщо щось починати, якщо ти і так нічого не встигаєш», — говорить Мар'яна. 

За її словами, таких помилок слід уникати. Для цього варто знайти зранку 15 хвилин для планування дня і визначення пріоритетних завдань. Такий підхід зменшить рівень тривоги. Плюс не існує кращого відчуття, ніж коли ти викреслюєш всі завдання зі списку на день і можеш спокійно робити ресурсні дії. 

«Своє планування я роблю у Notion: неймовірний інструмент, який можна повністю переробити під свої потреби. Без нього не минає жоден мій день», — каже експертка.

Правило №6. Проводимо вакцинацію своєчасно 

Як розповідає CEO & Founder у Uwell Олексій Яснопольський, у холодний період року IT-фахівці найчастіше хворіють на:

  • гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ);
  • загострення тривожно-депресивних станів;
  • загострення захворювань опорно-рухового апарату.

«Цьогорічний сезонний поліноз був відчутнішим серед наших клієнтів. Періоди загострення алергічних захворювань корелювали з періодами забрудненості повітря. Тож якщо ви схильні до алергічних реакцій, рекомендуємо зважати на рівень забрудненості повітря й обмежувати перебування на відкритому повітрі у такі періоди», — говорить Яснопольський.  

На його думку, майбутнє медицини саме за профілактикою. Тому варто своєчасно проводити вакцинацію, зокрема, від ГРВІ, ковіду, дифтерії, правця.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Як працюють алгоритми у дейтингових застосунках. Інтерв’ю із СЕО IT-компанії Quarks

Олександр Тартачний 2 квітня 2024 15:00

Правила work-life balance: музика, читання та психологія. Богдан Грибахо, Sales Manager в Orderry

Владислав Миронович 8 квітня 2023 16:50

Правила work-life balance: холодний душ, пескетаріанство, майстрування з дерева. Customer Support Manager в Orderry Василь Фроляк

Єлизавета Гогілашвілі 12 березня 2023 11:38

Правила work-life balance: книги, контрастний душ та «цвяхи». Application Support Analyst в EPAM Андрій Яловенко

Христина Коновалова 25 лютого 2023 11:35

Правила work-life balance: оптимізм, кулінарія та pole dance. Head of QMS, Head of QA в Р2Н Аліна Плахова

Христина Коновалова 18 лютого 2023 11:02