Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Що формувало IT-сферу України у 2022 році: 13 головних подій

Кирило Мазур
Кирило Мазур CEO в Center42 Innovation Agency. Співзасновник HappyMonday.ua
27 грудня 2022 5 хвилин читання

Цей рік був складним для багатьох галузей України, проте ІТ-сфера показала стійкість і адаптивність одразу за кількома напрямами. Зокрема, наприкінці 2022 року кількість людей, які працюють у галузі інформаційних технологій України, вперше перевищила 300 тис. осіб.

Ми з командою Center42 зібрали головні, на нашу думку, події, які формували та підтримували інноваційний сектор України у 2022 році.

 • Запуск «Дія. City». 8 лютого 2022 року в Україні почав працювати спеціальний правовий режим «Дія. City», який розробили для розвитку IT-галузі. Мета — створити вигідні умови для бізнесу на території України, щоб надати наявним та новим компаніям простір, можливість та додаткові гарантії для розвитку ІТ-бізнесу.
 • Google через свій фонд підтримки України виділив понад $5 млн для підтримки 58 українських стартапів. Кожна з компаній отримала equity-free фінансування розміром від $50 до $100 тис.
 • Компанія Meta виділила $1,5 млн на рекламні кампанії для 1000 українських підприємців у Facebook та Instagram. 
Що формувало IT-сферу України у 2022 році: 13 головних подій Що формувало IT-сферу України у 2022 році: 13 головних подій
 • Європейська комісія започаткувала програму підтримки українських стартапів вартістю 20 млн євро, яка в умовах агресії росії має підтримати новаторів, дослідників та інноваційний малий бізнес в Україні. Нова ініціатива дозволить підтримати принаймні 200 українських високотехнологічних стартапів на суму до 60 тис. євро для кожної компанії.
 • Американський ff Venture Capital (ffVC) запустив спеціальний венчурний фонд під назвою Blue & Yellow Heritage Fund, який буде інвестувати в українські стартапи. Розмір фонду — $50 млн. 
 • Україна знову увійшла до топ-50 найбільш розвинених стартап-екосистем світу у рейтингу StartupBlink. Війна вплинула на наші позиції цього року, але не змогла кардинально змінити успішну траєкторію розвитку стартап-галузі України в останні роки.
 • Верховна Рада ухвалила закон про е-резидентство, що дозволить іноземцям легко відкривати бізнес в Україні та сплачувати податки. Очікуємо ще більше інноваційних компаній, зареєстрованих в Україні.
Що формувало IT-сферу України у 2022 році: 13 головних подій Що формувало IT-сферу України у 2022 році: 13 головних подій
 • Україна увійшла до топ-20 країн за рівнем розвитку екосистеми даних, згідно з рейтингом міжнародного дослідження Global Data Barometer. Global Data Barometer — міжнародне дослідження, що оцінює стан розвитку сфери даних для розв'язання суспільних проблем у 109 країнах. Фінансує проєкт канадський центр досліджень міжнародного розвитку. Global Data Barometer — це проєкт D4D.net та ILDA. 
 • Журнал Time зарахував український стартап Esper Bionics до списку 200 найкращих винаходів за 2022 рік. Стартап розробляє протези для кінцівок, а основним готовим продуктом компанії є розумна роборука Esper Hand.
 • Міністерство цифрової трансформації запустило проєкт IT Generation. У межах проєкту таланти з будь-якого куточка України  зможуть безоплатно отримати професію у сфері IT. Загалом держава планувала витратити 1,8 млрд грн на перенавчання 60 тис. українців на ІТ-спеціальності. Проте пілотний проєкт з навчання 3 тис. людей фінансуватимуть коштом міжнародного донора — однієї з найбільших криптобірж світу Binance. За словами представників компанії, на гранти  виділять $1 млн.
 • Міністерство цифрової трансформації та UNITED24 розпочали проєкт «Армія дронів». Програма передбачає системну закупівлю дронів, їхній ремонт та оперативну заміну, а також курс навчання пілотів. У межах програми «Армія дронів» для українських захисників законтрактували 1033 безпілотники на майже 2 млрд грн.
 • Корпорація Microsoft розширює підтримку України до кінця 2023 року та надасть технологічну допомогу на $100 млн. Завдяки технічній допомозі державні установи, критична інфраструктура та інші сектори в Україні продовжать безоплатно використовувати цифрову інфраструктуру та працювати у хмарі Microsoft.
 • Український стартап BetterMe переміг у категорії Hottest Health Tech Startup на міжнародному конкурсі The Europas Tech Startup Awards, заснованому Майком Бутчером, головним редактором Tech Crunch. Застосунок має понад 100 млн завантажень у всьому світі. 
Що формувало IT-сферу України у 2022 році: 13 головних подій Що формувало IT-сферу України у 2022 році: 13 головних подій

Окрім того, у 2022 році українські стартапи та ІТ-компанії презентували себе на відомих міжнародних конференціях у різних частинах світу, піднімали інвестиції та наймали працівників в Україні та за кордоном. Зокрема, великий окремий стенд України був представлений на найбільшій стартап-конференції Європи Web Summit 2022

Підсумовуючи, можна впевнено сказати, що IT-галузь змогла не лише утриматись, а й зрости, незважаючи на війну. Тож після воєнної перемоги на нас очікують ще більш упевнені перемоги на ринку IT, стартапів та інновацій.

А ми будемо цьому активно сприяти.

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
0
Прокоментувати
Інші матеріали

У США створили PawSwing — будиночок, який вичісує кішок

Дмитро Мухін 2 березня 2024 20:37

«Куди котиться світ» #7: Петро Савич та Ірина Балашова про розвиток диджитал-маркетингу

Олена Черкасець 2 березня 2024 14:26

Agritech в Україні: юридичні виклики та інвестиційний вимір

Владислав Миронович 1 березня 2024 19:00

Що таке криптотрейдинг та як торгувати криптовалютою?

Владислав Гринів 1 березня 2024 17:00

Які глобальні тренди впроваджують українські бізнеси: дослідження клієнтського досвіду від Merkle

Володимир Фризюк 1 березня 2024 15:30