Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Секрети work-life balance: щоденний план, дні тюленя та сноубординг. Аналітик-ресерчер Quarks Марʼяна Лопата

Христина Коновалова
Христина Коновалова journalist, editor
17 грудня 2022 4 хвилин читання

SPEKA продовжує спецпроєкт про айтівців, яким вдалося знайти SPEKотний баланс між життям та роботою. Наші герої діляться секретами фізичного та ментального здоровʼя, а експерти — професійними рекомендаціями.

Наш наступний співрозмовник — аналітик-ресерчер у продуктовій IT-компанії Quarks Марʼяна Лопата. Вона розповіла про те, як зберігає баланс між роботою та особистим життям, навіщо потрібні дні тюленя та заняття для відновлення ресурсу.

Мар'яна Лопата з Quarks: варто планувати відпочинок заздалегідь Мар'яна Лопата з Quarks: варто планувати відпочинок заздалегідь

Важлива не тільки робота, але й особисті заняття

У певний момент виник внутрішній потяг до чогось «окрім». Десь рік тому я відчула, що після роботи у мене наче відсутнє життя, і вирішила це виправити. Створила місяць виконання давно закинутих занять-хотілок, і так я потрапила на: танці, йогу, курс з ведення особистого блогу, пішла до психотерапевта. 

А донедавна ще й організовувала свій маленький проєкт з офлайн-зустрічей для дівчат у Києві. Не всім я займаюся досі, але це дало неймовірний апліфт. 

  • По-перше, тепер є розуміння своєї особистості комплексно, бо ми не дорівнюємо лише нашій роботі.
  • По-друге, я отримала купу різних джерел енергії. 

Тепер не можу багато овертаймити і жити на роботі, бо окрім неї маю піти на йогу, зробити сторителінги в Інстаграмі, попрацювати над власним проєктом і ще багато всього. 

Підписуйтеся на наші соцмережі

Мар'яна Лопата обирає ресурсні хобі
Мар'яна Лопата обирає ресурсні хобі
Мар'яна Лопата обирає ресурсні хобі

Необхідно планувати відпочинок та мати ресурсні заняття

Донедавна потрапляти у пастку вигорання було, можна сказати, моїм хобі. Тепер я чітко розумію, які є сигнали цього стану і як туди не потрапити. 

Тож зараз перший крок — це обовʼязково відпочинок. Бажано відпочивати регулярно. Я припинила себе обмежувати, якщо мені раптом захотілося раз на місяць поїхати у Карпати і взяти ще кілька днів вихідних. 

Повірте, на роботі без вас два дні чи тиждень точно виживуть, а от ваше вигорання = мінімальна ефективність. 

Але важливо мати не лише масштабні відпустки, а й відпочинок протягом тижня. Я зробила список ресурсних занять, які допомагають мені відновити енергію. Тож коли втомлююсь, роблю щось корисне для себе. Наприклад, можна сходити в улюблене кафе чи почитати книгу — будь-що, аби воно спрацювало. 

Мар'яна Лопата рекомендує шукати ресурсні хобі
Мар'яна Лопата рекомендує шукати ресурсні хобі
Мар'яна Лопата рекомендує шукати ресурсні хобі

Варто планувати реальний графік справ щодня

Коли я почала впроваджувати планування у щоденну рутину, часто потрапляла у ситуацію, що планів на день у мене більше, ніж годин у цьому дні. Це дуже демотивує, адже навіщо щось починати, якщо ти і так нічого не встигаєш. 

Тому таких помилок намагаюсь уникати: 15 хвилин зранку для планування дня і визначення найбільш пріоритетних завдань можуть зменшити рівень тривоги. Плюс не існує кращого відчуття, ніж коли ти викреслюєш всі завдання зі списку на день і можеш спокійно робити ресурсні дії. 

Своє планування я роблю у Notion: неймовірний інструмент, який можна повністю переробити під свої потреби. Без нього не минає жоден мій день.

Мар'яна Лопата з Quarks планує всі свої задачі у програмі Notion Мар'яна Лопата з Quarks планує всі свої задачі у програмі Notion

Треба дозволяти собі жити звичайним життям

Ця порада важлива для нормалізації відчуття втоми, апатії, відсутності бажання робити бодай щось. Адже існують періоди, коли є єдина потреба — просто пожити свою рутину. 

Раніше я часто могла заганяти себе в якісь рамки. Наприклад, маю встати о шостій ранку, сходити на спорт, переробити купу роботи, почитати книгу, пройти курс. Але якщо так хочеться сьогодні, то це не означає, що вдасться постійно підтримувати такий режим

Тому я маю дні тюленя, коли у мене немає ніякого розвитку, лише рутинне життя у своєму темпі. У такі дні я без вагань вмикаю Netflix на весь вечір або граю в онлайн-ігри з колегами. 

Таке ставлення до себе допомагає відновитися морально, особливо під час війни, коли на тебе і так тисне мільйон обставин. Тож якщо дозволити собі жити звичайним життям, згодом вам захочеться повернутися до режиму єбш.

Мар'яна відпчитає під фильми Netflix
Мар'яна відпчитає під фильми Netflix

 

Підписуйтеся на наші соцмережі

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Як взяти участь у Cybersecurity Innovations Hackathon з кібербезпеки

Вікторія Рудзінська 11 липня 2024 07:05

Революція у веб-дизайні: 5 сайтів, створених за допомогою штучного інтелекту

Oleksii Udovenko 10 липня 2024 19:35

Чому штучний інтелект майже не впливає на економіку

Олександр Тартачний 10 липня 2024 11:45

Будуємо Customer Support ІТ-продукту з нуля: покроковий гайд

Ольга Головко 5 липня 2024 14:35

Технологія Deception: сучасний метод захисту від атак

Олег Полігенько 5 липня 2024 13:04