Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Як українські айтівці готуються до зими: займаються спортом, вживають вітаміни та обирають «здорові» хобі

Христина Коновалова
Христина Коновалова journalist, editor
14 жовтня 2022 9 хвилин читання

Кожен програміст, продакт-менеджер або диджитал-маркетолог мріє не хворіти, бути ефективним працівником та мати час на сім'ю і відпочинок. Складно цього досягти, коли у країні війна, бо треба гарувати по 10-12 годин на день і знайти час хоча б на сон.

Коли змінювати свій ритм життя на краще, якщо не зараз? До того ж є чудовий привід: потрібно по максимуму підготуватися до воєнної зими, коли можливі відключення електрики та тепла, перебої з водою та багато стресів.

Напередодні зими варто сформувати корисні звички: збалансовано харчуватися, займатися спортом, протистояти стресам, вживати вітаміни, висипатися. SPEKA зібрала рекомендації представників IT-галузі, які вже змогли реалізувати у своєму шаленому графіку мрію багатьох — формулу work-life balance.

Сезонні хвороби: грип, ковід, депресія 

За даними компанії Uwell, восени та взимку представники IT-галузі найчастіше хворіють на ГРВІ та ковід. Також існують ризики загострення тривожно-депресивних станів та захворювань опорно-рухового апарату.

Тому, щоб зберегти здоров'я та захистити імунітет, краще заздалегідь виконувати поради фахівців, вважає CEO & Founder Uwell Олексій Яснопольський. Наприклад, варто своєчасно проводити вакцинацію від грипу та ковіду, звертатися до психологів, робити масаж та лікувальну фізкультуру.   

Щоб убезпечитися від тривожно-депресивних розладів, ми створили команду Mental Health для наших клієнтів. В Uwell працюють психотерапевти усіх напрямів, адже загострення депресій та вигорання завжди закінчуються зниженням продуктивності та якості життя загалом.
Олексій Яснопольский<br>
В Uwell рекомендують своєчасно вакцинуватися від грипу та ковіду В Uwell рекомендують своєчасно вакцинуватися від грипу та ковіду

А психолог Наталія Облакевич вважає, що IT-підприємці мають дбати про свій психічний ресурс. Для цього потрібно хвалити себе за досягнення, фокусуватися на базових потребах — їжі, сні, швидко реагувати на зміни та не тримати в голові негатив.  

Узимку важливо турбуватися про фізичне здоров'я, тому вітаміни С та D дуже важливі.
Наталія Облакевич

Вітамін D3 чи не найголовніший підтримувач імунітету, говорить Product Manager «Польфарма» в Україні Олена Куниченко. Його нестача загрожує розвитку серцевих та респіраторних хвороб, алергії, втомлюваності, остеопорозу тощо.

«Холекальциферол синтезується переважно у шкірі під впливом сонячних променів, і лише невелика частина надходить із їжею. Висока його концентрація є у жирних сортах риби, жовтках та молочних продуктах», — говорить Куниченко. 

Восени та взимку мало сонця, тому для підвищення імунітету лікарі рекомендують додатково вживати вітамін D. Але спочатку варто визначити його рівень в організмі. «Для цього достатньо здати аналіз крові на 25-гідроксивітаміну D, а вже потім починати прийом препаратів», — роз'яснює Куниченко. 

Графік життя: план, книги та тиша

В ІТ-підприємців шалений ритм життя, тому без жорсткого планування не обійтися, вважає CEO & Founder UA Tech Club Анатолій Клепач. Він планує у календарі всі зустрічі, роботу з документами та навіть відпочинок. Адже якщо не забронювати слот на себе, то обов'язково знайдеться якесь робоче питання.

Підписуйтеся на наші соцмережі

Найбільше мене заряджає на новий робочий день час з 5-ї до 8-ї ранку, коли ніхто не турбує по роботі. Моя звичка рано прокидатися дає мені можливість зайнятися собою, почитати книгу, приготувати смачний сніданок і в гарному гуморі братися за проєкти. 
Анатолій Клепач

Специфіка робити з ринком в іншому часовому поясі потребує дотримуватися режиму, щоб був час на роботу та відпочинок, наголошує PR & Communications в Let`s Enhance Альона Гусєва. Тому вона обирає постійний час для сну, тому влітку прокидається о 6:00-7:00, а взимку — о 7:30-8:00. 

«Важливо, щоб у приміщеннях було прохолодно, особливо взимку, коли всюди обігрівачі», — рекомендує Гусєва. 

Не всі можуть дотримуватися графіка дня. CMO Howly Святослав Степаненко зізнається, що пізно лягає і рано встає, а вільний час приділяє роботі чи друзям. Але останнім часом він вживає спортивні вітаміни, багато бігає зранку та періодично тягає залізо.

«Намагаюся скоротити виконання усіх завдань, зокрема звичайного життя. Іду за списком, виконуючи пункт за пунктом. Так легше осмислювати горизонт планування і це трохи зменшує стрес», — акцентує він.

Здоров'я: чекап, спорт та хобі

Важливий осінній ритуал — це медичний чекап для себе і родини, упевнений Co-founder та CEO SocialTech Максим Штепа. Адже краще дбати про здоров'я саме за рахунок превентивної медицини. 

«Коли регулярно перевіряєш організм, краще розумієш, на що варто звернути увагу вже зараз. Колись я так дізнався про високий рівень холестерину, тож повністю змінив режим харчування і підхід до фізичної активності. Надалі така зміна лайфстайлу допоможе мені знизити ризик розвитку серцево-судинних хвороб. Ось вам простий приклад інвестиції у здоров'я», — звертає увагу Штепа. 

Штепа з SocialTech каже, що важливо проводити медичний чекап Штепа з SocialTech каже, що важливо проводити медичний чекап

Також із початком холодів він більше часу приділяє спорту, тому кожен день починається з тренування о 8-й ранку.

«Спорт — це кльова мотивація встати з ліжка. Знаю, що на мене чекає тренер і смачний сніданок після. Також мене драйвить відчуття, коли на годиннику лише 9:30, а я вже потренувався, поснідав і суперзаряджено розпочинаю робочий день», — ділиться Штепа.

Варто урізноманітнити спортивні заняття, говорить Альона Гусєва. Вона, наприклад, любить бокс, силові та функціональні тренування, розтяжку. Також періодично додає баре та animal flow. 

Взимку додатково з'являються ковзани хоча б раз на тиждень. Бути активною, продуктивною і в ресурсі мені допомагають медитації, багато спорту та режим.
Альона Гусєва

День важливо починати із невеликої зарядки, high intensity interval training, ділиться досвідом founder та СЕО Unicsoft Олексій Завгородній. Це можна зробити вдома, у готелі чи ще десь. Людина не прив'язана до локації, тому не може ухилитися від тренувань. А на вихідних Завгородній залюбки зустрічається із друзями та колегами, щоб пограти у сквош. Це хобі не залежить від погоди чи пори року. 

«Із сезонних захоплень можу виділити вейкбординг, сплави на байдарках. Це додатковий ресурс для отримання емоцій та спосіб проведення дозвілля», — додає він. 

Збалансований раціон для холодного сезону

Представники IT-галузі мають різні звички щодо харчування. Так, Альона Гусєва дотримується рекомендацій нутриціологів. Тому восени та взимку вона намагається додавати до раціону теплі  супи та напої, щоб не перевантажувати організм стравами, від яких тягне на сон. 

А Святослав Степаненко вважає себе м'ясоїдом. Анатолію Клепачу взимку дуже смакують заморожені ягоди та фрукти, бо там багато вітамінів. Олексій Завгородній  упевнений, що вітаміни допомагають підтримувати продуктивність у шаленому ритмі життя. 

«Надто тепер, коли ми у постійному стресі через війну, додаю до раціону більше фруктів та овочів (у них багато вітамінів). Це і корисно, і смачно», — каже він.

Отримати достатню кількість вітамінів зі свого раціону може бути важко, вважає Олена Куниченко, тому виходом буде вживання харчових добавок. Наприклад, вітамін D3 ОЛІДЕТРИМ має у лінійці різні дозування: 600, 1000, 2000 чи 4000 МО. 

Виробляється у формі масляного розчину для дітей та у формі м'яких капсул для дорослих. Продукт не містить барвників та добре засвоюється.
Олена Куниченко

Максим Штепа погоджується, що взимку, коли мало сонця, не зайвим буде додати до раціону полівітаміни та вітамін D. А Володимир Дука рекомендує восени доповнити харчування овочами та звернути увагу на олії. 

Формула work-life balance: гарний настрій та зміна ролей 

Баланс у роботі та житті можна зберігати, але для цього треба ефективно змінювати соціальні ролі протягом дня, наголошує Альона Гусєва. Тому вона чітко розділяє слоти доби: наприклад, вечір та ранок відводить на родину та друзів, день — на роботу. 

«Намагаюся хоча б кілька вечорів на тиждень присвятити лише собі і приємним процедурам для себе. Вихідні завжди повністю про вихідні, за винятком термінових волонтерських активностей. А ще я навчилася не працювати у відпустці», — ділиться вона. 

Гусєва з Let`s Enhance впевнена, що медитація допомагає зберегти баланс Гусєва з Let`s Enhance впевнена, що медитація допомагає зберегти баланс

У шаленому темпі життя потрібно також приділяти увагу психосоматиці, бо від цього залежить гарне самопочуття, вважає Анатолій Клепач. Тому важливо бути завжди на позитиві. 

«Наприклад, якщо ви незадоволені своєю роботою, є вірогідність, що з емоційного рівня ці проблеми трансформуються на рівень фізіології, тобто у погане самопочуття чи хворобу. Тож правило мого життя бути на позитиві — це найперше для здоров'я», — каже Клепач.  

Щоб життя дійсно було ефективним, позитивним і збалансованим, важливо зберігати хороший настрій, вважає Володимир Дука. Для цього варто більше проводити часу в колективі та за межами робочого місця з комп'ютером. Можна займатися спортом, ходити в кафе, гуляти в парку.

«Восени та взимку люди полюбляють довше залишатися вдома, зрештою наші м'які крісла з диванами перетворюються на пастку депресії. Тож намагайтеся жити в осінньо-зимовий сезон так само, як і у весняно-літній», — рекомендує Дука. 

А Святослав Степаненко говорить, що його формула work-life balance — це переважно робота, як і у більшості людей. Тому важливо ловити кайф від своєї роботи, бо це частина життя. 

Підписуйтеся на наші соцмережі

3
Прокоментувати
Марина Лашина 21.08.2023, 07:06
В нашій компанії дуже багато спортсменів. Я до них не можу себе віднести, на жаль. Тому імунітет намагаюся зміцнювати ще з літа та осені. Сезонні овочі, фрукти, зарядка вранці та сироп Альпікол посезонно, щоб хворіти менше.
Оксана Краско 13.05.2023, 11:59
А ми майже всім офісом у спортзал пішли)) Це реально круто мотивує всю команду на заняття спортом і фізичними навантаженнями. Вітаміни, звісно, приймаю і Альпікол, який імунітет підтримує на належному рівні.
Анна Манько 16.03.2023, 01:59
Нині у кожного другого імунітет ослаблений. Вітаміни всі жменями п'ють, бо з сучасних продуктів нічого не вичавиш. Я в міжсезоння на додачу стала Альпікол приймати. Мені результат сподобався. За цю зиму навіть нежиті не було.
Інші матеріали

Топ-5 помилок біздева на міжнародній конференції

Maksym Boronenko 10 годин тому

У Києві відбудеться конференція «Навігатори інновацій. Змінюй правила гри»

Ольга Топольська 15 годин тому

Ринок Перської затоки для українського ІТ: що потрібно знати

Анатолій Моткін 3 липня 2024 05:53

Як побудувати бренд спортсмена: п'ять кроків wow-маркетингу

Єлизавета Нечет 2 липня 2024 17:43

25 липня стартує масштабна конференція TechFin Expert Summit 2024

Ольга Топольська 2 липня 2024 16:25