Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Для музики, медицини та медіа. Як українські IT-фахівці просувають провідні індустрії

GlobalLogic Ukraine
GlobalLogic Ukraine IT-компанія
20 вересня 2022 4 хвилин читання

Вплив українських IT-спеціалістів на індустрії можна оцінити у мільярди доларів США. Розробки інженерів зокрема роблять людей здоровішими, підтримують якісний зв'язок, забезпечують комфортні та безпечні подорожі. 

Медичні програмні рішення

Глобальний ринок медичних пристроїв у 2021 році становив $532,62 млрд. Українські інженери долучені до проєктів, на які припадають майже 10% ринку і які оцінюються у $50 млрд*.

IT-фахівці створюють більш ніж сотню медичних програмних рішень різного рівня. Серед них застосунки для відстеження та аналізу здоров'я пацієнта, системи для передання, оброблення та зберігання медичних даних, програмне забезпечення пристроїв для надання першої допомоги та багато іншого. 

Загалом у медицині існує три категорії пристроїв залежно від їхнього потенційного впливу на людину. Більшість розробок, з якими працюють українські інженери, третього типу, тобто такі, що мають безпосередній вплив на здоров'я людини. Розроблення, тестування та застосування пристроїв третього типу регламентуються суворими стандартами, зокрема FDA (Управлінням із нагляду за якістю харчових продуктів та медикаментів у США). До таких розробок належать, наприклад, розумні дефібрилятори й системи автоматичного введення ліків до організму людини, як-от інсуліну.

Вплив українських інженерів на телеком-індустрію

У 2021 році глобальний ринок телекому сягнув $1657,7 млрд*. Українські інженери долучені до проєктів ключових гравців, на яких припадає понад 37,5% ринку. Цю частку можна оцінити у $621 млрд*. Наприклад, спеціалісти GlobalLogic створюють для телеком-індустрії технології потокового передання відео та кабельного доступу, а також програмне забезпечення для Wi-Fi маршрутизаторів. Таким чином люди у всьому світі залишаються на зв'язку, використовують доступ до мережі для роботи, спілкування, розваг тощо.

Програмне забезпечення для медіа

Частка проєктів на глобальному ринку OTT-сервісів (стримінгових платформ, які дають змогу споживати контент у потоковому режимі) становить щонайменше 36,4% і оцінюється від $36,9 млрд. При цьому ринок OTT-сервісів у 2021 році досяг $101,42 млрд. 

Українські інженери допомагають створювати рішення для запису і зведення 70% всієї комерційної музики у світі. Українські та світові групи використовують ProTools під час запису окремих треків і цілих альбомів. Серед них Maroon 5, Coldplay, Linkin Park, «Океан Ельзи», «Друга ріка». За допомогою цієї технології створили саундтреки до фільмів «Світ Юрського періоду», «Дедпул — 2» та серіалу «Гра престолів». 

«Люди у всьому світі щодня користуються технологіями, до яких доклали руку спеціалісти з України. Коли їдуть в авто на роботу, дивляться улюблені телепередачі, спілкуються з близькими по відеозв'язку або автоматично отримують дозу інсуліну. Українським інженерам дійсно є чим пишатись і щодо експертизи, і щодо впливу на глобальний ринок технологій», — ділиться старший віцепрезидент зі стратегії та технологій в GlobalLogic Андрій Яворський.

Вплив на глобальний ринок автомобільних технологій 

Також українські інженери створюють рішення для інших галузей, серед яких автомобільні технології. Станом на 2021 рік об'єм  ринку автомобільних інформаційно-розважальних систем оцінювався у $7,3 млрд.

Технології машинного навчання та комп'ютерного зору, над якими працюють українські інженери, дають змогу автомобілю бачити картину місцевості, розуміти своє положення у просторі та будувати мапи, які можна використовувати для безпілотного водіння. Крім того, поки водій керує автівкою, автономна система моніторить його стан під час руху та відповідно реагує, якщо водій, приміром, починає засинати.

*Тут і далі під часткою ринку та її грошовим еквівалентом йдеться не про вартість послуг, які надала компанія чи ІТ-спеціалісти, а про відсоток чи натуральне обчислення частки ринку, на які прямо чи опосередковано впливають українські інженери.

Під час розрахунків частки ринків використовували відкриті дані Mordor Intelligence

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Як підготувати IT-бізнес до виходу на міжнародний ринок

Максим Олійник 19 годин тому

Чи може сервісна економіка зробити світ багатим?

Олександр Тартачний 27 червня 2024 14:40

Стартап «Соня»: чи може ШІ замінити психотерапевтів-людей

Вікторія Рудзінська 27 червня 2024 09:44

Українські стартапери розробили застосунок, який за лічені хвилини діагностує шкіру

Оксана Томашенко 26 червня 2024 15:14

Що таке DRaaS-рішення і чим воно корисне для бізнесів

Maris Sperga 26 червня 2024 11:36