Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Українські стартапери розробили застосунок, який за лічені хвилини діагностує шкіру

Оксана Томашенко
Оксана Томашенко
26 червня 2024 6 хвилин читання

У вас траплялося таке, що після прогулянки на природі помітили укус і губитесь у здогадках: комар, змія чи отруйна рослина? Або ж з’явилася нова родимка і не знаєте, чи вона безпечна. Не завжди є можливість одразу звернутися до лікаря, а гуглити симптоми — не найкраща ідея, бо здебільшого ще й призводить до підвищення тривожності.

Саме розв’язання цих проблем і питань й лягло в основу стартапу від лікарки-дерматолога з 13-річним досвідом Катерини Дорошенко. Від ідеї до першого прототипу пройшло 7 місяців і вже зараз Dermasmart на стадії MVP та залучення інвесторів.

Це застосунок для швидкої діагностики шкіри, який надає рекомендації щодо можливої первинної допомоги та координує з лікарем, який надалі зможе допомогти офлайн із лікуванням. Робота побудована на принципах взаємодії ШІ й експертів-медиків відповідних напрямів.
Катерина Дорошенко, CEO та головна ідейниця DERMASMART

Особливо корисним такий додаток буде для військових. На передовій немає можливості миттєво вилікувати чи просто навіть діагностувати певні види дерматологічних захворювань. Можливо, це натертості від літньої спеки та носіння берців, а може укус комахи, та все це можна вилікувати доступними медичними препаратами тут і зараз. А може це все ж таки щось більш серйозне і не можна відкладати похід до лікаря.

“Як волонтерка, яка має досвід у співпраці з військовими, я неодноразова стикалася з такими питаннями й проблемами щодо того “як швидко допомогти та чи ті медикаменти ми відправляємо певній бригаді?”, — розказує Катерина.“Нашим захисникам та захисницям потрібні не лише базові медикаменти, а й можливість ідентифікувати захворювання. Важливо, щоб вони мали можливість самостійно надати собі допомогу у разі незначної проблеми та, навпаки, не втрачати час і звернувся до спеціалістів, якщо ситуація серйозна. Це зручно і для волонтерів, які розумітимуть, що саме потрібно тій чи іншій бригаді й не збиратимуть медикаменти хаотично”, — каже Катерина Дорошенко.

Засновниця Dermasmart розповідає, що давно виношувала цей задум проєкту. Але не мала досвіду у сфері IT та відповідно запусків подібних продуктів. Як змусити запрацювати цей оркестр вона дізналась у G*Incubator. Це чинна екосистема для системної підтримки та розвитку стартапів. Тут їй зібрали цілу команду, де є люди з відповідними вміннями та закривають питання ІТ-рішень розробки, маркетингу й пошуку інвесторів. Наразі вартість цього стартапу у G*Incubator оцінюють у понад 100 тисяч доларів. 

Надалі Катерина хоче, щоб застосунок міг впізнавати онкологічні захворювання шкіри. Він однозначно не замінить лікаря та не буде ставити 100% діагноз. Але зможе стати тією самою першою сходинкою для первинної діагностики небезпечного захворювання. 

Команда Dermasmart бачить і неабияку психологічну складову в цьому проєкті. Адже усі ми по-різному реагуємо на таку ситуацію: хтось не звертає увагу і це перетворюється на реальну проблему, а дехто дуже сильно нервує декілька днів, доки не зможе потрапити до лікаря. І далі вже тривожність призводить і виливається в інші проблеми.

Гліб Максименко, CEO та співзасновник G*Incubator: ”Більше за хвороби люди бояться невизначеності! Саме тому ми допомагаємо стартапу Dermasmart. Спільно ми хочемо створити світ, де люди будуть не хвилюватись, а діяти. Побачили щось незвичайне на шкірі — сфотографували — отримали першу діагностику та кроки наступних дій і записалися до лікаря для подальшого лікування. За нашими прогнозами, цей застосунок зменшить кількість випадків, коли люди занадто довго не звертали увагу на проблему, а потім страждали через наслідки. Ми інвестуємо свій час у цей стартап, щоб ви жили спокійно та здорово”.

Dermasmart аналізує фото й надає відсоткове значення, щоб користувач розумів ризики. Також застосунок не є інструментом для лікування чи заспокоєння, а більше для попереднього запису до лікаря. Така система зручна і для лікаря, який отримає сповіщення відразу з фото й описом.

Як би це тривіально не звучало, але розвиток підприємництва — основа стабільної економіки країни. Не новинкою є й те, що підтримка та сприяння розвитку малого й середнього бізнесу вкрай необхідна. Саме тому нам і важливо було стати співзасновниками G*Incubator, щоб допомогти організувати важливу екосистему для підтримки стартапів, —  пояснює Вадим Друмов, СЕО та співзасновник Hillel IT School. 

Кожна людина повинна мати можливість реалізувати себе як підприємця без зважання на вік чи досвід. Відкритий діалог і передача досвіду між поколіннями сприяють уникненню помилок та прискорюють шлях до успіху, переконані ідейники G*Incubator.

Наразі в цій екосистемі 7 стартапів перебувають уже на фінальній стадії, серед яких освітня платформа й інструментальний онлайн-майданчик для реалізації ініціатив. G*INCUBATOR — це спільний проєкт підприємницької екосистеми G*AGGREGATOR та Hillel IT School. Його запустили у серпні 2023 для того, щоб створити системний інкубатор для українських стартапів. Тут можна реалізувати свою ідею чи доєднатися до тих, хто вже працює: допомагати стартапам своїми послугами, знаннями й експертизами; стати інвестором.

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Білл Гейтс нагадав про надмірне споживання електроенергії ШІ

Олеся Дерзська 22 години тому

Як підготувати IT-бізнес до виходу на міжнародний ринок

Максим Олійник 28 червня 2024 11:34

Чи може сервісна економіка зробити світ багатим?

Олександр Тартачний 27 червня 2024 14:40

Стартап «Соня»: чи може ШІ замінити психотерапевтів-людей

Вікторія Рудзінська 27 червня 2024 09:44

Youtube хоче отримати у лейблів ліцензії на використання музики для навчання свого ШІ

Вікторія Рудзінська 26 червня 2024 21:18