Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

GlobalLogic: три нові офіси за кордоном і прогноз ІТ-експорту на 2022 рік

Роман Судольський
Роман Судольський Головний редактор SPEKA
14 липня 2022 3 хвилин читання

14 липня компанія GlobalLogic провела онлайн-зустріч із журналістами, на якій топменеджери компанії відповіли на запитання українських профільних видань. У зустрічі брали участь старший віцепрезидент компанії Андрій Яворський, а також Head of Operations українського офісу GL Анна Щербакова. 

SPEKA публікує короткий конспект розмови. 

Рік із Hitachi

Рівно рік тому японська корпорація Hitachi придбала компанію GlobalLogic за $9,6 млрд. За словами Андрія Яворського, відтоді компанія зросла з 21 тис. до 26 тис. співробітників. Українська команда GL за цей час зросла на тисячу спеціалістів. Анна Щербакова додала, що натепер у компанії відкрито понад 340 вакансій. 

Що з ринком

За перші п'ять місяців року обсяг українського ІТ-експорту зріс на 27%. Втім, Яворський прогнозує, що за підсумками року індустрія покаже приблизно той самий результат, що й торік (приблизно $7 млрд). «Поки що ми пожинаємо плоди успішного першого кварталу, — пояснює він. — В наступні місяці очікуємо зниження експортних надходжень, тому зростання за підсумками року навряд чи буде». 

Окрім війни, серед причин зниження валютної виручки у другій половині 2022 року Яворський називає регуляторні проблеми. Деякі контракти в українських сервісних компаній закінчуються, а укладати нові складніше через те, що експортери не мають змоги їздити за кордон на конференції та перемовини з клієнтами. Яворський очікує, що протягом декількох тижнів уряд ухвалить проєкт постанови, яка дозволить представникам експортної галузі їздити у закордонні бізнес-відрядження. На думку топменеджера, законопроєкти з цього приводу, які перебувають на розгляді у Верховній Раді, є менш перспективним сценарієм вирішення проблеми.

Також до зниження обсягу ІТ-експорту призводять правила НБУ, які спричинили розрив між офіційним та реальним курсами валют. Яворський ще раз нагадав, що ІТ-компанії вважають правила НБУ несправедливими.

Що з офісами

Найближчим часом GlobalLogic відкриє три офіси у нових країнах присутності, розповіла Анна Щербакова. Минулого місяця компанія відкрила сьомий офіс у Польщі (у Гданську). Загалом у GlobalLogic вже 35 офісів у різних частинах світу.

Серед українських офісів на повну потужність працює лише львівський. У київському працює невелика частина персоналу, а офіси у Харкові та Миколаєві законсервовані. Напередодні повномасштабної війни компанія планувала відкрити великі офіси в Одесі та Дніпрі, але ці плани довелося відтермінувати. 

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Отримати грант чи піти стажером: як IT-компанії впливають на розвиток освіти в Україні

GlobalLogic Ukraine 28 вересня 2022 13:50

Три історії та поради від українок, що побудували успішну кар'єру в IT

GlobalLogic Ukraine 22 вересня 2022 13:43

Для музики, медицини та медіа. Як українські IT-фахівці просувають провідні індустрії

GlobalLogic Ukraine 20 вересня 2022 17:59

Кожен десятий абітурієнт в Україні хоче в IT — дослідження GlobalLogic

Юлія Даниленко 4 вересня 2022 16:59

Частка жінок в українському IT зросла утричі: 5 порад, як розпочати карʼєру

Євген Муджирі 26 серпня 2022 14:13