Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Айтівці діляться своїми секретами work-life balance: PR&Comms Let's Enhance Альона Гусєва

SPEKA Media
9 жовтня 2022 4 хвилин читання

Україна входить до топ-10 країн за рівнем технологічних навичок, наш IT-ринок росте навіть під час повномасштабної війни, а попит на українських айтівців високий як ніколи. Але разом із затребуваністю, тим паче на тлі російської агресії, приходять стрес, вигорання, виснаження через спроби жонглювати роботою, волонтерством та особистим життям. 

Тому SPEKA створює на сайті новий блок, де айтівці, яким вдалося знайти SPEKотний баланс між життям та роботою, будуть ділитися власними секретами фізичного та ментального здоровʼя, а експерти — професійними рекомендаціями.

Наша перша героїня — PR&Comms стартапу компʼютерного бачення Let's Enhance Альона Гусєва. Вона поділилася зі SPEKA своїми правилами work-life balance та секретами хорошої форми.

Режим сну: температура, світло, звуки 

Через специфіку роботи з ринком у іншому часовому поясі для мене дуже важливо дотримуватися режиму, інакше окрім роботи ні на що інше не лишиться часу. Зазвичай улітку я прокидаюсь о 6-7 ранку, на осінь пересуваю підйом на 7.30-8.00. Лягати спати намагаюся у той самий день, коли прокинулася. 

Восени Гусєва збільшує кількість тренувань з акцентом на розслаблення та розтяжку Восени Гусєва збільшує кількість тренувань з акцентом на розслаблення та розтяжку

Для мене важливо, щоб у приміщеннях було прохолодно. Особливо взимку, коли всюди обігрівачі. Для ефективності сну дотримуюсь того самого правила — темні гардини, прохолодна кімната, відсутність звуків. 

Восени, як і навесні, проводжу чекап організму з лікарем, збільшую кількість тренувань з акцентом на розслаблення та розтяжку, намагаюся більше гуляти, адже спортивних активностей стає менше. 

Харчування: овочі, супи, напої

У харчуванні дотримуюсь рекомендацій нутріціолога Анастасії Голобородько та мого власного нутріціолога Марії Ревун — більше сезонних овочів та фруктів, менше вуглеводів, особливо швидких. Додаю теплі зігріваючі супи та напої, не перевантажую організм стравами, від яких тягне на сон. 

Восени вживаю вітаміни (окрім тих, що приймаю протягом року), які підвищують імунітет та стабілізують нервову систему. Зараз це особливо важливо. 

Вітаміни вживаю лише за порадою лікаря: у мене пескетаріанське харчування, тому важливо контролювати залізо, гемоглобін та інші показники. 

Спорт: бокс, силові тренування, розтяжка

Активність — це моя стихія. Не люблю одноманітні заняття, тому ходжу щодня або через день, наприклад, у спортклуб Smartass. Там у мене бокс, силові та функціональні тренування, розтяжка. Періодично додаю баре та animal flow. 

Узимку додатково з'являються ковзани хоча б раз на тиждень. Більше читаю і проходжу якісь курси, бо більше часу перебуваю вдома.  

Бути активною, продуктивною і в ресурсі мені допомагають медитації (уже протягом семи років), багато спорту та режим. Знайшла собі баланс між задоволенням і дисципліною, та намагаюся не сходити з дистанції, тоді зміна пір року не позначається  на самопочутті. 

Баланс: зміна соціальних ролей протягом дня

Ефективна зміна соціальних ролей — запорука балансу. Тобто я чітко розділяю, що, наприклад, вечір та ранок у мене для родини та друзів, день — для роботи. Намагаюся хоча б два вечори на тиждень присвятити лише  собі і приємним процедурам для себе. 

Вихідні завжди повністю про вихідні, за винятком термінових волонтерських активностей.

Навчилася не працювати у відпустці і вважаю це особистим досягненням за останні п'ять років. 

Зі стресом чудово справляються медитації (просто інколи їх потрібно трохи більше) та чек із психологом, якщо гальмую у самостійній роботі над собою. І, напевно, постійне відстежування свого стану: де я, як я почуваюся, чого хочу, що та хто мене заряджає і розряджає. Дуже важливо постійно ставити собі ці запитання.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Складна зима, ІТ-фриланс, якою буде допомога Україні. Кращі матеріали тижня

Юлія Даниленко 4 години тому

Як працюють ІТ-фрилансери, що треба для збереження талановитих працівників та в чому полягає нова етика українського бізнесу: тиждень у «Спільноті»

Владислав Миронович 20 годин тому

Правила work-life balance: бізнес, медитації та байдарки. Founder та СЕО Unicsoft Олексій Завгородній

Христина Коновалова 3 грудня 2022 11:03

Чому під час війни і атак по енергетичній інфраструктурі варто використовувати електронні документи

Владислав Миронович 2 грудня 2022 18:00

План безперервності бізнесу: ключові поради, як досягти стійкості

GlobalLogic Ukraine 2 грудня 2022 13:30