Український FemTech: п’ять сервісів, що покращують життя жінок
FemTech — перспективний ринок технологій та цифрових продуктів для жінок і жіночого здоров’я, що лише починає розвиватися в Україні. Ми вже розповідали про найпопулярніші застосунки для фізичного й ментального здоров’я у світі. Тепер варто ознайомитися з українськими продуктами у цій галузі.
SPEKA зібрала п’ять корисних українських сервісів, які допоможуть підтримувати здоров’я, знайти роботу мрії та навіть врятувати життя.
WhiteRibbonUA
WhiteRibbonUA — один із найперших українських застосунків у FemTech. Назва перекладається як «біла стрічка», що є міжнародним символом руху проти домашнього насильства. Спочатку сервіс задумали як кнопку тривоги для жертв домашнього насильства з екстреним викликом 102 та служб швидкого реагування.
Згодом розробники додали й інший корисний функціонал: сервіс обміну порадами між користувачами, календар циклів тощо.
Підписуйтеся на наші соцмережі
Лікуйся
«Лікуйся» — чатбот у Telegram, створений для безкоштовної допомоги усім, хто має діагноз «рак молочної залози». Сервіс допомагає зорієнтуватися, в якому медичному закладі, які медичні послуги і в якому обсязі можна отримати безоплатно. Це стосується як послуг з діагностики онкологічних захворювань, так і їхнього лікування.
Буду мамою
Безкоштовний чатбот у Telegram та Viber, створений громадськими організаціями й акушерами-гінекологами. Працює як електронний помічник та гайд: достатньо зазначити тиждень вагітності, і чатбот видасть перелік необхідних обстежень та аналізів, а також знайде найближчу клініку, де ці послуги надають безкоштовно.
Solomia.today
Solomia.today — український онлайн-путівник жіночим здоров’ям та гормонами. Авторки сервісу, серед яких гінекологиня, дієтологиня та сексологиня, пояснюють усі процеси, що відбуваються у жіночому організмі з погляду фізіології. Щодня чатбот надсилатиме рекомендації щодо догляду, заняття спортом, харчування тощо для конкретного дня циклу. Це безкоштовний сервіс з деякими платними функціями.
Будь
«Будь» — платформа, яка допомагає українським жінкам знайти себе у сфері IT та креативній індустрії. Тут можна отримати менторську підтримку та поради, а також допомогу в підготовці до співбесіди, щоб стати айтівицею, розробиницею, дизайнеркою, тестувальницею тощо. Платформа запрацювала під час повномасштабної війни, щоб побороти проблему безробіття.
А якими українськими FemTech-застосунками та сервісами користуєтеся ви? Напишіть у коментарях!