Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Чому самодопомога важлива для батьків у воєнний час

Kateryna Tykhonova
Kateryna Tykhonova PR-manager UA Mental Help
10 червня 2024 5 хвилин читання

У складні часи війни батькам, особливо матерям, доводиться докладати неймовірних зусиль, щоб підтримувати сімейний затишок та емоційний добробут своїх дітей. Проте, піклуючись про інших, ми часто забуваємо про власні потреби, що може призвести до емоційного та фізичного виснаження. 

У цій статті ми поговоримо про важливість самодопомоги для батьків, які виховують дітей самостійно через різні причини. Про це докладніше розповість психологиня благодійного фонду UA Mental Help Євгенія Бойченко.

Збалансовані власні сили та ресурси дають змогу ефективно підтримувати тих, хто найбільше цього потребує — наших дітей. Тож важливість самодопомоги батькам важко переоцінити з багатьох причин. 

Життєва необхідність самодопомоги

Самодопомога — це не егоїзм, а життєва необхідність. Як інструкції безпеки в літаку наголошують надягти на себе кисневу маску перед тим, як допомагати іншим, так і в житті важливо спочатку дбати про себе. Якщо ви не доглядатимете за собою, то швидко вичерпаєте свої ресурси і не зможете ефективно підтримувати своїх дітей.

Підтримання фізичного здоров’я

У воєнний час легко занедбати харчування, сон та фізичну активність через постійний стрес. Проте ці фактори мають першочергове значення для підтримки імунітету та життєвих сил. Намагайтеся дотримуватися здорового способу життя, наскільки це можливо.

Турбота про ментальне здоров'я

Війна — це травматичний досвід для кожного з нас. Тривога, страх, гнів, провина — усі ці емоції цілком природні у таких обставинах. Відкрито говоріть про свої почуття зі своєю сім'єю, друзями або психологом. Медитація, йога, творчість, фізичні вправи чи спілкування з природою можуть стати справжнім порятунком для ментального здоров'я.

Важливість соціальної підтримки

Навіть якщо ваш чоловік зараз далеко на війні, ви не самотні. Підтримуйте зв'язок із друзями, родичами та громадою. Не соромтеся просити про допомогу. Соціальна підтримка допомагає зняти відчуття самотності та ізоляції, яке часто охоплює у період війни.

Розкриваючись перед близькими людьми, ви не лише отримуєте емоційну розрядку, а й формуєте навколо себе коло людей, готових вислухати та зрозуміти вас. Крім того, люди, які вас оточують, можуть запропонувати практичну допомогу з побутовими справами чи доглядом за дітьми, що значно полегшить ваше навантаження.

Залучення до груп психологічної підтримки

Долучення до груп психологічної підтримки може стати особливо корисним. Ви отримуєте не тільки прийняття та розуміння з боку інших учасників, а й фахову підтримку психолога. Це допоможе краще зрозуміти свої емоції та навчитися справлятися з ними.

У групі підтримки ви зможете поділитися своїми страхами, тривогами та переживаннями в атмосфері безумовного прийняття та конфіденційності. Почуєте від інших, що ви не одні проходите через такі випробування. Це допоможе вам усвідомити, що ваші реакції цілком нормальні та зрозумілі в умовах війни. Ви навчитеся нових стратегій опанування стресу та зможете черпати сили з досвіду інших.

Крім того, регулярна участь у групі підтримки створює відчуття причетності та приналежності до певної спільноти. Таке коло однодумців стане для вас надійною опорою та «сім'єю», в якій ви завжди знайдете розуміння та співчуття. 

Маючи досвід проведення груп підтримки у БФ UA Mental Help, з упевненістю можемо порадити не соромитися шукати соціальну підтримку в цей нелегкий час. Ділитися своїми переживаннями — це не ознака слабкості, а запорука психологічного здоров'я. Пам'ятайте, лише разом, допомагаючи одне одному, ми зможемо з гідністю пройти через ці випробування.

Позитивний приклад для своїх дітей 

Діти дуже чутливі до емоційного стану батьків і часто переймають їхні моделі поведінки. Демонструючи здорові копінг-стратегії та турботу про себе, ви навчаєте дітей цінувати власний добробут та розвиваєте їхню стресостійкість. Це вчить їх цінувати власний психологічний комфорт та розвиває навички саморегуляції. У майбутньому ці навички стануть запорукою їхньої життєстійкості та вміння долати труднощі. Вони матимуть міцний внутрішній стрижень, який допоможе їм гідно пройти через життєві випробування.

Демонструючи турботу про себе та власний психологічний стан, ви не лише зберігаєте свої сили для підтримки дітей, а й робите неоціненний внесок у їхнє майбутнє благополуччя та стресостійкість. Це найкращий подарунок, який ви можете зробити для своїх дітей у ці нелегкі часи.

Висновок

Війна ставить перед нами непрості виклики, але разом ми можемо їх подолати. Вже понад два роки благодійний фонд UA Mental help cтоїть на передовій боротьби за ментальне здоров'я нашої нації, прагнучи створити тепле і безпечне середовище, де кожен українець відчуває, що його емоційне благополуччя має вагу. Ми прагнемо донести, що на взаємопідтримці ми можемо відновлюватися та покращувати стан одне одного. 

Дбайте про себе, шукайте підтримку та пам'ятайте, що ви робите неоціненний внесок у майбутнє своїх дітей та всієї України. Лише разом, піклуючись одне про одного, ми зможемо вистояти у цій боротьбі.

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Бренд, побудований на провокації та сексуалізації: історія Playboy

Артем Беседа 27 червня 2024 17:41

Як я провела Ukrainian Blockchain Week 2024

Владислав Миронович 27 червня 2024 10:00

Стартап «Соня»: чи може ШІ замінити психотерапевтів-людей

Вікторія Рудзінська 27 червня 2024 09:44

Техніки, які допоможуть звучати впевнено під час публічних виступів та співбесід

Анастасія Шкіря 26 червня 2024 15:26

Що таке DRaaS-рішення і чим воно корисне для бізнесів

Maris Sperga 26 червня 2024 11:36