Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Як я провела Ukrainian Blockchain Week 2024

Олена Стеценко
Олена Стеценко Криптоентузіастка
27 червня 2024 10 хвилин читання

Цю подію ентузіасти Web3 чекали дуже довго, бо де ще ти можеш отримати стільки можливостей для нетворкінгу і дізнатись про новітні тенденції й інновації у сфері блокчейну та Web3. Протягом тижня організатори обіцяли низку цікавих та різноманітних подій із такими відомими іменами, як Solana, Cointelegraph, Step Finance та інші. Але про все по порядку.

Від Solana BootCamp до Kumekathon: перші кроки у блокчейн-розробці

Спочатку було, ні, не слово, а безкоштовний Solana BootCamp із блокчейн-розробки. Прочитавши у вимогах, що участь можуть брати розробники будь-якого рівня і знання мови Rust не обов'язкове, я зрозуміла, що то мій шанс навчатися основ блокчейну та програмування на Solana. На курсі нашими менторами були талановиті блокчейн-розробники — Ілля Бобир (Senior Software Engineer at Anza Technology (ex. Solana Labs)) та Андрій Тихонов (Rust Developer at IdeaSoft). Я дуже вдячна Іллі та Андрію за те, що вони дуже відповідально підійшли до своєї роботи — докладно про все розповідали, приділяли всім час, постійно були на зв’язку. Звичайно, після курсу ще є чого повчитися, але фундамент закладений дуже міцний.

Однією з цілей BootCamp було те, що випускники можуть приєднатися до українського Solana-хакатону Kumekathon від Kumeka Team (офіційне українське Solana web3 ком’юніті) у межах Ukrainian Blockchain Week. Цей хакатон тривав 7 днів (14-20 червня) і мав на меті створити проривний web3 стартап, творці якого отримують $200 тис. призових, медіапідтримку від Incrypted та багато інших грантів та можливостей. Як бонус Kumeka Team надала коворкінг-простір, де участники могли нетворкати в офлайн-форматі. На жаль, з коворкінгом сталася невелика форс-мажорна ситуація, але це не завадило всім зробити свої проєкти.

Освітні та тематичні події: від студентських ініціатив до віртуальних конференцій

19 червня Solus Group спільно з Incrypted організували освітню подію Web3 для українських студентів у Києво-Могилянської академії. Це був перший захід такого роду, спеціально орієнтований на студентів, проведений студентами і зорієнтований на різні способи для розвитку у сфері Web3 та стартапів. Захід складався з освітніх промов (Влад Шевченко (Incrypted Head of BD), Іван Одаренко (Trustee), Соня Кірєва (Boosty Labs), Кирило Гороховський (KMA and SET University), панельної дискусії із студентами, яку модерував CIO Solus Group Нікіта Смогоржевський, технічних промов та презентацій студентів.

20 червня відбувся Bitcoin Meetup Ukraine на тему «Bitcoin та право на приватність». На мітапі була можливість зробити донат на користь Dzyga’s Paw і послухати доповіді Harry Halpin (CEO Nym Technologies SA) та Олександра Кирія (RawBox). Спікери розповіли, як боротися з аналізом метаданих Bitcoin за допомогою Nym mixnet, і, навпаки, як Bitcoin допомагає зробити інтернет більш приватним!

С 20 по 22 червня також проходив Incrypted Online Marathon 2024. Це була віртуальна конференція за участі засновників та виконавчих директорів зі світових проєктів Web3, як-от Solana, Linea, WhiteBIT, OKX та інших.

Завершення тижня: хакатони, нетворкінги, мітапи та Incrypted Conference 2024

Для мене офлайн-події Ukrainian Blockchain Week почались ранком 21 червня з ETH Kyiv Hackathon — це був перший в історії хакатон Ethereum у Києві, який відбувся з 21 по 23 червня із призами понад $100 тис. На ньому «хакери» (так називали учасників ETH Kyiv Hackathon) могли взяти участь у майстер-класах та слухати виступи від понад 30 спікерів з ведучих web3-протоколів, як-от Eigen Layer, Ether Fi, Ethereum Foundation, Intmax, bloXroute, Scroll, Starknet, MetaMask, GnosisChain та інших. 

Коли я їхала на місце проведення хакатону, то побачила, як у чатах пишуть, що на хакатон приїхав Віталик Бутерін — співзасновник проєкту Ethereum. Це був сюрприз абсолютно для всіх! Пройшовши реєстрацію і зайшовши у зал, де йшли виступи спікерів я випадково сіла майже зразу за Віталиком, я його навіть не зразу впізнала. Було дуже цікаво послухати Нікіту Смогоржевського, Hanzel Anchia (Metamask), Louis Bellet (Yellow Network), Tomo Saito (designer and artist in Ethereum Foundation). 

Дуже хотілося послухати й інших спікерів, але Blockchain Week настільки насичена подіями, що встигнути все просто неможливо. Тож я сіла у таксі і поїхала на Solana KUMEKATHON! Meetup. Цю зустріч організували Incrypted та Kumeka Team і почалась вона з сюрпризу — завітав Ден Альберт, виконавчий директор Solana! Він презентував Solana Actions and blinks — вони дозволяють виконувати блокчейн-транзакції у бідь-якому місці інтернету без використання dApps. Після нього вистували Вадим Груша (Trustee), Містер, який розповів про «тапалки», Chris Fiore (StepFinance). Мітап завершився презентаціями проєктів від учасників кумекатону та нетворкінгом.

22 червня почалося з відвідування Ukraine Open Dialogue — круглого столу з учасниками хакатону, технічного воркшопу від Jonas Hahn (Dev Rel at Solana Foundation) та пітчингу проєктів від учасників кумекатону. Несподівано для себе я взяла участь у пітчингу проєкту «Калина wallet»  мого колеги, який не зміг бути присутнім на цій події.

Kumeka Team подарувала власний фірмовий мерч учасникам зустрічі, було дуже приємно отримати такий подарунок. Загалом хочеться відмітити роботу Kumeka Team в Україні — вони створюють таку прекрасну спільноту, там не про гроші, там про людей, про взаємодопомогу і підтримку, наприкінці весни навіть був зідзвон у Діскорді просто побалакати «за життя» з конкурсами. І, звичайно, те, що зробили Марк та Андрій для Ukrainian Blockchain Week, — це просто вогонь, дуже вдячна їм за привезених гостей та мітапи і бажаю їм тільки одного — нарешті виспатися!

Далі мене чекала зустріч VC <> Startup Connect. Ця ексклюзивна подія спеціально орієнтована на бізнес-аудиторію — інвесторів, стартапів та інших проєктів, які сприяють розвитку екосистеми web 3.0. Подію також присвячено тому, що у межах Ukrainian Blockchain Week 2024, Cointelegraph Accelerator розпочне довгоочікувану співпрацю з Incrypted та найбільшою українською студією із зростання SOLUS Group.

Хочеться сказати про високий рівень організації цього заходу та уважність до деталей. Перед зустріччю створили чат, де всі могли представитись, на заході у всіх були браслети різного кольору відповідно до сфери діяльності, що дуже полегшувало нетворкінг. Мені вдалося послухати доповіді Анни Шаколи (Head of BD at Cointelegraph) та Mike Taylor (Co-Founder at WTG Ventures). На заході також провели збір коштів на підтримку 2-го окремого загону спеціального призначення «Омега» та розіграш кастомної колонки JBox.

О 17:00 я вже побігла на виступ Віталика Бутеріна, який розповідав про  майбутнє Ethereum у межах ETH Kyiv Hackathon. Віталик почав свій виступ українською і продовжив англійською. У промові не було якихось «інсайтів», але все одно було цікаво послухати. Після виступу вдалося зробити фото зі спікером.

Потім на мене чекав KEC & NYM Meetup. Ця подія організована KEC і NYM з метою обговорення NYM та ETH в Україні, останніх технічних новин, тестування NYM VPN та налаштування шлюзових вузлів. Серед спікерів були CEO NYM Technologies SA Гаррі Халпін, розробник програмного забезпечення Яна Матросова, CEO Beyond Володимир Присяжнюк та Олександр Кирій з RawBox.

Гаррі розповів, що його мета — зупинити стеження і боротися за свободу людей за допомогою децентралізації. Олександр Кирій розказав, як пристрої на основі Bitcoin, відкривають шлях до свободи та децентралізованої економіки. Також був цікавий воркшоп про те, які дані збирає звичайний роутер. Наприкінці заходу всім присутнім подарували чудовий мерч від NYM.

Вночі поспати не вдалось — готувала презентацію проєкту для ETH Kyiv Hackathon та слухала у коридорі, як наша славно ППО збиває балістичні ракети, які запустили самі знаєте хто.

23 червня почалось с онлайн-пітчингу проєктів ETH Kyiv Hackathon. Наш проєкт називався LetMeStyle і був 11 з 23 представлених. На мою думку, CEO та засновник нашего проєкту дуже вдало його презентував.

Incrypted Conference 2024

І ось день Incrypted Conference 2024 настав — я приїхала на локацію приблизно о 15:00, подивилась стенди учасників конференції, зустріла багато знайомих і пішла слухати спікерів. Вільних місць у залі майже не було — всі прийшли послухати засновників та виконавчих директорів провідних компаній Web3, які поділися своїми перспективами на технологіями Web3 в Україні.

На конференцію приїхав і Віталик Бутерін віддати нагороди переможцям ETH Kyiv Hackathon. Підписав прапор України (який потім розіграли за донати), сам отримав багато подарунків. На жаль, наш проєкт нічого не виграв.

Після офіційної частини був фуршет та нетворкінг на прекрасній терасі з видом на лівий берег Києва. Ми спілкувались із знайомими і говорили, що які ми щасливі люди, бо попри війну у нашій країні, ми можемо жити, працювати, відвідувати заходи Ukrainian Blockchain Week — і все це можливо тільки завдяки ЗСУ.

У певний момент я відійшла від своїх знайомих зробити фото заходу сонця у Києві, дивилась у далечінь і думала, яке цікаве життя: я відвідала стільки подій Ukrainian Blockchain Week, зустріла стільки прекрасних людей, отримала стільки безцінних знань, до цього пройшла буткемп від «Солани», вже брала участь у декількох хакатонах, а все почалося з того, що на початку 2024 року у якомусь чаті хтось скинув «тапалку» Ноткоїн.

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Бренд, побудований на провокації та сексуалізації: історія Playboy

Артем Беседа 27 червня 2024 17:41

Що таке DRaaS-рішення і чим воно корисне для бізнесів

Maris Sperga 26 червня 2024 11:36

Розвиток блогу та зважена рекламна стратегія: як компенсувати вплив сезонності на трафік

Наталія Раскопа 24 червня 2024 11:00

Як створити YouTube-оголошення з високою конверсією у 2024 році?

В'ячеслав Юренко 21 червня 2024 19:00

Взаємодія між ключовими стейкхолдерами — запорука ефективної боротьби з піратством та контрафактом

Владислав Миронович 21 червня 2024 18:00