Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Розвиток блогу та зважена рекламна стратегія: як компенсувати вплив сезонності на трафік

Наталія Раскопа
Наталія Раскопа PR&Maketihg Manager агенції Promodo
24 червня 2024 6 хвилин читання

Зазвичай односторінковий сайт просувають через контекстну рекламу. Але ми у Promodo не робимо, як зазвичай. Почали із розвитку блогу — він покращив видимість у пошуку та упізнаваність, а також дав користувачам цікавий та експертний контент.

Як ця стратегія принесла AgroApp постійне органічне зростання трафіку та посилила ефективність наших PPC-кампаній — розказуємо у цьому кейсі.

З чого ми починали

Сервіс AgroApp мав односторінковий сайт з єдиною функцією — отримання заявок. Зазвичай сайти такого формату просувають через контекстну рекламу. Вони можуть ранжуватись у Google, лише якщо мають якісний контент, оптимізований під ключові запити. Однак лендингам складно конкурувати за трафік з великими сайтами у ніші.

Тому коли клієнт звернувся до нас по підключення платних каналів просування, ми запропонували додатково створити на базі лендингу експертний блог. 

Спойлер: розміщення якісного інформаційного контенту дало можливість підтримувати ефективність сайту в несезон. Це, своєю чергою, сприяло підвищенню видимості сайту в пошуці, упізнаваності бренду та формуванню довіри у користувачів.

Процес роботи

Щоб постійно залучати цільову аудиторію, незалежно від сезонності, контент на сайті ArgoApp має відповідати пошуковому інтенту, бути корисним та давати відповіді на запитання, що хвилюють підприємців у галузі сільського господарства в Україні. 

Інформаційна воронка як інструмент продажів

Створення блогу дало нам змогу розширити структуру сайту, а отже і кількість сторінок, які можна якісно оптимізувати та отримати більше органічного трафіку. Оскільки ми постійно оновлювали статті, інформація у блозі завжди була актуальною. ‍Такий контент не залежить від сезонності, тому не втрачає своєї цінності з часом. 

Велике значення для розвитку блогу AgroApp відіграє залученість власника бізнесу.

Підписуйтеся на наші соцмережі

Автором блогу став Ярослав Смакота, засновник AgroApp та експерт з банківських питань й фінансування агросектору.

‍Для підтвердження експертності розміщених матеріалів у блозі ми створили сторінку автора. Це також стало важливою складовою контент-стратегії та сприяло збільшенню довіри Google та підвищенню видимості сайту в пошуку.

Сторінка автора блогу Сторінка автора блогу

Також ми додавали до матеріалів мотиваційні блоки. Вони стали додатковим конверсійним елементом у нашій контент-стратегії. 

Платні канали просування

За послугою PPC ми працюємо з AgroApp сезонно: з лютого по червень щороку. Для просування обрали дві платформи — Google та Meta. Очікування клієнта — отримувати максимум релевантних лідів. 

Щоб розробити оптимальну, але ефективну PPC-стратегію, ми проаналізували попередній досвід AgroApp.

Для збирання лідів використали не лише сайт, але й моментальні форми від Meta. Принцип розміщення реклами полягав у тому, щоб рекламувати цільові сторінки або форми зворотного зв’язку.

Приклад оголошення у Meta Приклад оголошення у Meta

Пошукові рекламні кампанії запускали за ключовими словами з різним пошуковим інтентом: від «кредитування аграріїв» до «як отримати кредит на розвиток сільського господарства». Серед підключених інструментів — кампанії Performance Max, Google Display Network та YouTube.

Вплив блогу на ефективність PPC

Важливо, що розвиток блогу позитивно впливає і на ефективність PPC-кампаній. Тому до попередніх кампаній ми додали кампанії під брендові пошукові запити.

Стратегія посіву контенту

Після запуску блогу ми підготували стратегію посіву контенту в соцмережах AgroApp, яку команда клієнта активно використовує для поширення матеріалів у своїх акаунтах Linkedin та Facebook.

Додатково організували репости матеріалів на зовнішніх тематичних майданчиках для залучення додаткової аудиторії та підсилення упізнаваності бренду.

Результати роботи

Агросфера — це сезонний бізнес, тож початкова версія сайту мала стрибки трафіку в періоди запуску рекламних кампаній. Створення та постійний розвиток блогу допомогли підтримувати й навіть збільшувати трафік у несезон, попри відключення платних каналів просування. Технічно оптимізовані матеріали гідно витримали усі апдейти Google — за 9 місяців з-поміж 73 тис. сеансів 66 тис. приніс саме канал Organic.

Блог став підтримкою та підтвердженням якості сайту не лише для Google-бота, а й для залучення клієнтів, які можуть скористатися послугою. Тож ми продовжуємо розвивати його й публікуємо до семи нових статей щомісяця.

Що далі?

Від квітня 2023 ми щомісяця аналізуємо ефективність опублікованого контенту (трафік, позиції ключових запитів у видачі). Це допомагає зрозуміти, наскільки правильно складений контент-план, яка тематика найбільш популярна серед читачів, динаміку просування статей за ключовими запитами у пошуку.

Також ми на постійній основі відстежуємо технічні помилки у роботі блогу, готуємо рекомендації для виправлення та супроводжуємо технічні впровадження.

Професійна команда, робить якісно та швидко проєкти будь-якої складності. Після перших днів запуску проєкту одразу зрозуміли, що нам пощастило з таким партнером. І вже новий проєкт тепер робимо із Promodo. Молодці, виводять твій бізнес зразу в топ онлайн-продажів. І головне — надали нам багато якісних рекомендацій, що потрібно змінити для збільшення продажів. Ці рекомендації якісно спрацювали.
Ярослав Смакота, засновник AgroApp

Підписуйтеся на наші соцмережі

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Дизайн дитячого простору: середовище, яке виховує та надихає

Алеся Карнаухова 18 липня 2024 12:28

Як досягти високого ROAS у сірих нішах на YouTube: кейс, стратегії та результати

В'ячеслав Юренко 17 липня 2024 16:59

Інклюзивність в iOS: як забезпечити доступність для користувачів з обмеженими можливостями

Vladyslav Khambir 17 липня 2024 16:40

Firefox збиратиме дані користувачів для рекламодавців за замовчанням

Олеся Дерзська 16 липня 2024 14:41

Як підвищити лояльність клієнтів та залучити нових за допомогою SERM? Кейс Netpeak у ніші біодобавок

Андрій Тарасенко 15 липня 2024 21:23