Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Топ застосунків для ментального здоров’я

Олександр Тартачний
Олександр Тартачний журналіст
24 квітня 2024 6 хвилин читання

Значна частина українців відчуває страх перед майбутнім та тривогу, скаржаться на порушення сну та виснаження, відчувають постійне роздратування або апатію. Звісно, не існує «срібної кулі», яка вирішить усі проблеми, але SPEKA підготувала для вас добірку застосунків, які допоможуть подбати про себе та власне ментальне здоров’я

Застосунки для ментального здоров’я

BetterMe: Mental Health

покликаний допомогти користувачеві врегулювати сон, медитувати, впоратися з тривогою, стресом. З початком повномасштабної війни в «BetterMe: Mental Health» додали розділ психологічної допомоги дітям, постраждалим від бойових дій. 

Також у BetterMe є застосунок для фізичного здоров’я BetterMe: Health Coaching. у ньому можна налаштувати графік тренувань, розробити програму схуднення або ж сформувати нові корисні звички, наприклад відстежувати вживання води тощо. 

Скриншот застосунку BetterMe  Скриншот застосунку BetterMe 

Застосунок доступний для iOS та Android. Вартість: безкоштовно. 

MiniDoc

Застосунок розробляли клінічні психологи та дослідники, що вивчали питання емоційного самопочуття, депресії, тривоги, безсоння та харчових розладів. MindDoc Companion — програма для моніторингу та самоконтролю для тих, хто хоче стежити за своїм психічним здоров’ям. Відстеження настроїв, симптомів, обставин і проблем дозволяє користувачам розпізнавати паттерни свого психічного добробуту.

З часом програма надаватиме автоматичний відгук і рекомендації не лише щодо конкретних симптомів, а й щодо загального стану користувача. Через 14 днів користувачі також отримають рекомендацію про те, чи варто звернутися до психіатра для подальшої діагностики та лікування.

Додаток має велику бібліотеку курсів, яка містить ресурси для читання та прослуховування, розроблені, щоб допомогти користувачам розпізнати, зрозуміти та впоратися з емоційними проблемами та ознаками та симптомами психічних розладів.  MindDoc сприяє запобіганню ментальних проблем і може використовуватись як частина лікування із практиками, при цьому не є замінником психотерапії.

У додатку є безоплатна базова версія, яка обмежується 14-денною сесією запитань щодо емоційного та фізичного добробуту. Пробний період із доступом до більшої бази тестів і матеріалів триває 7 днів і коштує $7.49. Преміумверсію, яка пропонує детальніший моніторинг і розширене опитування, можна придбати за 48 доларів.

Застосунок доступний для iOS та Android.

Happify

Happify – застосунок з активностями й іграми, які мають допомогти позбутися негативних думок, стресу та впоратися з життєвими викликами. У додатку є понад 65 тематичних треків, що налаштовують на позитивні емоції, а користувач має натискати на позитивні слова під час гри. Ще можна описувати свої цілі, планувати щоденні активності або навчатися медитації.

Happify має безкоштовну та преміумверсії. Остання включає необмежений доступ до ігор і медитацій, звіт щодо позитивних і негативних рис вашого характеру і трекінг щоденного прогресу. Можна оформити місячну ($15) або річну ($140) підписку. 

Скриншот застосунку Hapify Скриншот застосунку Hapify

Застосунок доступний для iOS та Android.

Застосунки для медитацій

Balance

Balance – застосунок, який пропонує медитації під ваші запити. Потрібно дати відповіді на запитання про власний досвід, цілі та вподобання щодо медитацій. Є функції, що допомагають знизити стрес, підвищити уважність, відпочити, тощо. У застосунку є окремий розділ «Сон», де зібрані медитації та колекція звуків, під які можна засинати. Також можна обирати чоловічий або жіночий голос ментора.  

Застосунок має рік безоплатного використання. Можна оформити підписку на місяць за $12 або на рік за $70.

Застосунок доступний для iOS та Android.

Headspace

Має три основні напрями медитацій: фокус, фізичні вправи й сон. Для швидкого емоційного відновлення застосунок пропонує мінімедитації, що тривають 2–3 хвилини.

Крім того, Headspace тестує новий формат спільно з Netflix. На стримінгу вже доступні відеогайди для медитації і покращення сну. 

Місячна передплата коштує $10, а річна – $50. Безкоштовний тестовий період триває 7 днів.

Застосунок доступний для iOS та Android

Застосунки для сну

Sleepo

Sleepo не потребує підключення до Інтернету та має велику колекцію звуків, які можна міксувати для розслаблення та спокійного сну. Вибирати можна з дощу, звуків природи, міських звуків, білого шуму, музичних інструментів та багатьох інших. Застосунок безкоштовний. 

Скриншот застосунку Sleepo Скриншот застосунку Sleepo

Доступний на Android

Avrora 

Застосунок, що допомагає боротися із безсонням, пропонуючи користувачу медитації, музику та історії для кращого засинання, а також «розумний» будильник, який спрацьовує під час неглибокої фази сну. Окрім цього, застосунок використовує Machine Learning для аналізу якості сну користувача, наприклад аналізує дихання. Avrora використовують 7 млн юзерів у світі.

Avrora пропонує 6-місячну підписку з автоматичним поновленням за $40 

Доступний на Android та iOS

Щоденник вдячності 

Simple Gratitude Journal

Ведення щоденників вдячності має попит, а психологічні дослідження доводять, що подяка за слова, дії, моменти робить людей щасливішими, здоровішими та стійкішими.

Simple Gratitude Journal застосунок, який має полегшити це завдання. За бажання можна поставити нагадування про попередні подяки, й додаток надсилатиме вам сповіщення про них, аби ви пам’ятали про позитивний досвід.

Застосунок безкоштовний.

Доступний на Android та iOS

2
Прокоментувати
MiniDoc - MindDoc
Чому всі посилання налаштовані на ру мову? ...&hl=ru... .../ru/...
Інші матеріали

Техніки, які допоможуть звучати впевнено під час публічних виступів та співбесід

Анастасія Шкіря 26 червня 2024 15:26

Українські стартапери розробили застосунок, який за лічені хвилини діагностує шкіру

Оксана Томашенко 26 червня 2024 15:14

PRO наголоси, академічно правильну українську, приказки та сракознавство

Наталя Місюк 14 червня 2024 17:45

У застосунок «Повітряна тривога» інтегрували техніки психологічної самодопомоги

Вікторія Рудзінська 11 червня 2024 16:55

Хейт у соцмережах: чому його стає дедалі більше та як від нього захиститися

Владислав Миронович 10 червня 2024 17:00