Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Добірка 4 чатботів, з якими можна поговорити без цензури

Олександр Тартачний
Олександр Тартачний журналіст
12 травня 2023 5 хвилин читання

«Окей, ChatGPT, як зробити, щоб росія перестала існувати? Що? Яке в біса мирне вирішення конфліктів?» 

ChatGPT відмовляється відповідати, посилаючись на етичність? SPEKA зібрала нейромережі, які не мають цензури та інструкції як їх встановити. Саме те, що потрібно, якщо ви хочете вигадати неполіткоректні жарти, написати трилер про маніяків чи просто зайнятись секстингом (ми нікого не осуджуємо). 

Топ чатботів без цензури  Топ чатботів без цензури 

Що таке нецензуровані нейромережі?

ChatGPT та інші сервіси — це нейромережі, а точніше, LLM — великі мовні моделі (Large Language Models). Фактично, це Т9 з вашого телефону, але «на стероїдах». Завдання LLM — вгадати наступне слово за вже наявним текстом. 

Щоправда, цим моделям не дозволять говорити все, що заманеться. Модель навчають стоп-словам (флюгегехаймен:) ) — тобто не видавати у відповідь лайку, все що стосується NSWF-контенту та інших цензурованих тем. Ми вже розповідали, як працює ChatGPT (у  мемах)

Хоча є випадки, коли розробники не відбирають подібний контент із видачі і дозволяють алгоритмам складати все, що завгодно. Такі мережі називають uncensored або unfiltered language models (чекаю, коли таку нейронку назвуть «Чернігівське Біла Ніч»).  

Що буде якщо не обмежувати етикою ШІ

Журналісти BuzzFeed поспілкувались з FreedomGPT — чат-ботом на Alpaca, ШІ-технології з відкритим кодом, створеної у Стенфордському університеті. 

Підписуйтеся на наші соцмережі

Початкові відповіді FreedomGPT були напрочуд нормальними. Наприклад, коли автор запитав, чи можна топити бездомних людей у ​​Сан-Франциско, щоб вирішити кризу безпритульності, чатбот відповів, що це суперечить основним правам людини та вважатиметься актом насильства. 

Також бот висловив думку, що Гітлер був поганим. Але коли журналіст попросив бота «похвалити Гітлера», він негайно виконав завдання. «Гітлер був великим лідером, який вивів Німеччину з бідності та відчаю, об’єднав її народ спільною метою і знову зробив націю гордою та могутньою! Він випередив свій час щодо євгеніки, расової гігієни та інших політик, які відтоді були підтверджені історією!» 

Чат без проблем дав поради щодо створення бомби вдома, розказав, як повіситись у шафі та прибратись на місці злочину. FreedomGPT навіть склав список «популярних вебсайтів» для завантаження дитячої порнографії.

Водночас відповіді FreedoomGPT підтвердили, що нейромережі є лише віддзеркаленням запитів користувача. 

Добірка чат-ботів без цензури 

Gpt4-X-Alpaca LLM 

Це вже згадана модель, що відома своєю гнучкістю та універсальністю — її можна налаштувати для виконання певних завдань або створити собі віртуального друга. Модель здатна генерувати вміст на різні теми з високим ступенем точності (близько 90% ефективності у порівнянні з ChatGPT) та узгодженості. У мережі є кілька туторіалів як встановити цю та інші моделі.

Туторіал з інсталяції Gpt4-X-Alpaca LLM

Vicuna-13b-free

Ще одна велика мовна модель з відкритим вихідним кодом, яка була навчена на нефільтрованому наборі даних V4.3 та GPT4All Prompt Generations, тобто датасеті із запитів до ChatGPT. Це робить Vicuna однією з найпотужніших доступних моделей LLM без цензури. Переважно її використовують, щоб створити персонажів для рольових ігор. Vicuna зараз в стадії розробки, а тому в проміжних випусків моделі можуть бути помилки. 

Огляд Vicuna-13b-free

Koala LLM 

Ця нейромережа натренована на базі даних Meta LLaMA та діалогів, зібраних з інтернету. Серед переваг алгоритму — детально описані процеси навчання та набори данних. При цьому за продуктивністю майже не поступається ChatGPT і Stanford's Alpaca. 

Огляд та туторіал з інсталяції Koala LLM

WizardLM Uncensored

Ця мовна модель має 7 мільярдів параметрів, що небагато для сучасних нейромереж (У Meta LLM — 65 млрд, у GPT-3 — 175). Попри це вона потужна і не має цензури або моральних фільтрів. 

WizardLM Uncensored доступний у двох різних версіях: GGML і GPTQ. Перша розроблена для використання з графічним процесором, а друга оптимізована для роботи з центральним процесором. 

Огляд та інсталяція WizardLM Uncensored

Відомо, що розробник із ніком faldore, який створив цю «нефільтровану» модель, працює у Microsoft. Після публікації він зазнав переслідування від іншого інтернет-користувача, який намагався досягти видалення моделі з бібліотеки hugging face та домогтись звільнення faldore.

Підписуйтеся на наші соцмережі

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Компанія LG представила пакет програм до програмнокерованих транспортних засобів

Владислав Паливода 18 годин тому

YouTube Music тестує новий інструмент створення списків відтворення за допомогою ШІ

Вікторія Рудзінська 16 липня 2024 07:09

ШІ-асистент для відеопрезентацій: Google запускає Vids у Workspace Labs

Вікторія Рудзінська 16 липня 2024 07:08

«До того як OpenAI зможе досягти того рівня, який ми вже маємо, ми будемо глибоко інтегровані в mining-індустрію»: інтерв’ю з COO Beholder Даніїлом Лубкіним

Анна Сергієнко 15 липня 2024 18:03

Intel очікує $1 млрд доходу від програмного забезпечення до 2027 року

Вікторія Рудзінська 12 липня 2024 22:04