Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Meta навчила штучний інтелект читати думки і перетворювати їх у текст

Євген Муджирі
Євген Муджирі Випусковий редактор SPEKA
5 вересня 2022 3 хвилин читання

Модель штучного інтелекту, яку розробила компанія Meta, навчилася декодувати думки в слова. Про це повідомили в самій компанії, зауваживши, що при цьому використовують неінвазивні способи відстеження мозкової активності.

Як розповіли у Meta, за результатами трьох секунд активності мозку модель може декодувати думки з точністю до 73%, використовуючи словниковий запас з 793 слів, які люди зазвичай використовують протягом дня.

Декодування мовлення на основі активності мозку було давньою метою нейробіологів і клініцистів. Раніше для декодування використовували здебільшого інвазивні методи дослідження, такі як стереотактична електроенцефалографія й електрокортикографія.

Такі методи відстеження мозкової активності дають більш чіткий результат, ніж неінвазивні, однак потребують складних нейрохірургічних втручань.

Для навчання своїх моделей штучного інтелекту (ШІ) Meta використала дані, зібрані за допомогою неінвазивних методів, таких як електроенцефалографія (ЕЕГ) і магнітоенцефалографії (МЕГ), які вимірюють коливання електричних і магнітних полів, викликаних активністю нейронів. На практиці обидві системи можуть робити приблизно 1000 знімків макроскопічної активності мозку щосекунди, використовуючи сотні датчиків.

Для створення моделі ШІ компанія залучила понад 150 годин записів мозкової активності 169 людей. Записи робили, поки учасники експериментів слухали аудіокниги або окремі речення англійською та голландською мовами.

Потім штучний інтелект вчився порівнювати дані про мозкову активність зі словами, які чули люди під час цієї активності.

Meta навчила штучний інтелект перетворювати думки у текст Meta навчила штучний інтелект перетворювати думки у текст

Результати дослідження Meta є обнадійливими, оскільки вони показують, що навчений штучний інтелект може успішно декодувати мову з неінвазивних записів активності мозку, попри шум і мінливість, властиві цим даним.

Однак ці результати є лише першим кроком. У цій роботі компанія зосередилася на декодуванні сприйняття мовлення, але кінцева мета — уможливлення спілкування пацієнта. Це потребуватиме розширення роботи на виробництво мовлення. Цей напрям досліджень може вийти за межі допомоги пацієнтам і потенційно містити нові способи взаємодії з комп'ютерами.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Кінець горору від ДСНС, нові функції «Дії», ниття айтівців на росії. Ранкова SPEKA

Юлія Даниленко 24 вересня 2022 10:01

На Meta подали позов за відстежування паролів вебсайтів через Facebook

Вадим Добровольський 23 вересня 2022 11:15

На Steam уперше з'явилася компʼютерна гра, створена штучним інтелектом

Вадим Добровольський 22 вересня 2022 18:10

Штучний інтелект — не митець. Getty Images забороняє зображення, створені нейромережею

Вадим Добровольський 22 вересня 2022 11:35

Nvidia представила чип Drive Thor із штучним інтелектом для безпілотних автомобілів

Вадим Добровольський 21 вересня 2022 12:10