Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

OpenAI витратила на ChatGPT вдвічі більше, ніж було заплановано. Скільки сягнули збитки, і як компанія їх компенсує?

Катерина Венжик
Катерина Венжик СЕО Speka.Media, редакторка
6 травня 2023 2 хвилин читання

Збитки компанії розробника ChatGPT OpenAI від створення чат-бота сягнули 550 мільйонів доларів – це вдвічі більше, ніж планувалося спершу. Про це пише The Information, посилаючись на третіх осіб, знайомих з фінансовим звітом OpenAI.

Сем Альтман, голова Open AI, опосередковано підтвердив це у своєму виступі в середині тижня, назвавшия розробку генеративного ШІ «найбільш капіталомістким стартапом в історії Кремнієвої долини».

Найбільше витрат вимагає збільшення обчислювальних потужностей, які власне і забезпечують швидкість відповіді чат-бота користувачам. Діан Патель, головний аналітик консалтингової фірми SemiAnalysis, оцінює витрати Open AI від використання ChatGPT у близько 700000 доларів США на день, акцентуючи також саме на вартості обчислювальних потужностей.

Раніше Джон Хеннесі, голова Alphabet (материнська компанія Google) заявляв, що пошук у Bard (власному чат-боті Google) коштує у 10 розів дорожче за звичайний пошук.

В той же час кількість користувачів ШІ-розробки постійно зростає: з листопада, коли ChatGPT вийшов у світ, ним користується більше 100 мільйонів юзерів щомісячно, що робить його найпопулярнішим і набільш динамічно зростаючим застосунком в історії.

Що буде робити з цими витратами Open AI? Судячи з усього – залучати нові інвестиції та продовжувати розробки. Так, у звіті, на який посилається The Information, зазначається, що Сем Альтман припускає залучення близько 100 млрд доларів у найближчі роки на розробку «повного загального інтелекту» (AGI, artificial general intelligence), що за потужністю та підходами до вирішення задач має зрівнятися з людським мозком. Видання припускає, що з огляду на популярність ChatGPT залучили ці гроші може бути абсолютно реально.

Також, незважаючи на подвоєння витрат, дохід Open AI цього року суттєво зросте. Reuters прогнозує його на рівні 200 мільйонів доларів у 2023 році, а вже у 2024 компанія Сема Альтмана має заробити свій перший мільярд.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Виробник Bayraktar TB2 інвестує в Україну $100 млн

Богдан Камінський 5 годин тому

Microsoft намагалася вмовити Apple купити Bing

Артем Житкевич 20 годин тому

Як це — інвестувати під час війни. Віталій Горовий про угоду з Digis, ботлнеки на ринку і різницю між бізнесом та курчам

Юлія Даниленко 29 вересня 2023 10:15

Microsoft інтегрувала DALL-E в тестову версію Paint

Богдан Камінський 28 вересня 2023 19:18

Автоматичне завантаження кліпів та скриншотів з Xbox до OneDrive тепер доступно усім користувачам

Богдан Камінський 28 вересня 2023 17:28