Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

BuzzFeed вирішив перевірити, як Meta модерує метавсесвіт. Спойлер: поганенько

Наталія Миронова
Наталія Миронова Relationship Manager at SPEKA
18 лютого 2022 3 хвилин читання

Коли Марк Цукерберг оголосив, що відтепер його компанія матиме назву Meta, він пообіцяв, що конфіденційність та безпека стануть наріжним каменем створеного ним метавсесвіту. 

Проте натепер Meta засекретила більшу частину своїх протоколів безпеки у віртуальній реальності та не відповідає, як саме вони працюють. 

BuzzFeed розібрався, як Meta модерує контент у метавсесвіті. SPEKA занотувала найцікавіше.

Чому це важливо

Прозорість правил модерації у метавсесвіті важлива, оскільки Meta давно не справляється з модеруванням контенту у Facebook й Instagram. Однак у віртуальній реальності цей процес буде суттєво складнішим. Й тут на кон поставлений компроміс між конфіденційністю та безпкою. Навіть якби компанія відслідковувала кожну взаємодію усередині метавсесвіту, чи хотіли б такого контролю користувачі?

Наочне дослідження

Meta зобов'язалася бути прозорою. Й команда BuzzFeed News створила світ Qniverse (по аналогії з конспірологічним рухом QAnon) на VR платформі Meta Horizon Worlds. Для повноти експерименту у Qniverse додали низку фраз на кшталт «COVID — це обман», «Трамп переміг на виборах 2020 року» та ін. Саундтреком у Qniverse став повтор цитати засновника Infowars Алекса Джонса, який називає президента США Джо Байдена педофілом і запевняє, що вибори були сфальсифіковані. Рептилоїдами.

BuzzFeed News не відкривав свій віртуальний світ для широкої публіки. Доступ отримали лише кілька репортерів, а долучитись до нього можна було виключно за запрошенням. Це було зроблено для імітації поведінки користувачів, які ділилися б дезінформацією у закритих спільнотах.

Після цього співробітники BuzzFeed почали подавати скарги на Qniverse. І кожен з них отримав відповідь, що цей віртуальний світ не порушує політики стосовно контенту у VR.

BuzzFeed припускають, що їхній світ не закрили, оскільки вони не взаємодіяли із іншими людьми. Через відсутність дій модератори могли сприйняти Qniverse як пародію.

Журналісти звернулися до Meta, щоб ті пояснили своє рішення. Наступного дня Qniverse зник, однак й цю дію у компанії не пояснили.

Відкритий фінал

Ризики, що пов'язані з модерацією метавсесвіту, у підсумку залежатимуть від того, скільки людей до нього долучаться. За перші тижні 2022 року застосунок Horizon Worlds завантажили близько 2 млн раз. Однак якщо Facebook та Instagram можна користуватись безкоштовно, для користування Horizon доведеться викласти гроші за гарнітуру. Через це кількість користувачів може бути невеликою, що дозволить Meta модерувати метавсесвіт за допомогою скарг користувачів.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Meta оголосила про скорочення штату та бюджетів Facebook

Вадим Добровольський 30 вересня 2022 15:42

Meta представила нейромережу Make-A-Video, яка генерує відео за текстовим описом

Вадим Добровольський 30 вересня 2022 10:05

Meta запускає в Україні Facebook Reels

Вадим Добровольський 28 вересня 2022 16:20

WhatsApp впроваджує функцію обміну посиланнями на відеодзвінки

Вадим Добровольський 26 вересня 2022 16:45

Кінець горору від ДСНС, нові функції «Дії», ниття айтівців на росії. Ранкова SPEKA

Юлія Даниленко 24 вересня 2022 10:01