Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Ринок праці змінився. Як тепер шукати роботу в IT

Тетяна Пашкіна
Тетяна Пашкіна
19 грудня 2023 4 хвилин читання

Ще кілька років тому, щоб знайти роботу, айтівцю треба було лише відповісти на численні запити рекрутерів. Вони писали айтівцям у всіх месенджерах, соцмережах та навіть у Tinder

Усе змінилося: якщо не давати про себе знати, робота за тобою не ганятиметься. SPEKA розібралась, як змінився ринок праці та як кандидату підвищити власні шанси.

Робота в IT Робота в IT

Скільки кандидатів шукає роботу на IT-ринку

За даними Djinni, наприкінці 2021 року кандидат у пошуку отримував приблизно 16 пропозицій на місяць. Самих кандидатів було десь 30 тисяч. Зараз роботу шукають 92 тис. людей, і рекрутери пишуть майже третині з них. Середня кількість повідомлень на кандидата онлайн — менше одного.

Але навіть повідомлення від рекрутера ще нічого не гарантує. У жовтні 2023 року, пише Djinni, рекрутери відповіли тільки на 38% відгуків, при цьому частина з цих відповідей були відмовою у першому повідомленні. Лише 10% відповідей відбулися протягом години після відгуку. Найдовшу відповідь на жовтневий відгук чекали 52 дні. Медіанний час відмови становив сім днів.

Отже, відповідь отримує лише третина тих, хто стукає до роботодавців. З них майже половині відмовляють у першому повідомленні. Тому продуктивність традиційного шляху пошуку досить низька. 

Звісно, є фахівці, які намагаються себе «пропушити» навіть на депресивному ринку:

Приклад поста на LinkedIn Приклад поста на LinkedIn

Але зазвичай пости кандидатів не такі детальні.

Як ринок праці перетворився на «червоний океан»

Багато років ринок IT-праці був «блакитним океаном». Зростання щороку на 17-21% давало змогу знаходити роботу, не штовхаючись ліктями. У «блакитних океанах» немає конкуренції, тому вони дають можливість зростати й отримувати прибуток.

Але останнім часом ринок перетворився на «червоний океан» — такий, де кордони галузі визначені й погоджені, а правила конкуренції відомі. Згодом ринок стає тіснішим, можливості для зростання й отримання прибутку скорочуються, починається серйозна конкуренція. 

У «червоному океані» рух за звичними алгоритмами не дає бажаного результату. Бо так само шукають роботу тисячі кандидатів, зливаючись перед очима рекрутерів у такий собі броунівський рух. 

Коментар про досвід пошуку роботи / LinkedIn Коментар про досвід пошуку роботи / LinkedIn

Можливо, саме тому відповідей рекрутерів так мало. Упала цінність кандидатів — їх забагато. Тому відповідають найбільш підходящим або найбільш старанні. Як підняти свою цінність в очах рекрутера? Стати для нього «блакитним океаном». Це складно, але можливо.

Учасники «блакитних» стратегій формують власні правила гри і перемагають завдяки оновленням парадигми, а не кількісним чи якісним змінам. Тим, хто хоче стати «блакитним океаном», варто переглянути свій професійний бекграунд та галузі, де він може стати у пригоді. 

На ринку з’являється дедалі більше вакансій, від яких раніше багато айтівців вернули носа — у виробничих компаніях чи банках. Компаній, що активно автоматизуються, можуть навіть не знати, який tech-спеціаліст їм потрібен. Якщо ви зрозумієте, де саме знадобиться ваш досвід, та продасте свої навички як продукт, ви збільшите свої шанси на ринку.

Звісно, можна продовжувати айтівський день бабака — так звичніше та зрозуміліше. Але заради результату герою однойменного фільму довелося зламати схему. Ви готові до цього?

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
1
Прокоментувати
Victor Medyanskyi 28.02.2024, 06:56
Дякую за цю цікаву статтю! Вона дійсно дуже корисна та пізнавальна. Я особисто завжди звертаюся до порталу на https://budni.robota.ua/ за корисними порадами та інформацією про пошук роботи та кар'єрний розвиток. Тут зібрано багато матеріалів, що допомагають у написанні резюме, підготовці до співбесіди та багато іншого.
Інші матеріали

Ukrainian TechComms Days 2024 — унікальна конференція про комунікації в tech-індустрії

Ольга Топольська 16 годин тому

Призовий фонд $100 тисяч: в Україні відбувся перший ETHKyiv хакатон

Ростислав Бортман 18 годин тому

Як збільшити продуктивність команди розробників. Якісна мотивація в 2024 році

Даніелла Шихабутдінова 18 годин тому

Як підготувати IT-бізнес до виходу на міжнародний ринок

Максим Олійник 28 червня 2024 11:34

Чи може сервісна економіка зробити світ багатим?

Олександр Тартачний 27 червня 2024 14:40