Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Почати з нуля: де на роботу беруть новачків без досвіду. Рейтинг вакансій

Євген Муджирі
Євген Муджирі Випусковий редактор SPEKA
12 серпня 2022 4 хвилин читання

Українські компанії дедалі частіше готові брати на роботу кандидатів без досвіду. Це показує статистика кадрового порталу grc.ua.

Кількість пропозицій роботи для тих, хто лише починає кар'єрний шлях чи шукає роботу у новій для себе професії, збільшується відчутними темпами.

У липні вакансії для спеціалістів без досвіду та студентів витіснили з другого місця рейтингу найбільш затребуваних професій ІТ-сферу. У загальній структурі ринку праці на вакансії для спеціалістів без досвіду припадає 12,7% від усіх актуальних. Це дуже непоганий результат, адже сфера IT міцно трималася на 1-2 місці рейтингу впродовж багатьох років. 

Натепер роботодавцям потрібно більше новачків, ніж «айтівців». Чому ж так сталося? Одна з причин полягає в тому, що власники компаній проводять оптимізацію своїх бізнесів, тобто шукають способи економити. Їм простіше найняти недорогого фахівця без досвіду та навчити його необхідним знанням та навичкам, ніж приймати у штат спеціаліста з високою заробітною платою.

Ще однією причиною є те, що ритейл активно відновлює пошук персоналу. Збільшення кількості вакансій у цій галузі відбувається значними темпами, які перевищують динаміку в інших сферах.

Топ-10 професійних сфер з найбільшою кількістю вакансій у липні 2022 року, % Топ-10 професійних сфер з найбільшою кількістю вакансій у липні 2022 року, %

Проте й активність пошукачів без досвіду значно збільшилася останніми місяцями. До війни на одне робоче місце у цій категорії претендувало 5-8 людей. Від квітня конкуренція між кандидатами без досвіду роботи становила 14-15 людей на одне робоче місце. У серпні знайти роботу фахівцю без досвіду стало ще важче. На одну вакансію претендує вдвічі більше — 28 пошукачів.

Ця тенденція пояснюється тим, що за кризи, яку переживає український ринок праці, кандидати часто стикаються з проблемами у працевлаштуванні. Не маючи змоги влаштуватися на роботу у своїй професії, працівники переходять в інші сфери та намагаються влаштуватися на позиції, які не потребують досвіду роботи.

Які зарплати пропонують роботодавці

Почнемо з грошового питання. Зрозуміло, що кандидатам без досвіду більшість роботодавців пропонує невисоку зарплату. Хоча не обійшлося і без приємних винятків. Отже, статистика така:

 • 6000-9100 грн пропонують 47% роботодавців;
 • 9100-12 200 грн (35%);
 • 12 200-15 300 грн (10%);
 • 15 300-18 300 грн (5%);
 • понад 18 300 грн (3%). 

У середньому пропонована зарплата для фахівців без досвіду є значно нижчою, ніж середня зарплата серед усіх вакансій у липні (22 460 грн, за даними grc.ua). 

Зате роботодавці часто пропонують зручний графік роботи. Працювати класичний повний день вимагає лише 34% з них. На гнучкий графік можна розраховувати у 36% випадків, на змінний графік роботи — у 29%. Можливість працювати дистанційно зазначена лише в 1% актуальних вакансій. Дистанційка є рідкісним явищем, тому що зазвичай фахівців без досвіду беруть на посади, які потребують фізичної присутності. Докладніше — далі.

ТОП-10 найпопулярніших професій:

 • ритейл, продавці (40%);
 • оператор АЗК (17%);
 • таємний покупець (13%);
 • таємний перевіряльник (8%);
 • менеджер з продажу (3%);
 • фахівець WMS-систем (3%);
 • адміністратор торгового залу (3%);
 • оператор-касир банку (2%);
 • координатор проєктів (2%);
 • офіціант (2%).

Цей список мало кого здивує. Тут немає критично важливих професій, які потребують наявності особливих навичок (лікарі, інженери тощо). Зате є професії, які можна відносно швидко освоїти з нуля.

Найбільше вакансій для новачків розміщують столичні роботодавці (на Київ припадає 12% вакансій). Захід відстає лише трохи: Львівська область — 10%, Івано-Франківська область — 9%. Віддаленість від лінії фронту дозволяє місцевим ринкам праці працювати більш-менш нормально. Хоча прикордонна Сумська область також тримає марку — 9%. У першій п'ятірці також Дніпропетровська область — 6%. 

Дані були отримані під час аналізу бази вакансій і резюме кадрового порталу grc.ua у серпні 2022 року.

Нагадаємо, раніше ми розповідали про те, яку роботу і за які гроші пропонують у Києві: топ-10 сфер, де найбільше вакансій.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Дистанційка вже не в моді: яку віддалену роботу та зарплати пропонують в Україні

Євген Муджирі 12 вересня 2022 18:19

Робота у маркетингу, рекламі та PR: де шукати, скільки платять, чи беруть без досвіду

Євген Муджирі 22 серпня 2022 10:52

Переважна більшість українців готова працювати не за спеціальністю та чекає на допомогу від держави – опитування

Євген Муджирі 19 серпня 2022 16:00

Де можна найбільше заробити в Україні: експерти склали рейтинг регіонів

Євген Муджирі 18 серпня 2022 10:05

Шукати роботу в IT стало важче: статистика ринку праці під час війни

Євген Муджирі 16 серпня 2022 16:06