Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Скільки заробляє Tinder та як працюють його алгоритми

Олександр Тартачний
Олександр Тартачний журналіст
28 вересня 2023 7 хвилин читання

Нещодавно популярний застосунок для знайомств Tinder на додаток до своїх наявних платних пакетів оголосив, що пропонуватиме VIP-статус для 1% найактивніших користувачів. Коштуватиме Tinder Select майже $500 на місяць або $6000 на рік. SPEKA спробувала з’ясувати, скільки заробляє Tinder та його материнська компанія, як формують рейтинг привабливості анкет та чому молодь дедалі частіше ігнорує застосунки для онлайн-знайомств

Як працюють алгоритми Tinder та скільки грошей він заробляє  Як працюють алгоритми Tinder та скільки грошей він заробляє 

Кому належить Tinder та скільки заробляє компанія

Tinder є частиною Match Group — американської IT-компанії, яка володіє найбільшим глобальним портфоліо онлайн-застосунків. Окрім Tinder (57% усіх продажів компаній), який, звісно, є найпопулярнішим продуктом компанії, Match Group володіє застосунками OkCupid, Hinge, Plenty of Fish та іншими.

Інтерфейс застосунку Tinder Інтерфейс застосунку Tinder

Також у компанії є застосунок The League, до якого можна долучитися лише за запрошенням. Він орієнтований на «амбітних, неодружених, сфокусованих на кар’єрі» молодих людей та аналізує ваші дані із Facebook та LinkedIn перед схваленням заявки. Членство в елітному застосунку ще дорожче. Доступ до основних функцій коштує $1000 на місяць. 

Дохід Match Group останніми роками зростає: $3,18 млрд у 2022-му порівняно із $2,98 млрд у 2021-му. Чистий прибуток у 2021 році — $390 млн, у 2022-му — $520 млн.  

Фінансова статистика Tinder

Tinder працює за бізнес-моделлю freemium, тобто безкоштовна версія надає базові можливості, а преміум — доступ до додаткових. Фактично застосунок заробляє на рекламі та платних версіях акаунтів. 

Платні підписки мають три рівні — Plus, Gold та Platinum, які дозволяють надсилати суперлайки, можливість переглядати, кому ви подобаєтеся, та вищу популярність. Вартість підписки на Tinder варіюється від $4,99 до $99,99 на місяць.

Основні статистичні дані застосунку для знайомств Tinder Основні статистичні дані застосунку для знайомств Tinder
  • У першому кварталі 2023 року Tinder отримав $441 млн доходу. У 2022-му — $1,79 млрд.
  • У цей період Tinder мав 75 млн активних користувачів, 10,7 млн із них використовують платні версії. 
  • 75% користувачів — чоловіки, 24% — жінки, а 1% не вказали свою стать.
  • Станом на 2023 рік Tinder завантажили 530 млн разів.
  • 95% пар у Tinder зустрічаються протягом 2-7 днів після метчу.
  • У середньому жінки отримують приблизно 2,75 метчів на день, тоді як чоловіки 1,1.
  • Чоловіки вподобають анкети частіше, ніж жінки. Вони свайпають вправо 46% разів, а жінки лише 14% разів.
  • Жінки найчастіше користуються застосунком у неділю та понеділок. 

Які алгоритми відбору анкет у Tinder та інших застосунків для дейтингу

Запитати босів компаній онлайн-знайомств, як працює їхній алгоритм підбору партнерів, — це ніби запитати у Coca-Cola її надсекретну формулу: вони скажуть вам, що це таємниця або що це надто важко пояснити.

Tinder доволі уривчасто пояснює, як працюють його алгоритми. Зокрема, відомо, що раніше він використовував рейтинг Ело, розроблений для оцінювання шахових гравців. У застосунках для знайомств на кшталт Tinder його використовували для визначення привабливості користувачів. Кожен користувач має власний рейтинг, який змінюється залежно від того, як інші користувачі реагують на його профіль. Якщо популярні профілі виявляють до вас симпатію, ваш рейтинг підвищується і вам показують анкети приблизно рівних за рейтингом потенційних партнерів. 

Платні підписки допомагають підвищити рейтинг або провзаємодіяти з анкетами, які не потрапили б у вибірку за звичайних обставин. 

У 2019 році Tinder повідомив, що відмовився від рейтингу Ело. У компанії сказали, що для створення потенційних пар аналізують, наскільки активний користувач, дані про його інтереси, якщо вони зазначені у профілі, відстань, попередні лайки, а також за допомогою алгоритмів отримують «підказки» з фотографій. 

Наприклад, якщо користувачам подобаються люди, які відпочивають на природі, або проводять час на фестивалях, то більше таких профілів з такими фото з’явиться незабаром у персоніфікованій стрічці.

Видання The Verge припускає, що новий підхід заснований на алгоритмі Гейла-Шеплі. Це математичний метод, розроблений для ефективного розподілу ресурсів між групами людей, які мають власні уподобання та пріоритети. Основна ідея полягає в тому, щоб знайти стабільне зіставлення між цими групами, де їх представники не мають мотивації змінити свій вибір.

Цей підхід працює у кілька етапів. Застосунок, найімовірніше, визначає людей із схожими смаками або інтересами. Якщо жінці подобається один хлопець, а також іншій жінці на платформі, то вони можуть мати однакові смаки. Якщо другій жінці сподобався хтось на платформі, кого ще не бачила перша, Tinder вірогідно покаже невдовзі їй цей профіль, розраховуючи, що він їй також може сподобатися.

Детальніше роз'яснення алгоритму Гейла-Шеплі

Чому покоління Z менше користується застосунками для знайомств

Щоправда, у Tinder та подібних застосунків не все так чудово. Хоча 52% людей у США віком 18-24 роки користувалися застосунком, постійними юзерами є лише 17% власників смартфонів, тобто застосунок часто видаляють. 

Ще одна причина, чому Tinder не має надвисокої популярності серед молодих людей — падіння інтересу до сексу серед покоління Z. Хоча це не єдина причина завантаження застосунку, результати кількох репрезентативних національних опитувань, проведених у Сполучених Штатах, Великій Британії та кількох інших країнах, свідчать, що показники сексуальної активності знижуються протягом багатьох років, але це падіння найбільш помітно для дорослих віком до 25 років (покоління Z).

Молоді дорослі рідше займаються сексом і роблять це з меншою кількістю партнерів. Дані дослідження США показують, що кількість чоловіків, які повідомили про відсутність сексу за минулий рік, зросла з приблизно кожного п’ятого (18,9%) у 2000 році до майже кожного третього (30,9%) до 2018 року. Покоління Z також часто використовує програми для знайомств не для пошуку романтичних партнерів, а для нетворкінгу

Окрім цього, ринок дейтинг-застосунків дуже конкурентний, а тому з’являється дедалі більше продуктів саме для зумерів на противагу «старомодному» Tinder. Наприклад, застосунок Snack, який називає себе TikTok meets Tinder, де користувачі завантажують власні відео. Також він відмовляється від свайпів — фішки Tinder.

Дейтингові застосунки орієнтовані на покоління Z протиставляють себе давнішим платформам для онлайн-знайомств Дейтингові застосунки орієнтовані на покоління Z протиставляють себе давнішим платформам для онлайн-знайомств

Інші ж застосунки знаходять вам ідеальну пару за допомогою вподобання однакових мемів або за результатами тестів щодо типу особистості. 

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
1
Прокоментувати
Сайт ДКП: https://cyberpolice.gov.ua/news/zarobyly-ponad--miljony-gryven-na-praczevlashtuvanni-lyudej-za-kordonom-kiberpolicziya-vykryla-organizovanu-grupu-shaxrayiv-1844/ Сайт НПУ: https://www.npu.gov.ua/news/zarobyly-ponad-2-miliony-hryven-na-pratsevlashtuvanni-liudei-za-kordonom-kiberpolitsiia-vykryla-orhanizovanu-hrupu-shakhraiv Телеграм: https://t.me/CyberpolUA/1821
Інші матеріали

11 маловідомих фактів про ЛГБТІК+ спільноту

Едвард Різ 28 червня 2024 14:47

Блогерка поставила 15 запитань в анкеті і відмовила 5000 чоловікам

Олеся Дерзська 26 червня 2024 15:17

PRO наголоси, академічно правильну українську, приказки та сракознавство

Наталя Місюк 14 червня 2024 17:45

В TitkTok — тренд на усамітнення і життя без Tinder через вербальне насильство

Олеся Дерзська 11 червня 2024 19:39

Акції Match Group піднялись на 5,4% з останнього звіту про заробітки

Олеся Дерзська 6 червня 2024 21:44