Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Резюме в LinkedIn для IT-спеціаліста. 7 ключових порад щодо заповнення профілю

Оксана Байло
Оксана Байло Керівна партнерка в Execus Ukraine
31 травня 2023 11 хвилин читання

Зараз існує величезний попит на ІТ-фахівців, і якщо ви не отримуєте принаймні п’ять пропозицій про роботу на день, це означає, що ваш профіль у LinkedIn не виконує свою роботу.

Дослідження показують, що 40 мільйонів шукачів роботи щотижня використовують LinkedIn для пошуку роботи, а 87% рекрутерів вважають це найефективнішим місцем для пошуку кандидатів на роботу. 94% рекрутерів використовують LinkedIn для перевірки кандидатів до того, як зв’язатися з ними. Наявність правильно заповненого й оптимізованого профілю в LinkedIn у 40 разів підвищує шанси бути знайденими та отримати пропозиції роботи.

Щоб отримати максимальну віддачу від найбільшої професійної мережі в світі, вам слід оптимізувати свій профіль в LinkedIn, максимально використовуючи його потенціал.

Оксана Байло, керівна партнерка в Execus Ukraine Оксана Байло, керівна партнерка в Execus Ukraine

Як оптимізувати свій профіль так, щоб виглядати ідеальним кандидатом для рекрутера?

Перш за все варто стратегічно підійти до того, як має виглядати ваш профіль (який і є вашим резюме в LinkedIn), щоб створити потужний професійний бренд і справити враження на рекрутерів.

Що треба врахувати при створенні резюме в LinkedIn:

 • Кандидата якого типу хотів би найняти рекрутер на посаду, яка вас цікавить?
 • Які навички хотів би побачити рекрутер або майбутній роботодавець, який розглядає резюме кандидатів?
 • Яку інформацію у вашому профілі хотів би бачити рекрутер?
 • За якими ключовими словами чи навичками рекрутер найімовірніше шукатиме кандидатів на посаду, яка вас може зацікавити?

Можна піти ще далі — звернутися до справжніх рекрутерів і запитати їх, що вони шукають та на що звертають увагу в резюме кандидатів на ті чи інші посади? Це допоможе вам у створенні/апґрейді, заповненні та оптимізації вашого профілю в LinkedIn.

А наступні 7 ключових елементів профілю LinkedIn та порад щодо роботи з ними, допоможуть зробити ваш профіль вашим ідеальним резюме ІТ-спеціаліста.

Як IT-спеціалісту заповнити профіль у LinkedIn

   1. Додайте відповідні ключові слова у свій профіль LinkedIn

Коли рекрутери шукають кандидата, вони фільтрують профілі за посадою, місцезнаходженням, навичками, освітою та іншими напрямками.

Ось чому для вас пріоритетом є те, щоб вас відібрав алгоритм пошуку — за ключовими словами.

Перш ніж почати писати щось для свого профілю, визначте 2-3 ключових слова, які ви хочете пов’язати з вами як з ІТ-фахівцем. Це пошукові терміни, які люди використовуватимуть, щоб знайти людей, схожих на вас. Переконайтеся, що ви використали ці терміни ефективно, щоб забезпечити відображення на першій або другій сторінці результатів пошуку LinkedIn.

Якщо ви програміст, то саме слово програміст — гарне для початку, але додавання мобільних додатків, наприклад,  допоможе вам конкурентно диференціюватися серед великої кількості кандидатів. Такими словами можуть також бути: Cloud Computing, Scrum Master, Enterprise Architect тощо, залежно від ваших навичок і досвіду.

Порада: знайдіть в LinkedIn профілі людей, зі схожою на вашу спеціальністю, та подивіться, які слова вони використовують найчастіше за конкретним спеціалізованим профілем.

Підписуйтеся на наші соцмережі

   2. Створіть яскравий заголовок у вашому профілі в LinkedIn

Ваш заголовок у LinkedIn є одним із дуже важливих розділів вашого профілю, тому вам потрібно ретельно продумати створення заголовка, який допоможе вам з’являтися в результатах пошуку рекрутерів. 

У вас є можливість у 220 символах розповісти світу, хто ви і чому саме з вами повинні зв’язатися. Якщо ви не заповните цей розділ, LinkedIn буде показувати рекрутерам тільки місце вашої останньої роботи, що не є ефективним у разі пошуку нової компанії чи посади.

Що можна включити в заголовок LinkedIn?

 • Поточна посада та компанія
 • Унікальна ціннісна пропозиція
 • Досягнення та проєкти
 • Напрям роботи, галузь, спеціальність
 • Навички «Hard Skills»
 • Назви ліцензій та сертифікатів 
 • Релевантні галузеві ключові слова

Поради щодо створення потужного заголовку:

 • Додайте технологію, в якій ви є спеціалістом;
 • Додайте назву бажаної майбутньої посади: Devops або Full stack зараз користуються великим попитом, тому, якщо ви хочете працювати на одній із цих посад, вам обов’язково потрібно додати ці ключові слова до назви вашої посади;
 • Якщо ви працюєте або хочете працювати в нішевих технологіях, як-от Power BI, також варто додати їх. З іншого боку, якщо ви працюєте над технологією, яка використовується лише однією компанією, пропустіть це в назві посади.
 • Додайте свій рівень, наприклад: Senior Java Programmer, Experienced Angular Developer тощо;
 • Застосовуйте ці принципи до всіх назв посад вашого професійного досвіду.

   3. Додайте фото та фон до вашого профілю в LinkedIn

Наявність професійного зображення в профілі LinkedIn дає вам у 21 раз більше переглядів профілю, у 36 разів більше повідомлень і в 9 разів більше контактів. Крім того, менш ніж за 100 мілісекунд після перегляду зображення вашого профілю, менеджер з найму або рекрутер складе своє перше враження про вас.

Якщо у вас досі немає фонового зображення  в профілі — це також втрачена можливість, оскільки фонове фото у вашому профілі посилює ваш бренд і підсилює ваше позиціонування в LinkedIn.

Поради щодо додавання головного фото та фонового зображення:

 • Спеціалісти LinkedIn радять використовувати фотографію профілю, 70% якої займає ваше обличчя.
 • Фотографія має бути якісною та відповідати вашому образу і вигляду в житті.
 • Не використовуйте головним фото в професійній мережі те, де ви в темних окулярах, капелюсі тощо.
 • В ідеалі розмір фото вашого профілю має бути 400 x 400 пікселів.
 • Фонове зображення профілю має бути 1584 x 396 пікселів для найкращої якості.

   4. Створіть переконливе та потужне «Summary» — розділ «Загальна інформація», який розповідатиме вашу історію

Розділ «Загальна інформація» є однією з найважливіших частин вашого профілю LinkedIn!

Зауважте, що ваш стиль написання тут має бути дещо іншим — більш розмовним (від першої особи) з додаванням кейсів, історій, щоб його було цікаво і легко читати.

Поради щодо написання:

 • Почніть з того, ким ви є за фахом/посадою/профілем та вкажіть вашу спеціальність.
 • Продемонструйте ключову інформацію про ваші навички та досягнення, яка змусить рекрутера негайно написати чи подзвонити вам.
 • Окрім розділу «Контакти», залиште ваш телефон та/або e-mail в розділі «Резюме», щоб рекрутер одразу зміг з вами швидко зв’язатися.5. Додайте розділи до вашого профілю в LinkedIn

У верхній частині вашого профілю є можливість «Додати розділи профілю», де ви можете додати свої досягнення, участь в асоціаціях, сертифікати, рекомендації тощо.Використовуйте їх, щоб підвищити щільність ключових слів для тих позицій, які ви шукаєте.

Поради щодо розділів та додаткових дій у профілі:

 • Додайте розділи: «Освіта», «Ліцензії й сертифікати», «Навички», «Рекомендації», «Мови».
 • Додайте розділ «Обране» («Featured») — сюди можна додати посилання як на ваші дописи в LinkedIn, так і посилання на інші ресурси. Сюди також можна додати ваше CV (Резюме), яке рекрутер зможе швидко побачити і переглянути у вашому профілі.
 • Додайте розділ «Надання послуг» («Providing services») — він був створений для фрілансерів, щоб їх змогли легко знайти для проєктної роботи, але розділ доступний усім — в ньому можна вказати основні послуги, які ви можете надавати у вашій галузі.
 • Якщо у вас є волонтерський досвід, додайте його на вашу сторінку LinkedIn (окремий розділ). Це дає рекрутерам і менеджерам з найму оцінити вас з точки зору етики та цінностей.

   6. Обов’язково заповніть розділ «Навички»

Профілі, в яких вказано 5 або більше навичок, отримують у 33 рази більше повідомлень від рекрутерів та інших учасників, а також — у 17 разів більше переглядів профілю.

Цей розділ є основним критерієм пошуку в роботі рекрутера в LinkedIn. Отже, ваш набір навичок має вирішальне значення, щоб відповідати алгоритмам LinkedIn  та работодавцям.Поради щодо розділу про навички:

 • Розставте пріоритети, та оберіть 3 найголовніші ваші навички (всього навичок може бути — до 50, але LinkedIn показує перші три, коли переглядають вашу сторінку, щоб побачити інші, рекрутер має натиснути «показати всі навички».
 • Переконайтеся, що вказані вами навички (особливі перші 3) відповідають роботі та галузі, на яку ви орієнтуєтесь, і дайте рекрутеру чітке уявлення про себе як професіонала.
 • Підтвердіть навички інших (це можна зробити, зайшовши в профілі ваших контактів та інших користувачів LinkedIn), та просіть, щоб вони також підтвердили ваші.

   7. Досвід про роботу і проєкти

Розділ про досвід завжди привертає увагу рекрутера, і є обов'язковим для заповнення. 

Рекомендую описати кожен ваш професійний досвід у чотирьох блоках:- назва проєкту, над яким ви працювали в тій чи іншій компанії та його опис

- ваші досягнення та надбання в проєкті/компанії- ваші обов’язки та навички, які з'явилися під час цієї роботи

- використовувані вами технології та інновації

Поради щодо ефективної демонстрації досвіду:

 • Зосередьтеся на ВАШИХ досягненнях і надайте про це НАБАГАТО більше інформації, ніж про роботодавця, посаду та період роботи. (Не забувайте про ключові слова!)
 • Опишіть роботодавця, якщо це не відома організація. Потім поділіться своїми досягненнями в роботі (що можна оприлюднити).
 • Поділіться речами, якими ви б похвалилися на співбесіді.

Бонусні поради щодо профілю в LinkedIn:

 • Переконайтеся, що ви видимі в LinkedIn — завдяки GDPR тепер ви змушені ввімкнути видимість свого профілю — просто перейдіть у налаштування, щоб увімкнути цю опцію.
 • Налаштуйте URL-адресу загальнодоступного профілю — важливо, щоб у вас була налаштована URL-адреса, якою можна поділитися з іншими людьми. Це додасть вам більше довіри та професіоналізму, тому переконайтеся, що вона пов’язана з вашим ім’ям або професійним брендом. Просто натисніть «Редагувати загальнодоступний профіль і URL-адресу» у верхній частині правого стовпця вашого профілю.
 • Додайте своє місцезнаходження та галузь — це також звузить пошук работодавцям (ви також можете вказати місцем знаходження країну/місто, куди ви бажаєте переїхати).
 • Додайте свою контактну інформацію — переконайтеся, що рекрутери можуть легко зв’язатися з вами. Додайте свою електронну адресу, номер телефону (необов’язково), веб-сайт і відповідні акаунти в інших соціальних мережах (необов’язково).
 • Ви можете зробити ваш профіль двомовним (або більше), натиснувши праворуч згори у вашому профілі (над URL-адресою) — «Додати профіль іншою мовою», і у вас з'явиться можливість заповнити ваш профіль (всі ті розділи, які ви обрали) ще однією мовою. Це дуже зручно для відвідувачів вашого профілю: вони будуть бачити ваш профіль тією мовою, яка у них стоїть в налаштуваннях як головна.

Підписуйтеся на наші соцмережі

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Коли замовники не платять за ІТ-контрактами

Максим Носарев 23 години тому

Kharkiv IT Cluster: бронювання, критичність та «Дія.Сіті» — як айтівцям працювати у 2024-му?

Olga Sukhorukova 23 липня 2024 07:36

Zero HR: інноваційний підхід до управління персоналом — Kharkiv IT Cluster

Olga Sukhorukova 22 липня 2024 16:04

Чому IT-фахівці обирають SKOGUR?

Анна Старкова 17 липня 2024 09:57

Від контенту до конверсії: перфоманс-маркетинг для IT-бізнесу

Viktor Gozhyi 16 липня 2024 10:21