Як правильно користуватися LinkedIn для бізнесу та розвитку особистого бренду: колонка Оксани Байло
LinkedIn має вже 660 млн зареєстрованих користувачів. Це улюблена соцмережа компаній зі списку Fortune 500 і оптимальний вибір для «довгого» контенту. Cертифікована тренерка та експертка з методик Social Selling і продуктів LinkedIn для розвитку бізнесу та особистого бренду Оксана Байло розписала для SPEKA, як застосовувати можливості LinkedIn на користь вашого бренду.
Чому компаніям необхідний LinkedIn?
У нашій свідомості LinkedIn досі є платформою, орієнтованою на рекрутинг: люди зазвичай звертають увагу на свої профілі лише тоді, коли шукають нову роботу чи співробітника.
Але одна із суперздібностей LinkedIn полягає в тому, що це єдина соціальна мережа для бізнесу. Будь-яка платформа соціального маркетингу працює краще, коли ви гуманізуєте та представляєте обличчя бренду. Ось як це зробити у LinkedIn.
1️⃣ Виберіть обличчя вашого бренду
Вашому бізнесу знадобляться люди, які створюватимуть контент для свого особистого бренду під егідою бренду компанії і будуть на передовій взаємодії з вашою аудиторією та клієнтами. Це роль не обов'язково однієї людини, особливо у великих брендів.
Підписуйтеся на наші соцмережі
Компанії, які інвестують у створення особистого бренду своїх співробітників зазвичай досягають успіху та залучають нові таланти.
Якщо здається, що ніхто у вашій компанії не відповідає критеріям або ви малий бізнес, який тільки починає працювати, ви можете найняти персонал для цього.
2️⃣ Оптимізуйте профіль LinkedIn для лідера думок
Присутність у LinkedIn як лідера думок починається з особистого профілю. Важливо налаштувати й оптимізувати свій профіль, щоб він демонстрував ваш авторитет як частини бренду в галузі.
Той, хто відвідує ваш особистий профіль у LinkedIn, має одразу побачити, чим ви займаєтеся, кому допомагаєте та яку цінність несете. Особисті профілі ваших співробітників-потенційних лідерів думок потрібно створювати з урахуванням аудиторії.
Також важливо створити сторінку вашої компанії у LinkedIn. Особисті профілі людей, які публікують контент, будуть пов'язані з цією сторінкою — технічно і репутаційно.
3️⃣ Три дружні до алгоритмів ідеї контенту в LinkedIn
Хоча LinkedIn — це соціальна платформа для бізнесу, не забувайте про гуманізацію брендів. LinkedIn нещодавно збільшив ліміт символів для публікацій з 2000 до 3000 символів, тому у вас є вдосталь місця, щоб поділитися точкою зору.
Якщо ви хочете стати лідером думок у LinkedIn, вам потрібно постійно публікувати переконливий контент, що спонукає до роздумів. Це означає розроблення контент-стратегії, яка відповідає вашим цінностям і цілям бренду, а також розміщення цього контенту за графіком, який підходить вам і вашим потенційним клієнтам.
Ось яким видам контенту віддають перевагу алгоритми LinkedIn:
Опитування
Опитування у LinkedIn — це короткі тести з кількома варіантами, які запрошують людей проголосувати за певну тему. Ви можете опублікувати опитування у LinkedIn, яке збирає інформацію від вашої аудиторії, створює можливість залучення, спілкування або навіть працює як фільтр аудиторії — інструмент для генерації потенційних клієнтів.
Дописи у каруселі
У LinkedIn дописи у каруселі — це обмін документами, а не публікація зображень. Публікації у каруселі LinkedIn дозволяють завантажувати та ділитися файлами PDF. Кожна сторінка PDF-файлу стає слайдом на каруселі, яку глядачі можуть гортати.
⚫️ Відео
Відео у LinkedIn дає змогу зв'язатися зі своєю аудиторією, що допомагає одразу створити довіру та авторитет. Крім того, люди досі легше сприймають інформацію з відео, оскільки це потребує менше часу.