Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

11 маловідомих фактів про ЛГБТІК+ спільноту

Едвард Різ
Едвард Різ Ком'юніті менеджер, експерт з гендеру і сексуальності в Taimi
28 червня 2024 6 хвилин читання

Усім привіт. На звʼязку Едвард Різ, Community Manager та експерт з гендеру і сексуальності повністю інклюзивного застосунку для ЛГБТІК+ знайомств Taimi української продуктової компанії appflame.

Наразі наш застосунок об’єднує понад 20 млн квір-людей зі всього світу, надаючи їм простір для самовираження та дослідження своєї сексуальності. Окрім того, Taimi перший і поки що єдиний застосунок для всього спектру ЛГБТІК+ людей, який розробляє українська команда.

Щоби створювати корисний продукт для нашої аудиторії, ми багато уваги та часу приділяємо її пізнанню. Наша команда регулярно проводить опитування серед користувачів_ок, а наші експерти_ки з питань гендеру та сексуальності ретельно вивчають особливості та потреби квір-спільноти. Під час збору фідбеку користувачів_ок та інформації про комʼюніті з різних джерел ми часто натрапляємо на доволі цікаві речі, що є унікальними виключно для ЛГБІТК+ спільноти.

Користуючись нагодою, протягом Pride Month я вирішив поділитися з вами частиною величезної кількості інформації про квір-спільноту, яку ми використовуємо в роботі та матеріалах від наших експертів_ок. Серед іншого ці факти допоможуть вам дізнатися більше про особливості квір-спільноти та зануритися у розмаїття їхньої культури.

Факт #1. Волохатість серед квір-чоловіків часто розглядається як значна перевага, оскільки це дуже відверта ознака маскулінності: великий відсоток квір-чоловіків прославляє маскулінність.

Факт #2. Використання терміна «stud» притаманно виключно чорношкірій спільноті лесбійок як визначення маскулінної репрезентації. Звичайно, не всі чорношкірі маскулінні лесбійки зараховують себе до stud, але stud-леcбійка завжди буде чорношкірою жінкою, оскільки це расово специфічний термін.

Підписуйтеся на наші соцмережі

Факт #3. Стереотип «Lesbian Bed Death» означає зменшення чи повне припинення статевого життя між двома жінками у тривалих стосунках. Річ у тім, що «Lesbian Bed Death» не є неминучістю серед лесбійок і не є проблемою, яку не можна вирішити. Люди будь-якої сексуальної орієнтації (разом з лесбійками) можуть і продовжують мати статеву близькість із тією регулярністю, яка їм підходить, навіть через багато років у стосунках, якщо вони цього хочуть.

Факт #4. Протягом останніх кількох років дедалі частіше у попкультурі (і не тільки) спостерігається явище квірбейтингу (queerbaiting). Творці контенту, наприклад, телешоу або фільмів, намагаючись привернути увагу або зацікавити ЛГБТІК+ аудиторію, натяки на не гетеросексуальні стосунки або на бажання між персонажами без фактичного зображення таких відносин чи сексуальних взаємодій.

Факт #5. Однією з найобговорюваніших тем у 2023-2024 роках була тема етичної немоногамії та поліаморії. Це формат, який передбачає романтичні та сексуальні стосунки більш ніж з одним партнером за згодою всіх сторін, який останніми роками пробивається у мейнстрим. Цікаво, що, провівши опитування користувачів нашого застосунку Taimi, ми дізналися, що найменше цей формат стосунків цікавить лесбійок.

Також стереотипом є те, що поліаморні люди залучені виключно у відкриті стосунки та мають безліч партнерів_ок. Проте один із типів поліаморії — це polyfidelity (полівірність) — романтичні або сексуальні стосунки, які охоплюють більш ніж двох людей, але ці люди є ексклюзивними партнерами та закриті для романтичних або сексуальних звʼязків з іншими людьми.

Факт #6. Опитування, яке ми провели серед нашої спільноти, показало, що для більшості лесбійок неважливо, хто платить на першому побаченні. 45% погодилися, що або заплатили б за побачення, або дозволили б заплатити за них, а 31% віддали б перевагу розділити рахунок.

Факт #7. Ще одне наше опитування показало, що 92% бісексуальних чоловіків принаймні раз у житті отримували від жінок відмову починати із ними стосунки через їхню сексуальну ідентичність.

Факт #8. Найбільше трансспільноту дратує на побаченнях, коли люди ставлять неделікатні особисті запитання про трансперехід ще до того, як налагодять глибші стосунки.

Факт #9. Кетфішинг (catfishing) — термін, що вживається для визначення дій людей, які з наміром обдурити чи переслідувати іншу особу створюють фейковий образ у дейтингових застосунках (у тому числі й у ЛГБТІК+ дейтингу) або соціальних мережах, використовують неправдиву інформацію про себе та несправжні особисті фотографії. З цього зʼявилося похідний термін та явище — зворотний кетфішинг (reverse catfishing), коли користувачі дейтингових застосунків почали використовувати свої гірші фотографії з метою підкреслити особистість більше, ніж зовнішність.

Факт #10. Згідно з відгуками від спільноти на Reddit та X, Taimi є найкращим застосунком для t4t стосунків (стосунки між трансгендерними людьми), а також для небінарних та асексуальних людей.

Користувачі Reddit та X вважають Taimi найкращим застосунком для t4t стосунків
Користувачі Reddit та X вважають Taimi найкращим застосунком для t4t стосунків
Користувачі Reddit та X вважають Taimi найкращим застосунком для t4t стосунків
Користувачі Reddit та X вважають Taimi найкращим застосунком для t4t стосунків

Факт #11. Знайомства через дейтинг-застосунки стали справжнім трендом. Люди все частіше знаходять своє кохання та будують серйозні стосунки онлайн, що стало новою реальністю у світі знайомств.

Наприклад, завдяки застосунку Taimi одружилося декілька десятків пар і це лише ті про які нам відомо (про деякі з них можна прочитати тут). Люди регулярно пишуть нам електронні листи та тегають у соціальних мережах розповідаючи про свої історії кохання, це неймовірно надихає.

Для тих, хто прагне дізнатися більше про квір-спільноту, Taimi має у відкритому доступі Вікіпедію із поясненням та історією ЛГБТІК+ термінів, що пов’язані із романтичними вподобаннями, сексуальною та гендерною ідентичністю тощо.

Підписуйтеся на наші соцмережі

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Блогерка поставила 15 запитань в анкеті і відмовила 5000 чоловікам

Олеся Дерзська 26 червня 2024 15:17

Експерти з Tinder i Bumble масово йдуть у фінтех: що відомо?

Олеся Дерзська 3 червня 2024 20:12

ШІ у Meeno долає самотність

Олеся Дерзська 22 травня 2024 15:04

Bumble критикував «целібат» та перепрошує

Олеся Дерзська 14 травня 2024 19:44

Майбутнє дейтингу — «Тіндер» для знайомств із ШІ-моделями

Сергій Коноплицький 17 квітня 2024 13:41