Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Просування посиланнями: що власникам інтернет-магазинів варто знати про лінкбілдинг

Володимир Жиляєв
Володимир Жиляєв Спеціаліст з контенту, маркетингу, SEO
7 лютого 2023 8 хвилин читання

Більшість власників інтернет-магазинів у просуванні свого бізнесу роблять ставку на таргетовану рекламу в Instagram та Facebook, товарну рекламу в Google. Однак для тривалого успіху та рентабельності бізнесу важливе і SEO

Пошукова оптимізація впливає на вартість і результати контекстної реклами. Тому переважна більшість PPC-спеціалістів акцентує увагу на тому, що сайт необхідно оптимізувати перед запуском реклами. Досить часто після цього власники інтернет-магазинів ухвалюють рішення інвестувати у SEO та активне просування лінками. 

SEO-оптимізація інтернет-магазину. Що далі? 

Отже, перший крок до потрапляння до топ видачі — це SEO-оптимізація інтернет-магазину. Вона включає: 

  • розроблення та реалізацію структури;
  • збір семантики для інтернет-магазину;
  • наповнення SEO-оптимізованими текстами;
  • заповнення метатегів на сторінках. 

Коли всі роботи виконано, настає час нарощувати беклінки. Давайте розберемось, що це таке і чому, щоб потрапити в топ видачі Google необхідні зовнішні посилання. Алгоритми Google побудовані так, що без посилань з інших сайтів нереально вийти в топ за запитами, які приносять значний обсяг трафіку.

Наприклад, за даними Thrive My Way сторінки, що займають першу позицію видачі, мають в середньому у 3,8 разів більше посилань, ніж інші сторінки в топ-10 і для 41% компаній отримання посилань найскладніша маркетингова задача.   

Що таке лінкбілдинг, та що про нього має знати підприємець?

Навіть якщо ви звичайний підприємець, то в певний момент стикнетесь з необхідністю розібратись в основних термінах SEO. Це важливо, щоб правильно розуміти фахівців, які займатимуться просуванням вашого інтернет-магазину чи сайту, контролювати їх роботу. 

Тому, розберемось в основних термінах, які пов'язані з посиланнями та SEO. 

Що таке посилання в SEO? 

Посилання — це фрагмент коду на веб-сторінці, який вказує адресу іншої сторінки і при натисканні перенаправляє користувача на цю сторінку. Посилання також називають лінками чи беклінками. 

Є два типи посилань: 

  • Внутрішні. Вони ведуть на інші сторінки того ж сайту.
  • Зовнішні. Вони ведуть на інші сайти. 

В цій статті ми будемо говорити саме про другу категорію.  

Що таке лінкбілдинг? 

Лінкбілдинг — це складова частина SEO, процес отримання посилань (лінків). Його також називають зовнішньою оптимізацію, off-page SEO. 

Спеціаліста, який займається отриманням посилань для SEO, називають лінкбілдером. 

Що таке анкор посилання? 

Спілкуючись із лінкбілдерами, ви багато разів почуєте від них про анкори посилань. Анкор — це текстова частина посилання, слово чи фраза, до яких прикріплена адреса сторінки. Текст анкору має бути пов'язаний зі змістом сторінки, на яку веде посилання. 

Пошукова система аналізує анкори посилань, які ведуть на сторінку. Ця інформація сигналізує Google, за якими ще запитами треба ранжувати сторінку. Перелік анкорів (анкор ліст) має бути максимально різноманітним. Спам одним-двома пошуковими запитами може призвести до накладення пошукових фільтрів на сайт і падіння трафіку з Google

Також важливо використовувати: 

  • Безанкорні посилання. В цю групу входять посилання з анкором у вигляді URL, лінки прикріплені до фраз «читати тут», «читати детальніше» і т. д.
  • Брендові анкори. Це різноманітні варіанти назви компанії, до яких прикріплено посилання на сайт. 

Пропорції різних типів анкорів можуть бути різними. Оптимальне співвідношення визначає SEO-спеціаліст чи лінкбілдер. Для цього використовують інструмент аналізу посилань в Serpstat чи аналогічні професійні сервіси. Вони показують перелік анкорів та їх кількісне співвідношення. При плануванні лінкбілдингу варто дотримуватись таких же пропорцій в анкорах. 

Головне при цьому зробити максимально різноманітними коммерційні анкори, тобто фрази зі словами «ціна», «замовити», «купити» і т. д. 

Інші типи посилань  

Є і інші критерії посилань, які відрізняються додатковими атрибутами: 

  • Dofollow. Стандартний тип посилань, який не містить жодних атрибутів. Надто велика кількість таких посилань з комерційними анкорами може стати сигналом для накладення пошукового фільтру на ваш інтернет-магазин. В результаті відвідуваність з Google знизиться. 
  • Nofollow. Атрибут посилань, який сигналізує Google роботам, що не потрібно переходити за посиланням та передавати вагу і траст сторінки. Такий атрибут часто використовують для посилань в рекламних статтях і це цілком нормально. Серед лінків, що ведуть на ваш сайт, має бути значна частина Nofollow. Який саме відсоток буде оптимальним? Це також покаже аналіз профілю посилань конкурентів з допомогою Serpstat

Є й інші атрибути посилань, але для базового розуміння найважливіше розуміти різницю між dofllow та nofollow. 

Методи лікнбілдингу 

Існує багато способів отримати посилання для просування сайту. Їх можна нарахувати десятки. Однак, це не значить, що обов'язково залучати їх всі. 

Найчастіше для просування інтернет-магазинів залучають чотири методи, про які розкажемо нижче: 

  • Сабміти. З цього методу можна починати нарощування посилань і навіть робити це в той час, коли ще йдуть роботи з внутрішньої оптимізації. Сабмітами називають ручне розміщення інформації про компанію та посилання на сайт в каталогах, на картах, відеохостингах, сайтах відгуків. 
  • Крауд-маркетинг. Розміщення посилань на форумах, в тематичних спільнотах, в коментарях в блогах. Такі посилання потрібні, щоб зробити профіль беклінків різноманітнішим, збільшити впізнаваність бренду. 
  • Гостьові пости. Це статті розміщені на інших майданчиках з посиланнями на інтернет-магазин, який просувають в пошукових системах. Цей метод використовують практично всі SEO-спеціалісти, які просувають інтернет-магазини. 
  • PBN. Це мережа сайтів-супутників, з яких посилання ведуть на один сайт. Це дуже складний та дорогий метод лінкбілдингу. Його використовують, щоб обійти потужних конкурентів та нарощувати посилання, коли вже отримано лінки з усіх крупних тематичних ресурсів. 

Перед початком роботи спеціаліст повинен сформувати стратегію лінкбілдингу. Вона включає: 

  • перелік методів нарощування посилань;
  • орієнтовний темп нарощування лінків;
  • характеристики, яким має відповідати профіль посилань.  

Де купувати посилання? 

Є кілька сервісів, які дозволяють закуповувати якісні посилання зручно і швидко. Вони відрізняються інтерфейсом, можливостями і послугами. Однак, ви можете комбінувати всі три, якщо захочете займатись лінкбілдингом для вашого інтернет-магазину або доручите це маркетологу. 

Links-Stream 

Links-Stream  Links-Stream 

Сервіс просування сайтів крауд-посиланнями та статтями. На Links-Stream можна замовити тематичні пакети посилань. При цьому команда сервісу допоможе консультаціями і сама підбере майданчики з широкої бази. Також за виконаними роботами ви отримаєте звіт. 

Collaborator 

Collaborator  Collaborator 

Біржа прямої реклами. Тут можна замовити посилання з гостьових постів та рекламу в телеграм. Це розширює можливості для просування інтернет-магазину. 

Сервіс має зручне меню і детальну інформацію за кожним сайтом. Це спрощує вибір майданчиків для публікації статей. 

PRposting  

PRposting   PRposting  

Сервіс для просування сайтів статтями, розміщення PR-публікацій та контент-маркетингу. Тут можна замовити написання статті та її розміщення на одному з тисяч майданчиків. 

Великий вибір сайтів різних тематик та різних регіонів. Як і інші сервіси, буде корисний тим, хто просуває бізнес на іноземних ринках. 

Висновки 

Якісні посилання з пов'язаних за тематикою інших сайтів обов'язкова умова успішного просування в топ видачі Google. Нарощуючи посилання необхідно робити це поступово, з дещо більшою швидкістю, ніж це роблять конкуренти вашого інтернет-магазину. 

Також важливо дотримуватись максимальної різноманітності при виборі майданчиків і анкорів посилань. Разом з цим, важливо розставити акценти, тобто вибрати пріорітетні сторінки інтернет-магазину, на які буде нарощуватись основна частина посилань. 

Сподіваюсь, матеріал був для вас корисний і допоміг розібратись в основних принципах лінкбілдингу. 

 

 

 

 

 

 

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
1
Прокоментувати
Tommy Vercetti 16.08.2023, 12:48
Нещодавно я відкрив свій власний інтернет магазин одягу. Звісно, спочатку клієнтів взагалі не було. Потім я знайшов чудову компанію <a href="https://octopus.co.ua/">https://octopus.co.ua/</a> яка просунула мій сайт дуже швидко та по вигідній ціні. Я залишився дуже задоволений цією компанією
Інші матеріали

Бренд, побудований на провокації та сексуалізації: історія Playboy

Артем Беседа 27 червня 2024 17:41

Як я провела Ukrainian Blockchain Week 2024

Владислав Миронович 27 червня 2024 10:00

Що таке DRaaS-рішення і чим воно корисне для бізнесів

Maris Sperga 26 червня 2024 11:36

Розвиток блогу та зважена рекламна стратегія: як компенсувати вплив сезонності на трафік

Наталія Раскопа 24 червня 2024 11:00

Як створити YouTube-оголошення з високою конверсією у 2024 році?

В'ячеслав Юренко 21 червня 2024 19:00