Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Штучний інтелект і текст: як ШІ створює якісний контент для сайтів вже сьогодні

Марія Скрипник
Марія Скрипник Контент маркетолог в Serpstat
13 грудня 2022 8 хвилин читання

Як показує практика, легкий для читання та релевантний текст на сайті поліпшує ранжування. Тільки створювати його не обов'язково купою райтерів. Штучний інтелект навчився робити це якісно. Команда Serpstat розробила і запровадила автоматизований набір інструментів, які працюють за допомогою AI-технології. Саме про це і поговоримо.

Структура, унікальність, оптимізація і все інше

Якісний текст має зрозумілу структуру і високу унікальність. Сам зміст є цікавим і доступним для користувача, а грамотність і стилістика мають відповідати мовним нормативам

Звісно, не забуваємо про оптимізацію — ключові слова і добре прописані, сформульовані за правилами пошукових систем метатеги Title та Description.

Інструменти Аналізу контенту Serpstat не повторюють людське мислення, проте їх алгоритми на основі GPT-3 можуть автоматизувати багато поточних завдань зі створення необхідного контенту. Тож починаємо.

Збір первинної інформації

Це важливий етап, від якого залежить якість контенту. Все це можна робити, як кажуть, «ручними» способами. Але алгоритм опрацює підібрану ключову фразу і запропонує одразу два ключові показники для створення контенту — частотність застосування фрази і її складність у просуванні. Будуть у звіті з аналізу й підказки з іншими чи схожими ключовими фразами та їх конкурентністю.

Саме на етапі підбору ключових фраз, їх релевантності та оптимальності треба використати людське відчуття доцільності. Переспамити текст оптимізованими ключовим словами і фразами — це високий ризик потрапити у пошукову «яму» і впасти на дно ранжування. Пошуковики будуть бачити у таких занадто оптимізованих текстах агресивну технологію просування, а не живу розмову із читачем. Отже, сприйматимуть її як виключно рекламний контент і не будуть давати простір для просування.

Ще один корисний інструмент — аналіз конкурентів. Він дає детальне уявлення про те, хто і як працює у тому ж чи схожому за контентом онлайн-просторі. І тут треба визначитись зі стратегією свого просування і реагування на тактику конкурентів. Навіть кращий алгоритм остаточного рішення не запропонує.

Пишемо текст за допомогою штучного інтелекту: чарівність AI 

Тепер трохи про чаклунство. Бо інакше складно описати те, що можуть запропонувати у модулі Аналіз контенту — Генерація статей. Там є можливість із застосуванням АPI-токена та за обраною назвою статті згенерувати готовий текст. Звісно, для цього треба пройти попередні кроки — моделювання параметрів майбутнього контенту. Згенерована стаття буде мати узгоджену структуру і підзаголовки, релевантний текст, як, наприклад, цей.

З текстом можна експериментувати і спробувати генерувати його декілька разів. Кожного разу буде дещо інший результат, але основний зміст буде розповідати те саме, оскільки базуватиметься на спільних первинних даних.

Якщо зібрані дані, але немає заголовка, чітких ідей щодо нього, тоді можна попрацювати з Конструктором статей. Цей інструмент допоможе підібрати не лише заголовок, але і зібрати контент із покроковим погодженням дій — варіантів заголовка, структури та інших параметрів.

Звісно, необхідно перевірити унікальність створення контенту, адже чимало фраз чи цілих шматків тексту можуть виявитись вже використаними на інших ресурсах. Для цього не треба використовувати зовнішні проєкти, а достатньо застосувати інструмент Унікальність тексту. Там є точні налаштування мови тексту. Тисніть кнопку Calculate і отримуйте результат.

Перевіряти можна тексти, написані:

  • українською;
  • польською;
  • російською;
  • англійською.

А також іншими популярними мовами світу. Обсяг тексту для перевірки складає не більше 10 тисяч символів. Цілком достатньо для окремої одиниці контенту на бізнес-сайті.

Якщо є супертекст, який хочеться зберегти чи переписати

Іноді потрібно не стільки згенерувати унікальний контент, скільки опрацювати наявний і зробити його унікальним. Бо все в ньому подобається — стилістика, використані ключові фрази і навіть структура ідеально підходить. Тоді можна застосувати модуль Рерайт тексту. А також взяти ідеї у конкурентів, застосовуючи дані зі звіту Аналіз ключових фраз. Там є посилання на тексти сторінок, які є лідерами у потрібному контент-напрямку.

Корисність і унікальність тексту

Власне, головне не тільки унікальність, але і корисність тексту. Адже його читатимуть люди. Тому треба зберегти баланс унікальності та корисності. Це непросто, але цілком можливо. Адже унікальність важлива для пошукових систем, а корисність і зрозумілість — користувачам. Для них і працюємо.

Переспаму не буде: перевірка і коригування

Текст не має містити повторення великої кількості оптимізованих фраз чи слів. Це може негативно вплинути на якість та його сприйняття пошуковими системами. Інструмент Мішок слів від Serpstat виконає складну аналітичну роботу за секунди:

  • виявить частотність застосування оптимізованих слів/фраз;
  • сформує звіт у вигляді таблиці;
  • допоможе зрозуміти прогалини у змісті та насиченні тексту необхідними ключовими словами і корисним для просування, змістом.

Тут ще є і інша користь — одразу можна знайти слова-теги. А вони, відповідно — хороші претенденти на позначення розділів, категорій контенту на сайті.

До речі, чудова можливість протестувати сервіс саме зараз — у Serpstat проходить Christmas Sale! Отримайте знижку 30% на 12-місячну підписку для всіх тарифних планів! Акція триватиме до 20.12.2022!

Перевіряємо оптимальність тексту та його якість

Це окреме і достатньо складне завдання, яке за допомогою технологій штучного інтелекту можна звести до декількох стандартних дій без витрачання великої кількості часу. Отже, починаємо працювати з інструментом Вилучення фраз, який дасть аналітичні дані для відстеження і прогнозування запитуваності інформації. 

Результат застосуємо для Пакетного аналізу ключових фраз. Це дасть змогу вже побачити ефективність створеного контенту. І що важливо — відстежувати динаміку запитів та їх зростання/падіння.

Є цікавий інструмент Моніторинг позицій. Якщо додати в нього адресу сторінки, де розміщено згенерований контент, можна побачити всі найважливіші параметри, зокрема позицію видачі у конкретному регіоні.

Грамотність тексту

Текст, який написано грамотно — це хороший плюс до якісного ранжування. Він не тільки створює імідж компанії як команди професіоналів, що мають відповідні знання, але і важливий для пошукових систем.

Пошуковик не вважає за велику проблему граматичну помилку, але це суттєво може вплинути на якість сприйняття та тривалість ознайомлення із контентом користувачів. А отже неграмотний текст — це відсутність продовження перегляду і недовіра до автора і самої компанії.

Щоб швидко виконати перевірку, достатньо застосувати інструмент Аналізу контенту — Перевірка граматики.

Title і Description: без них немає життя

Складені якісні метатеги — це фінальна, але дуже важлива частина у формуванні продуктивного, корисного контенту. Інструменти Генерація Title і Генерація Description вирішать це завдання за лічені секунди. І це допоможе «прочитати» контент максимально просто і швидко пошуковим системам. Метатеги створюються після ретельного аналізу тексту і точно відповідають поставленій меті.

І декілька слів на завершення. Інструменти Serpstat перетворять ідею створення якісного, оптимізованого і корисного для користувачів тексту у конкретний результат. Майже всі складні технічні і навіть частково творчі функції бере не себе штучний інтелект. Тож тепер комфортна робота з контентом перетворюється із мрії у реальність. Єдине, що треба зробити самому, — визначитись із напрямком і додати трохи наполегливості й оптимізму.

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Google допомагає постачальникам зменшити викиди завдяки новим енергетичним проєктам

Вікторія Рудзінська 10 годин тому

Apple готується додати функції штучного інтелекту до Vision Pro

Вікторія Рудзінська 11 годин тому

Бренд, побудований на провокації та сексуалізації: історія Playboy

Артем Беседа 27 червня 2024 17:41

Чи може сервісна економіка зробити світ багатим?

Олександр Тартачний 27 червня 2024 14:40

Як я провела Ukrainian Blockchain Week 2024

Владислав Миронович 27 червня 2024 10:00