Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Як HR асистент-бот дозволив оптимізувати витрати та економити робочий час: кейс KIDDISVIT

Вадим Чумаченко
Вадим Чумаченко HR Director в KIDDISVIT, HR Director в MYplay
16 листопада 2022 5 хвилин читання

Диджиталізація допомагає розширювати інструменти продажів, вести бізнес з будь-якої точки світу, а ще автоматизувати бізнес-процеси та зменшувати витрати. Впровадження HR-бота допомогло компанії KIDDISVIT оптимізувати витрати на 28,57% та скоротити робочі години на 17%. Розповім про цей кейс детальніше. 

DONE WORK KIDDISVIT: асистент-бот для управління ефективністю персоналу

KIDDISVIT – це компанія іграшок і товарів для дітей, що офіційно представляє світові бренди іграшок в Україні протягом 25 років. 

Після повномасштабного вторгнення 100% наших співробітників були на дистанційці: працювали та волонтерили в Україні та за кордоном. Почали відбуватися трансформаційні процеси у структурі компанії, оскільки для забезпечення волонтерських напрямів діяльності необхідно було задіяти нові функції.

Співробітники поєднували професійну та волонтерську діяльність, а також були виокремлені підрозділи всередині компанії. Нам потрібно було розуміння, де знаходиться персонал. Стрімко змінювалися бізнес-процеси і для оперативного прийняття рішень ми потребували швидкого доступу до інформації.

Разом з IT-спеціалістами за місяць виключно внутрішніми ресурсами створили асистент-бота DONE WORK KIDDISVIT. Це дозволило автоматизувати робочі процеси та покрити ряд HR-функцій.

Зв'язок з командою та аналітика ефективності 

Спілкуватись з сотнями працівників, що фактично знаходяться по всьому світу, досить складно. Щотижня через асистент-бот ми збираємо дані про місцезнаходження команди. Так ми бачимо динаміку по місцеперебуванню співробітників – переїзди по Україні, переміщення між країнами, повернення з-за кордону. Це не контроль команди. Це можливість розуміти, що буквально зараз відбувається з персоналом.

Асистент-бот дозволяє ТОПам керувати ефективністю персоналу та залучати його до виконання оперативних задач за фактичним місцем знаходження. Наприклад, ми знали, що продакт-тренерка компанії перебуває у Варшаві. Тож вона змогла провести в шоурумі партнерів онлайн презентацію нових іграшок для клієнтів зі всієї України. 

Автоматичне нарахування оплати

Ми вирішили, що працівникам-волонтерам, крім зарплати, будемо надавати грошову підтримку за волонтерство. Для цього потрібно було розраховувати заробітну плату за кількома коефіцієнтами. Тобто раніше ми робили розрахунок місячної зарплати за одним табелем, а тепер за трьома – прямі обов'язки, волонтерство в компанії, інше волонтерство.

За допомогою асистент-бота працівники легко фіксують відпрацьовані години та виконані задачі. Звітна інформація автоматично направляється до управлінських баз відділу кадрів, що прискорює та полегшує процес нарахування оплати праці.

Адаптація працівників

З початком війни рекрутинг, розвиток, навчання команди тимчасово перейшли на другий план. Але вже в квітні почали з'являтися перші вакансії і тут дуже допоміг асистент-бот. Коли керівники були зайняті іншими питаннями, зокрема волонтерством, DONE WORK KIDDISVIT «взяв на себе» більшість їхніх завдань.

За допомогою асистент-бота топи економили на місяць до 50 годин робочого часу на контролі процесу адаптації працівників. Система автоматично нагадує новим співробітникам про зустрічі, ознайомлення з документами, комунікацію з HR тощо. Це дозволяє їм легко стати частиною команди, не дивлячись на онлайн-формат роботи.

За допомогою асистент-бота працівники заощаджують робочий час при підготовці звітності та можуть швидко узгоджувати відпрацьовані години з керівником підрозділу. Також у співробітників є можливість отримати інформацію щодо кількості відпрацьованих годин та вже нарахованої оплати. 

В чому користь асистент-бота на рівні компанії

Отжк впровадження асистент-бота дозволило:

 • своєчасно та автоматично закривати фонд оплати праці за місяць;
 • оптимізувати фонд оплати праці на 28,57%;
 • чітко розуміти бюджет на оплату праці за трьома напрямками: робочий час, волонтерство, волонтерство в компанії;
 • економити фонд оплати праці – 1,35 штатної одиниці в підрозділі HR;
 • економити час на заповнення звітності всіма керівниками та співробітниками – від 1 до 5% робочого часу на місяць;
 • отримувати інформацію щодо місцезнаходження та переміщення команди;
 • швидко приймати рішення в рамках компанії;
 • оцінювати та покращувати процес адаптації нових спіробітників;
 • збільшити відсоток співробітників, що вдало завершили випробувальний період;
 • впливати на емоційну складову співробітників, через розуміння їх стану.

Загалом впровадження асистент-бота дозволило скоротити робочий час на 17% без втрати ефективності. 

До речі, саме з асисистент-ботом DONE WORK KIDDISVIT наша компанія прийняла участь в премії HR-БРЕНД 2022 і отримала нагороди у двох номінаціях:

 • 1
  Переможець «HR воєнного часу» з проєктом «KIDDISVIT – трансформація компанії від лідера в галузі товарів для дітей до волонтерської організації міжнародного рівня».
 • 2
  Переможець «Digital HR» із проєктом «Асистент-бот як система управління ефективністю персоналу».

У планах активно розвивати асистент-бот за іншими напрямами та зробити його внутрішньою HRM-системою.

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Мікроменеджмент — тихий убивця компаній. Як з ним боротися?

Inna Kozak 3 години тому

Створення квізу: як розважити відвідувачів сайту й отримати до 25% лідів з трафіку

В'ячеслав Юренко 7 годин тому

«Галюцинації», втрата даних та ШІ-уряд: п’ять порад, як нам жити зі штучним інтелектом

Владислав Миронович 20 вересня 2023 17:00

Як користуватися Jenkins. Поради QA-фахівців NIX

IT-команда NIX 20 вересня 2023 13:15

Загальні збори Kharkiv IT Cluster 2023: візія щодо людського капіталу та співдія ІТ-бізнесу в умовах падіння галузі

Olga Sukhorukova 20 вересня 2023 10:30