Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Як бізнес-спільноти сприяють розвитку вашого нетворку

Владислав Савченко
Владислав Савченко ІТ-підприємець, президент «Європейської асоціації програмної інженерії» EASE, власник міжнародної групи IT-компаній Powercode
2 липня 2024 5 хвилин читання

Нетворкінг – універсальний інструмент, який може допомогти швидко та ефективно закрити потреби компанії. Працювати зі партнерами, які знайомі особисто, набагато легше та вигідніше, ніж з маловідомими людьми, тому вміння знайомитися є надзвичайно важливим для CEO компанії.

Владислав Савченко Владислав Савченко

Європейська Асоціація програмної інженерії (EASE) об’єднує IT-компанії різного спрямування та стимулює нетворкінг та співпрацю між своїми резидентами. В цій статті розповімо про переваги нетворкінгу за допомогою бізнес-спільнот і корисні поради для пошуку контактів.

Члени спільноти – вже значна частина нетворку

В першу чергу, бізнес-асоціації – це ком’юніті, що об’єднують бізнеси за певними спільними ознаками, часто за родом діяльності. Зазвичай подібні спільноти надають доступ до закритих заходів, які дозволяють не тільки здобути цінний досвід, а й деяку кількість цікавих знайомств. А найпростіший варіант – чати для членів ком’юніті, які вже дозволяють закривати певні запити, просувати свої послуги та спілкуватися з однодумцями.

EASE має багато кейсів співпраці між своїми резидентами. Наприклад: 

Підписуйтеся на наші соцмережі

  • Власник бізнесу, що мав потреби в лідогенерації, знайшов на вечорі нетворкінгу компанію, яка запропонувала свої послуги з пошуку лідів. Після знайомства відбулися декілька дзвінків, далі тривали перемовини, результатом яких став договір між компаніями. 
  • Компанія напрямку Software development мала потребу в SEO-просуванні, яку змогла закрити завдяки іншій компанії-учасниці спільноти.
  • Агенція з лідогенерації за перші пару місяців вступу змогли здобути 4 нових клієнтів та одразу підписати контракти.
  • Агенція з інтернет-маркетингу регулярно знаходить нових замовників завдяки спікерству на заходах спільноти.

І це лише невелика частина прикладів, які постійно поповнюються. EASE сприяє нетворкінгу та співпраці між резидентами, завдяки чому таких кейсів стає ще більше.

Які події потрібні для нетворкінгу

Починати завжди слід з розуміння власних потреб. Наприклад, якщо у компанії є потреба в PR-просуванні, то потенційних партнерів можна знайти на вечорах нетворкінгу з журналістами; те саме стосується інших технічних потреб. Деякі події мають вузьке спрямування, інші об’єднують фахівців різних напрямків; перші допомагають закрити конкретну потребу, другі дозволяють збільшити нетворк та знайти більше нових можливостей.

Також значення має розмір події. Великі конференції та саміти, на перший погляд, є найкращим рішенням, але це не завжди так. Конференція дозволяє зустрітися з лідерами ринку, почути виступи відомих експертів та збільшити обізнаність про власний бренд. Все це значні переваги, але є й недолік: для нетворкінгу багато людей та мало часу, через що не вийде ґрунтовно обговорити співпрацю.

В чому перевага невеликих івентів

У можливості глибшого спілкування й проявляється перевага невеликих подій у форматі Speed Networking, Elevator Pitch та подібних. За умов невеликої кількості людей завжди є можливість дізнатися більше про людину, її проєкт та потреби бізнесу. Необмежене в часі відкрите спілкування значно збільшує шанси на плідну співпрацю.

Таким чином, партнерство може стати вигіднішим, якщо представники бізнесів знайомі особисто, а ще краще – якщо їх щось об’єднує. В цьому й може допомогти членство в одній спільноті та постійне неформальне спілкування. Вміння налагоджувати дружні стосунки з колегами допоможе вивести співпрацю на кращі умови.

Як бізнес-спільнота допоможе з великими подіями

Якщо ж говорити про великі події, то вони не менш важливі, тільки формат трохи інший: пріоритет варто ставити не на якість, а на кількість. Коли перед вами безліч представників компаній, а серед них є й великі бізнеси, то варто зібрати якнайбільшу кількість контактів. Спроба налагодити тісну взаємодію явно підходить для такої події не найкраще.

В чому ж тут важливість спільнот та асоціацій? У багатьох випадках, ком’юніті, яке організовує подію, надає безкоштовний вхід для своїх учасників (або ж велику знижку). А якщо ж конференція проводиться іншою компанією, спільнота може стати партнером події та отримати знижку для своїх членів. Завдяки цьому ви можете отримувати 10-20% знижки на квитки на масштабний саміт (а EASE має кейс і 50%). Знижки на вхід за промокодом для закритої спільноти – дуже частий та популярний варіант, який найбільш наочно демонструє користь від членства у спілці.

Таким чином, активна участь у житті клубу, спільноті чи асоціації часто забезпечує унікальні можливості та велике коло спілкування, з яким бізнес зможе розвиватися в рази швидше.

Підписуйтеся на наші соцмережі

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Бренд, побудований на провокації та сексуалізації: історія Playboy

Артем Беседа 27 червня 2024 17:41

Як я провела Ukrainian Blockchain Week 2024

Владислав Миронович 27 червня 2024 10:00

Що таке DRaaS-рішення і чим воно корисне для бізнесів

Maris Sperga 26 червня 2024 11:36

Розвиток блогу та зважена рекламна стратегія: як компенсувати вплив сезонності на трафік

Наталія Раскопа 24 червня 2024 11:00

Як створити YouTube-оголошення з високою конверсією у 2024 році?

В'ячеслав Юренко 21 червня 2024 19:00