Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Які переваги дає нетворкінг та як його будувати

Максим Олійник
Максим Олійник Тренер з ораторської майстерності, бізнес-коуч
14 листопада 2023 3 хвилин читання

Є один чинник у бізнесі, який впливає на успіх навіть більше, ніж маркетинг, якість, ціна або масовість. Це ваші зв’язки. Кожен підприємець повинен уміти їх знаходити та вибудовувати, а про власний алгоритм я розповім у цій статті.

Чому вибудовувати зв’язки важливо

Але спочатку поговоримо про їхню важливість на реальних прикладах. В одній компанії, з якою я працюю, звільнився HR. Здавалося б, дуже важлива посада, тому компанія мала б звернутись до агенції з рекрутингу або виставити вакансію. Натомість топменеджмент компанії згадує, хто міг би обійняти цю посаду зі своїх знайомих.

На цьому прикладі можна зрозуміти, що перший етап для компаній навіть у пошуку кандидатів — це не рекрутери, не проголошення вакансій, а власні зв’язки. Якщо цей етап не дає результатів, то спускаються нижче, після зв’язків зазвичай ідуть рекрутингові агенції, а потім — вакансії. Зрозуміло, що це стосується не всіх компаній, але практика дуже поширена.

Це працює також у протилежному напрямку. Одному з клієнтів я допомагав виправити проблеми з дикцією. Ці проблеми негативно впливали не тільки на його особисте життя, а й на бізнес: він був членом чотирьох бізнес-клубів, мав постійно презентувати свою компанію потенційним партнерам та генерувати потік клієнтів. Цей чоловік — дуже відкрита до спілкування та співпраці людина, а відколи ми покращили його дикцію, він став знаходити більше необхідних контактів та створювати майже вдесятеро більше продажів, ніж весь відділ маркетингу.

Як бачите, «за лаштунками» бізнесу панують зв'язки. Втім, навіть такі комплексні процедури будуються за нескладним алгоритмом.

  • 1
    Шукайте ті місця, де є необхідні вам люди. Не підбирайте всіх людей підряд, знаходьте лише в тих джерелах, де є люди з вашої галузі, яким ваш бізнес буде цікавим.
  • 2
    Орієнтуйтесь на користь для інших. Партнерство передбачає взаємну вигоду, тому ніхто не стане працювати з тими, хто зациклений на власних інтересах. Визначайте та правильно подавайте необхідність у співпраці з вами.
  • 3
    Приділіть увагу самопрезентації. Над подачею своєї компанії варто працювати заздалегідь. Якщо презентація пройде успішно, то вас запам'ятають, а в ідеалі — будуть зацікавлені у співпраці.
  • 4
    Спілкуйтеся. Коли потенційні партнери знайдені — час почати діяти. Якщо у вас розвинені навички комунікації, то з головним етапом проблем не має виникнути. Комунікуйте, домовляйтеся та не забувайте про взаємну вигоду.
  • 5
    Підтримуйте контакт. Ця частина може бути складною, оскільки треба щиро цікавитись людиною, не тільки щодо бізнесу, а й в особистому житті. Якщо ви будете вітати з Днем народження або цікавитись добробутом родини, то вас навряд чи забудуть.

Замість післямови

Зв’язки керують світом. А для бізнесу ця приказка особливо актуальна. Для ефективної побудови нетворкінгу потрібні досвід та регулярна практика, а з цими простими порадами здобути їх буде набагато легше.

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Що робити, якщо дитина цілодобово сидить у смартфоні? Перетворіть манію у прибуткову спеціальність

Владислав Миронович 1 грудня 2023 14:15

Кінець ери CZ: зустрічайте нового СЕО Binance

Kateryna Romanenko 30 листопада 2023 18:00

Кому і навіщо варто їхати на Web Summit 2024: інсайти команди TRMNL4 від Genesis

Oleksii Nischyk 30 листопада 2023 13:00

Вплив голосових помічників на рекламні стратегії: як використовувати Siri, Alexa та інших голосових помічників для досягнення рекламних цілей

Максим Купченко 30 листопада 2023 10:00

Можливості дропшипінгу на міжнародний ринок: з чого почати

Влад Мальчевський 29 листопада 2023 18:00