Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.
preview
Руслан Сорока
Руслан Сорока Новинар SPEKA
4 червня 2023 13 хвилин читання

«Якщо ворог хоче знищити економіку твоєї держави, просте функціонування твого бізнесу — це вже відсіч». Інтерв’ю з CEO Netpeak Group Артемом Бородатюком

Частина 1. CEO Netpeak Group Артем Бородатюк про роботу групи компаній під час війни, масштабування, плани та благодійні місії

Артем Бородатюк
Артем Бородатюк
CEO Netpeak Group

Про вплив повномасштабної війни на Netpeak Group та масштабування у 2022 році

Повномасштабна війна стимулювала нас до того, що ми давно хотіли — активно масштабувати наші продукти й послуги на нові ринки. Наприклад, платформа Ringostat вийшла на ринки Болгарії та Польщі, агенція Netpeak Alliance почала продавати аутстаф-послуги за кордоном і отримала великі замовлення з Англії. Зараз це їхній основний ринок. 

Крім того, LMS-платформа AcademyOcean отримала у 2022 році клієнтів з Індонезії, Кенії, Бразилії та Сінгапура. Платформа для пошукового маркетингу Serpstat на ринку США збільшила ревеню у півтора раза.

До повномасштабної війни застосунки Tonti Laguna Mobile були орієнтовані на іноземні ринки й 99% доходу компанія мала саме від них. Тому її успіхи допомогли іншим компаніям групи на початку повномасштабної агресії. 

Загалом протягом 2022 року всі компанії групи намагалися диверсифікувати ринки та знаходити більше іноземних клієнтів.

Про Netpeak Core, Netpeak New, Netpeak Talent та інші цікаві проєкти минулого року

У 2022 році ми на базі нашого бекофісу створили Netpeak Core на чолі з CEO Надією Вільдяєвою агенцію, яка забезпечує операційну діяльність компаній Netpeak Group. Основна мета нового проєкту — закрити всі адміністративні питання компаній і дати СЕО бізнесів групи сфокусуватися лише на розвитку власного бізнесу і його масштабуванні. 

Ще одним новим проєктом у 2022 році став Netpeak New — стартап-студія, яка займається створенням, тестуванням і розвитком нових бізнесів, які в разі успіху переходять до Netpeak Core для подальшого розвитку, масштабування та посилення екосистеми Netpeak Group загалом. Тобто тут розвиваються бізнеси, які згодом пропонуватимуть послуги іншим компаніям групи.

Наша мета — зробити так, щоб CEO нової компанії у складі Netpeak Group опікувався тільки бізнес-питаннями. Решту завдань — з найманням, фінансами, документацією та офісом — брав на себе Netpeak Core.

Крім того, ми акумулювали наш досвід та створили Netpeak Talent — компанію, що знаходить кандидатів для українських та закордонних компаній.

Серед інших бізнес-проєктів 2022 року варто згадати про стартап-студію Kiss My Apps, яка спеціалізується на створенні та розвитку мобільних продуктів у форматі співзасновництва. Нещодавно вони придбали застосунок Voice Translation. Також команда Tonti Laguna Group запустила Asolytics — застосунок для просування бізнесу в App Store та Google Play.

Про зміну корпоративних витрат Netpeak Group та прибутків через війну

Кожна компанія веде свої фінанси й має власні ринки, на яких працює. Звісно, відбулися зміни, істотно просіли доходи продуктових компаній, які працювали з українськими клієнтами. Деякі компанії відкотилися на 1-2 роки за ревеню, зараз вони потроху відновлюються. 

Наприклад, агенції диджитал-маркетингу Netpeak Ukraine у другому півріччі 2022 року вдалося повернути в роботу понад 60% українських клієнтів від довоєнної кількості. Так само і в агенції диджитал-маркетингу Inweb. Дуже вдячний Дмитру Скляру, СЕО агенції Netpeak, та Олексію Мамонтову, CEO Inweb, за те, що продовжували тримати кермо у цей складний час.

Дедалі стабільніше з компаніями, що працювали на іноземні ринки, деякі з них зросли, наприклад, Tonti Laguna Mobile збільшила дохід утричі за рік. Загалом за ревеню ми закінчили 2022-й так само, як і 2021-й, але структура фінансових потоків надто змінилася.

Нам щастить уже декілька криз поспіль, бо у нас достатньо серйозна диверсифікація, тож якщо під час пандемії нашими драйверами зростання були одні компанії, то під час війни — інші.

Про освітні курси від Netpeak Group та корпоративне кредо щодо навчання українського бізнесу

Щодо навчання українського бізнесу, власне, наша місія сконцентрована на змінах не лише економічних, а ще й особистісних. Зокрема, для досягнення місії ми працюємо за чотирма напрямами, один із яких — навчання та обмін досвідом. Для цього ще у 2013 році ми створили Octopus Events — компанію, яка проводила конференції з диджитал-маркетингу, щоб підвищувати компетенції ринку. Івенти компанії від 2013 року відвідали понад 15 тис. учасників. 

У 2021 році у нашій групі компаній з’явився онлайн-університет для світчерів Choice31 (з 2023-го — компанія кар’єрного розвитку), у якому можна шукати себе, здобувати нові навички або опановувати професію. Дипломи закладу отримали вже 589 студентів. 

Розповім і про те, як ми вирішили запускати освітні курси. Оскільки Netpeak від самого початку своєї діяльності займався маркетингом, то й навчальні програми стосувалися різних його напрямів. Спочатку компанія ділилася знаннями через формат інтернатури, звідки найкращих спеціалістів запрошували на роботу. Крім того, завжди існували внутрішні навчальні можливості — різні лекції, воркшопи. У групи компаній є чати, де кожен працівник може ділитися своїми знаннями та лайфхаками.

У жовтні 2021 року ми зрозуміли, що час ділитися експертизою не лише, щоб розвивати нові кадри для себе. Так з’явився онлайн-університет Choice31, який зараз трансформувався у компанію кар’єрного розвитку.  Онлайн-університет розпочинав свою роботу також саме з маркетингових професій: SEO, РРС, ASO. Проте зараз навчають й інших диджитал-професій — Project Manager, Business Analyst.

Освіта у Netpeak Group справді популярна, це закладено у самій корпоративній культурі. Наші люди навчаються не через те, що їм хтось сказав це робити, а тому, що вони потрапляють у середовище, де весь час щось відбувається, де всі цікавляться різними речами. Одна з цінностей Netpeak Group — це цікавість, через яку відбувається постійний процес навчання. Тут хочуть вчитися.

Нещодавно команда Choice31 провела першу конференцію про кар'єрний розвиток та щомісяця проводить приблизно 10 вебінарів для українців. Торік Choice31 долучилася до проєкту Мінцифри IT-Generation, у межах якого випустили 32 студенти (за професіями РРС, Project Manager).

Ми будемо учасниками у наступних наборах і навіть розширимо перелік професій, яких можна навчитися за програмою нашої компанії. Пишаюся тим, що можемо допомогти українцям знаходити можливості для майбутнього. Це було головною метою для моєї партнерки та СЕО Choice31 Євгенії Глізер. 

Як Netpeak Group займається інформаційною війною з рф та як змінилися корпоративні орієнтири від початку вторгнення

Щодо інформаційної війни, то до перемоги, на жаль, не можу оприлюднити жодних прикладів. Скажу тільки, що Netpeak Group входить до неформальної групи лідерів IT- та медіакомпаній, громадських діячів та маркетинг-спеціалістів, які об’єдналися, щоб протидіяти російській пропаганді.

Щодо напряму протидії агресору, то можу розповісти лише про 10% від усього, що ми робимо.

Проєкти, які Netpeak Group  підтримали на мілітарному напрямі:

  • Придбали, спільно з Genesis, морський дрон за 10 млн грн у межах ініціативи United24.
  • Здійснюємо повне забезпечення запитів двох рот ЗСУ: тактичне спорядження, амуніція, автомобілі, техніка та інше.
  • Також в рамках проєкту «Разом — більше», частину коштів, які ми надали «БФ Сергія Притули» витратили на допомогу жителям деокупованих територій — передача теплих речей, харчів, генераторів, лікарням передавали необхідне обладнання, а ті, хто через російську агресію втратив усе, отримували мобільні будиночки для проживання.
  • Від агенції диджитал-маркетингу Netpeak Ukraine виділили 2 млн грн команді «Хвиля'91», яка виробляє та відправляє ЗСУ дрони-камікадзе (FPV).
  • Запустили «Доповідай», першу краудфандингову платформу для воєнних зборів.
  • «Моє Місто» та Netpeak Group підтримали Центр готовності цивільних ЦГЦ в Одесі, надали 60 тис. грн для організації тренінгів з березня по травень 2023 року. За час існування ЦГЦ в Одесі наші тренінги відвідали понад 500 осіб.

Також Netpeak Group  надали гуманітарну допомогу:

  • У межах проєкту «Разом — більше»: виділили ще 1,2 млн грн БФ та організаціям БФ RescueNOW, фундація «Промприлад.Реновація» та БО «Старенькі».
  • Закупили та доставили 31 генератор з Болгарії для мешканців Одеси та Миколаєва.
  • Гуманітарні проєкти від «Моє Місто» (40+ проєктів на суму 11 млн грн);
  • Допомога тваринам від GladPet (прилаштували 1598 тварин, надали 102 тонни корму притулкам, провели 1143 безкоштовні ветеринарні консультації).
  • Підтримали проєкт «Велике майбутнє маленьких сердець» від Фундації «Добробут», закривши збір єдиним внеском на 330 тис. грн.

На економічному напрямі Netpeak Group створили: 

  • Ініціативи від компаній групи для підтримання українського бізнесу: безкоштовні консультації, послуги з маркетингу та SEO, отримання Google Ads Grants для НКО.
  • Coaching for Ukraine — соціальний проєкт від хмарної LMS AcademyOcean із безкоштовними виступами та коучинг-сесіями відомих експертів для підтримання українських HR та L&D під час війни.

На інформаційному напрямі Netpeak Group запустили:

  • How to be Brave Like Ukraine — інтерактивний курс від експертів з історії, культури, теології, бізнесу та політології України, створений за підтримки онлайн-університету Choice31 та Мінцифри.
  • Спільну роботу з маркетинговим performance-агентством повного циклу Netpeak Bulgaria та СЕО Геннадієм Воробйовим — протидія російській пропаганді у Болгарії та гуманітарна допомога Україні.

Netpeak Group посприяли заміні російського софту на український:

  • ReplaceRUwithUA — спільний проєкт Netpeak Group та Мінцифри, спрямований на відмову від програмного забезпечення російського походження та заміну його українськими альтернативами. 
  • Компанія Saldo Apps (частина Netpeak Group) розробила застосунок для управління особистими фінансами Saldo Finance, який здатен витіснити російські аналоги та зупинити таким чином спонсорування війни українськими користувачами.
  • «Опендатабот» разом із Netpeak створили перелік програмного забезпечення російського походження, щоб проінформувати українських користувачів про ПЗ агресора і спонукати замінити його альтернативами.
  • Netpeak Group створила перший український сервіс для просування мобільних застосунків Asolytics. Раніше на ринку переважали застосунки країни-агресора, які не мали гідного українського аналога. Тепер є Asolytics, який допоможе відмовитися від російських ASO-продуктів назавжди.

Без урахування витрат на ведення інформаційної війни Netpeak Group передала на допомогу захисникам, соціальні та гуманітарні потреби понад 26 млн грн.

Про співробітників Netpeak, які зараз волонтерять або служать у лавах ЗСУ

Частина наших співробітників з перших днів після початку повномасштабної війни пішла служити у ЗСУ та територіальної оборони у Києві, Харкові, Одесі та інших містах. Зараз у лавах ЗСУ служать 14 наших співробітників.

У перші місяці війни волонтерством займалася більшість співробітників, коли ще не такими популярними були фонд Притули та інші, вони, паралельно з системними активностями Netpeak Group, самостійно організовували закупівлі та відправлення допоміжного обладнання на фронт.

Вважаю, варто пам’ятати, що боротьба з ворогом потребує ресурсів: людських, технічних, матеріальних. І державний апарат не може закрити всі запити бригад, підрозділів тощо. Але, як показав досвід, збори також успішно закриваються свідомими українцями, які донатять. Тому радію, що нетпіковці також серед них та долучаються до різних ініціатив, яких потребує зараз наша країна та люди.

Про зміну робочих процесів команди Netpeak Group під час війни та блекаутів

З початком блекаутів ми допомагали нашим колегам мати все необхідне для безперервної роботи (зарядні станції, генератори, старлінки). Відкрили офіс у Рівному та Івано-Франківську, відновили роботу офісу в Харкові.

Наразі 85% наших співробітників в Україні. За кордоном перебувають 15% нетпіковців, найбільше у Польщі — 3%, Іспанії — 2%, у Болгарії, Німеччині та Канаді — по 1% від всіх співробітників.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Як просувати канал через Telegram Ads та зменшити вартість підписника на 41%: кейс MOYO та Netpeak

Владислав Миронович 17 травня 2024 13:00

СОО та кофаундерка Defence Builder Катерина Безсудна: «В українському defense tech дуже потужна інженерна спільнота»

Сергій Коноплицький 17 травня 2024 12:41

Reddit навчатиме штучний інтелект OpenAI

Владислав Паливода 17 травня 2024 08:39

Netpeak Journal дослідить культуру презентеїзму

Олеся Дерзська 15 травня 2024 17:36

Україна працює над посиленим видобутком нафти та газу

Олеся Дерзська 14 травня 2024 14:15