Що слухати у 2025 році: 15 українських подкастів про технології
Стартапи та інвестиції, штучний інтелект і програмування, кар’єра в ІТ та футуристичні прогнози — про все це цікаво читати та не менш цікаво слухати. SPEKA зібрала 15 подкастів про технології, які вас точно зацікавлять.
Під час вибору подкастів ми зважали на кілька критеріїв: створені в Україні, актуальні (у добірку потрапили лише ті, що виходили протягом останнього місяця та продовжують виходити), фокусуються на технологіях (теми випусків стосуються IT, стартапів, інновацій та технологічного бізнесу). Варто наголосити, що, крім подкастів, ми додали ще три YouTube-канали, на яких публікують цікаві інтерв’ю з представниками технологічної сфери та огляди новин у галузі.
$100M Startup
$100M Startup — подкаст про інноваційне підприємницство, технологічні стартапи та інвестиції, гостями якого є інвестори, засновники, експерти у певних галузях, підприємці та журналісти.
«Наша мета — допомогти успішно розвивати стартапи та проєкти, а також створити міцну спільноту навколо стартапів в Україні», — йдеться в описі до каналу Жені Гусарова.
Ведучим подкасту та автором каналу є Женя Гусаров, ангельский інвестор та засновник Gusarov Startup Studio — української стартап-студії повного циклу, що спеціалізується на запуску та масштабуванні SaaS-бізнесів.
Серед гостей проєкту:
- Владислав Хільковець, Head of Strategy & Operations в українському венчур-білдері Spalah;
- Вікторія Тігіпко, засновниця і керівний партнер венчурного фонду TA Ventures;
- Андрій Зінчук, засновник і керівний партнер венчурного фонду ZAS Ventures;
- Андрій Заікін, засновник стартап-акселератора YEP;
- Максим Кучур, засновник та CEO xTiles;
- Антон Авринський, засновник та СЕО Liki24, сервісу замовлення та доставки ліків;
- Анна Апостол, засновниця та СOO в Mate academy;
- Максим Ільніцький та Станіслав Стояцький, кофаундери стартапу Swapp, та інші.
Подкасти від SPEKA
Що буде далі?
«Що буде далі?» — подкаст від SPEKA, присвячений футуристичним роздумам про те, що очікує на різні галузі в аспекті інновацій.
Кожен випуск подкасту — це зустріч з експертами, візіонерами та мрійниками, які готові поділитися своїм унікальним поглядом на те, що чекає на нас у найближчому і далекому майбутньому. Разом з ними SPEKA досліджує захопливі теми: від штучного інтелекту та нанотехнологій до космічних подорожей і віртуальної реальності.
«Кожен епізод створюється, щоб надихнути аудиторію вірити у прогрес та бачити далі», — йдеться в описі до подкасту «Що буде далі?».
Ведучі подкасту — головний редактор SPEKA Сергій Коноплицький, директор з розвитку SPEKA Віталій Новак та Head of digital у SPEKA Станіслав Матюшенко.
Серед гостей студії SPEKA:
- Євген Моспан, старший директор з архітектури рішень та CTO ЕРАМ Україна;
- Сергій Найда, віцепрезидент з інжинірингу компанії GlobalLogic;
- Катерина Безсудна, співзасновниця і CRO Buntar Aerospace, співзасновниця і COO Defence Builder Accelerator;
- Юрій Качкарда, CEO агенції цифрового маркетингу та продуктового дизайну SKYKILLERS;
- Олег Лєсовий, Chief product officer у eSputnik та Reteno;
- Олена Слєпцова, Technical Product Manager напряму Mobility в Intellias;
- Софія Тимо, Head of SMM у Inweb;
- Валерій Блажко, підприємець, власник та СЕО BADO Multibrand, та інші.
Куди котиться світ?
Ще один проєкт — спільний подкаст SPEKA та бізнес-консультанта і засновника компанії Sales Marketing System Петра Савича «Куди котиться світ?». Це подкаст з оглядом основних подій у бізнес-спільноті, обговоренням трендів у технологіях, маркетингу та менеджменті з фахівцями, які котять цей світ та розвивають український бізнес.
Петро запрошує цікавих гостей, експертів у технологіях, маркетингу тощо. Серед гостей подкасту:
- Олександр Шарко, Head of AI в Rozmova/Clearly, Principal у венчурному фонді Toloka;
- Юрій Андрієнко, CMO DID Global;
- Олесь Петрів, СТO та кофаундер Reface;
- Олександр Краковецький, CEO DevRain;
- Олександра Сологуб, операційна директорка платформи Nazovni;
- Петро Совяк-Круковський, інвестиційний директор венчурного фонду Vesna Capital, та інші.
Спільнота
«Спільнота» — це майданчик для учасників ринку, де можна ділитися думками, експертизою і кейсами з читачами SPEKA.
Редакція SPEKA має студію та необхідне обладнання для запису подкастів. Кожен може скористатися нею абсолютно безкоштовно, щоб записати власне відео та аудіо для подкасту «Спільнота».
У нашу студію вже завітали Сергій Бондаренко (IT-підприємець, CEO Skywell, президент Асоціації випускників НАУ), Михайло Кушнір (співзасновник та CTO в UGLA ERP), Костянтин Соловйов (експерт з комунікацій, власник Soloviov Marketing Agency, викладач SET University) та інші.
Якщо ви також хочете завітати у студію SPEKA та записати свій подкаст, заповніть форму за посиланням. Якщо ваша тема зацікавить редакцію, вам дадуть відповідь та запросять у нашу студію.
Не в тему — анонс
Цього тижня редакція SPEKA запускає новий подкаст «Не в тему». Запрошений гість у першій частині розмови говорить про свою справу, а потім про свої захоплення.
Перший випуск вийде вже завтра, 6 лютого, тож підписуйтесь на канал SPEKA та стежте за оновленнями.
FWdays Tech Talks
Fwdays Tech Talks — подкаст від Fwdays (організатора масштабних технічних конференцій в Україні), у якому ведучі спілкуються з провідними фахівцями IT-індустрії про проєкти та технології.
Fwdays Tech Talks має кілька форматів:
- Дебати: три спікери обговорюють 2-3 технічні теми з різних точок зору, представляючи свої за та проти, власні кейси щодо обраної теми, і разом доходять висновків.
- Інтерв’ю: провідні спеціалісти діляться досвідом, розповідають про свій шлях, виклики та успіхи у розробленні.
Fwdays Tech Talks має 4 напями, за кожен із них відповідають різні ведучі:
- JavaScript: Роман Лютіков (Software Engineer) та Роман Савіцький (Infopulse);
- PHP: Кирило Сулімовський (Head of Development EvoPlay) та Йожеф Гісем (Staff Software Engineer у MacPaw);
- СТО: Єгор Герасимчук (Dots Platform, Founder & CTO);
- Architecture: Олександр Савченко (Solutioning Director у Ciklum), Олексій Петров (Solution architect у Husqvarna Group) та Йожеф Гісем (Staff Software Engineer у MacPaw).
Серед гостей подкасту — Ігор Дрозд (CTO Silpo), Олександр Марголін (СТО ConnectiveOne), Володимир Цап (СТО SHALB), Микита Попов (Senior Software Engineer в ALLSTARSIT) та багато інших.
Нештучний інтелект
«Нештучний інтелект» — подкаст Mate academy, у якому Роман Апостол, CEO та співзасновник Mate academy, з експертами сфери та rock stars випускниками Mate academy говорять про те, що турбує галузь сьогодні.
У Mate academy хочуть, щоб подкаст був корисним насамперед для junior та middle-спеціалістів, допомагав їм знаходити відповіді на запитання, які їх турбують, і, головне, був прикладним та мотивував рости та розвиватись.
Підписуйтеся на наші соцмережі
У першому сезоні гостями подкасту були:
- Ярослав Ажнюк, засновник Petcube, TheFourthLaw.ai;
- Віктор Турський, Senior Software Engineer у Google;
- Віра Ткаченко, CTO MacPaw;
- Євген Ковалевський, VP Engineering Letyshops, співзасновник KOLO;
- Олексій Молчановський, керівник офісу інновацій Українського католицького університету;
- Сергій Бабіч, Senior Frontend Developer у DataRobot.
А гостем фінального випуску першого сезону став Михайло Федоров, на запис подкасту з яким запросили 50 випускників Mate academy, аби вони могли поставити свої запитання.
У Mate academy кажуть, що планують і другий сезон. Концепт цього сезону ще в роботі, але він так само буде сфокусований на аудиторії junior та middle.
ГавТех
«ГавТех» — подкаст медіа AIN, у якому головний редактор AIN Олександр Стрельников та співзасновник і СЕО компанії Strimco Роман Ланський говорять у режимі no-bullshit про перехід української держави у цифру.
Концепція шоу така: у режимі no-bullshit розповідати про перехід української держави у цифру; інколи з матами, завжди з цікавими внутрішніми історіями і обовʼязково — чесно.
Врешті Олександру спала на думку ідея запакувати всі ці обговорення та інсайди у формат подкасту. Роман погодився, і розпочався пошук ресурсів і тем для першого сезону.
До речі, назву придумав Роман Ланський. У нього дві собаки, Буся та Лола, які фактично стали такими собі маскотами Strimco, у нього на телефоні навіть є жартівливий стикер «ГавТех». Тож вирішили взяти саме це слово за назву шоу, а собак зробити «співведучими».
У першому сезоні «ГавТех» закрив три ключові види стейкхолдерів у секторі GovTech: держава (Катерина Черногоренко), донори (Анастас Бойко, Володимир Брусіловський, Олексій Дорогань) та комерційні IT-підрядники (сам Роман).
Олександр Стрельников зазначив, що перший сезон закінчився, і зараз команда думає над розвитком проєкту і збирає зворотний звʼязок від аудиторії.
Хто ці люди
«Хто ці люди?» — подкаст медіа Vector про підприємців нової генерації, де говорять про українську стартап-екосистему та її ключових гравців — засновників, інвесторів.
Ведуча і авторка подкасту — шеф-редакторка Vector Юлія Ткач.
Вже вийшли епізоди із:
- Даркою Ажнюк, співзасновницею та CEO стартапу Spry;
- Даніілом Лубкіним, співзасновником і СОО стартапу Beholder;
- Олексієм Шалденком, співзасновником і СЕО стартапу Wantent, та іншими.
Місія «Хто ці люди?» — розповідати про нові стартапи та бізнеси на самому старті, відкривати нові обличчя, підтримати та позбавити відчуття самотності підприємців та кріейтерів на їхньому шляху, показати, як виглядають підприємці нової генерації та донести, що Україна — це технології і креатив.
NoNamePodcast
NoNamePodcast — український подкаст про кібербезпеку, мета якого — створювати цікаві подкасти українською на професійну тематику.
«Наш подкаст» — це шанс залишатися в курсі цікавих і важливих подій світу кібербезпеки, спілкуватися з успішними колегами та дізнаватися щось нове у кожному випуску», — йдеться в описі подкасту.
NoNamePodcast має кілька рубрик:
- No Name Podcast — основна серія;
- No Name Special — спеціальні інтерв’ю;
- No Name International — серія інтерв'ю з міжнародними експертами з кібербезпеки;
- No Name Update — дайджести новин (не оновлюється).
Класична серія No Name Podcast — це епізодичні зустрічі експертів з кібербезпеки, які обговорюють актуальні теми галузі та діляться одне з одним своїми думками, знаннями та ідеями. «Деколи ми збираємось обговорити вкрай важливу тему кібербезпеки, деколи передаємо враження від конференцій та інших заходів, на які нам пощастило потрапити, а деколи ми просто теревенимо про кібербезпеку або геть не пов’язані з професією теми», — йдеться в описі подкасту.
No Name Podcast активно залучає до своїх випусків як українських, так і міжнародних експертів з кібербезпеки. Зокрема, серія інтерв'ю в рубиці під назвою «No Name International» представляє бесіди з міжнародними фахівцями.
Серед гостей подкасту:
- Дарина Антонюк, журналістка Recorded Future News, яка пише про стартапи у сфері кібербезпеки, кібератаки у Східній Європі та стан кібервійни між Україною та росією;
- Леннарт Машмаєр, старший науковий співробітник з кібербезпеки Центру досліджень безпеки при Швейцарській вищій технічній школі Цюриха;
- Олександр Адамов, засновник та генеральний директор дослідницької лабораторії NioGuard Security Lab з 15-річним досвідом аналізу кібератак;
- Трохим Бабич, радник президента Національного університету «Києво-Могилянська академія» та спеціаліст з цифрових перетворень Київської школи економіки;
- Ярослав Ажнюк, український підприємець та засновник стартапу Petcube.
Ведучі подкасту Володимир Стиран та Руслан Кіянчук — експерти з кібербезпеки, які діляться своїми думками, знаннями та ідеями щодо актуальних тем галузі.
Стартап кухня
«Стартап кухня» — канал про стартапи та ІТ-підприємництво від Саші Ремінного, де він розмовляє із засновниками стартапів, працівниками сфер ІТ, медіа, маркетингу, інвестицій про їхній досвід, успіхи та факапи, цифри у сотні тисяч доларів та розвиток стартап-екосистеми в Україні.
Інвестування, валідація стартап-ідей, розвиток військових проєктів в Україні — деякі з тем, що зачіпає у подкасті автор Саша Ремінний у бесідах із героями.
Саша Ремінний — засновник стартапу StepShot, викладач з IТ-підприємництва Львівської політехніки, ментор та радник у сфері B2B, SaaS-проєктів, автор книги «Стартап-кухня, книжка про IТ-бізнес, якої мені бракувало».
На каналі у Саші були:
- Тарас Кириченко, фінансист, інвестор, банкір з 25-річним досвідом;
- Тетяна Тимченко, співзасновниця стартапу MySat;
- Марія Тінтул, Head of Business Development у Startup Wise Guys;
- Павло Пікулін, CEO та співзасновник Deus Robotics, та інші.
Канал зацікавить айтівців, які планують реалізовувати власні ідеї у бізнесі, та фаундерів-початківців.
EPAM Ukraine Career
EPAM Ukraine Career — офіційний YouTube-канал компанії EPAM в Україні, створений «з метою надати доступ до бібліотеки записів технічних заходів, які охоплюють різноманітні сфери IT-галузі. Тут експерти з EPAM і фахівці з інших компаній діляться найкращими практиками, корисними порадами та практичними кейсами».
Також на каналі EPAM Ukraine Career виходить кілька подкастів. Ми вибрали ті, що виходили протягом місяця та стосуються світу технологій:
- Pixel Perfect — подкаст, де обговорюють актуальні теми дизайну з професіоналами. Його ведуча — Senior Designer Анна Кузьменко.
Подкаст Pixel Perfect від EPAM Ukraine Career розкриває теми, пов’язані з UX/UI-дизайном, кар’єрним розвитком і навичками для роботи в IT. Обговорюють, як потрапити в EPAM як Junior-дизайнер, важливість soft skills, особливості E-commerce-дизайну, роботу над продуктами компанії та композицію в дизайні. Гості — фахівці EPAM, які діляться власним досвідом і порадами.
- крапкаNET — розмови з цікавими особистостями про їхній досвід, проєкти та новини у світі. Його ведучі — Lead Software Engineer Оксана Семко та Senior Software Engineering Manager Олександр Луцик. Гості — спеціалісти EPAM, які діляться своїм шляхом і порадами для розвитку в IT.
Закрив раунд
«Закрив раунд» — український подкаст Іллі Кабачинського та Антона Полєскова про технологічні феномени: компанії, які будують бізнес у сучасній економіці, та події, що впливають на технологічний ринок і світ навколо нас.
«Ідея подкасту — показати, що існують не лише Apple чи Google: навколо багато унікальних людей і компаній. У новому сезоні ми не лише говоримо про стартапи, а й покриваємо новинну повістку», — йдеться в описі до YouTube-каналу подкасту.
У п'ятому сезоні, який стартував восени 2024 року, випуски виходять двічі на тиждень: один — з гостем, інший — про українські чи іноземні технологічні компанії, людей або події. Автори також обговорюють, як технології змінюють традиційні бізнеси та як традиційні бізнеси інтегруються у світ технологій.
У п’ятому сезоні подкасту в гостях були Святослав Святненко, Андрій Федорів, Михайло Федоров, Альона Мисько та інші.
AI HOUSE Podcast
AI HOUSE Podcast — це подкаст про штучний інтелект. «Для тих, хто працює з AI та ML, для тих, хто цікавиться, для тих, хто разом з нами розвиває та драйвить індустрію. Про український сегмент, світові практики, власні кейси (вдалі і не дуже) та про те, як ми знаходимо спільну мову з машинами», — зазначено в описі до подкасту.
Подкаст створено за ініціативи АІ-комʼюніті AI HOUSE. Ведучий — Роман Кислий, Research Data Scientist.
Згодом Роман Кислий розповів про своє бажання створити подкаст про штучний інтелект. «Втілити цей проєкт у колаборації з нами — найбільшим українським AI-ком’юніті — здавалося ідеальним рішенням», — кажуть в AI HOUSE.
І менш ніж за два місяці у світ вийшов перший епізод AI HOUSE Podcast з Олесем Петрівом, CTO & Co-founder Reface та членом борда AI HOUSE. Натепер вийшло вже 34 епізоди, команда активно продовжує знімати нові випуски, запрошувати практиків індустрії та розвивати українськомовний контент про AI.
Інвестиції, AI-дослідження та освіта, майбутнє NLP та мультимодальність — це лише кілька тем, які обговорювали на AI HOUSE Podcast.
Серед гостей подкасту:
- Андрій Бродецький, Investment Associate у Horizon Capital;
- Олесь Петрів, Co-founder & CTO Reface;
- Юрій Гуц, Principal ML Engineer у DataRobot;
- Кирил Перевозчиков, СТО у Esper Bionics та ex-Senior Director у DataRobot, та інші.
Подивитися подкаст можна на YouTube або послухати на інших стримінгових платформах за посиланням.
It’s raining cats and dogs
It's raining cats and dogs, або «Ллє як із відра», — подкаст команди MacPaw, у якому інженери, дизайнери та продуктові спеціалісти обговорюють новини, роботу та теми, які їх хвилюють.
Також діляться рекомендаціями та антирекомендаціями щодо продуктів (як диджитальних, так і фізичних). А до Apple Keynote та WWDC команда MacPaw випускає спецепізоди про оновлення в індустрії.
На старті подкаст запустили Юра Федоренко та Ксенія Растворова з MacPaw. Нині він налічує 53 епізоди у форматі затишних обговорень, поки за вікном злива.
Мейканемо
«Мейканемо» — YouTube-канал, присвячений інженерії, промисловим технологіям, мейкерству (власне, тому і «Мейканемо») та технічній освіті.
Канал заснували технічні журналістки Катерина Венжик та Юлія Даниленко, після того як обидві звільнилися зі Speka.Media з позицій СЕО та головної редакторки.
«Ми збираємо для вас цікаві інженерні новини, які щотижня видаємо у дайджесті «Не хайповий tech», записуємо інтерв'ю з цікавими людьми, їздимо по виробництвах і «гаражах» мейкерів-ентузіастів та всіляко намагаємося довести, що інженерія — це цікаво, прибутково, для всіх (тобто вона не має гендерних обмежень) і взагалі за інженерами майбутнє», — йдеться в описі каналу.
Мета каналу — зацікавити якомога більше людей «хардовими» технологіями, показати, що інженери важливі, і стимулювати розвиток харду і промтеку в Україні.
Переговорка
«Переговорка» — авторський проєкт Олександра Глущенка, де він спілкується з «успішними та самодостатніми людьми» — представниками мобільних операторів, інтернет-провайдерів, телеканалів, мультимедійних платформ.
Ведучий спілкується з гостями про становлення, розвиток, успіх, невдачі, пройдений шлях і результати. «Наші діалоги без кліше та ярликів, повні, об'ємні, правдиві, з людським обличчям, — йдеться в описі каналу. — Про складні речі ми говоримо просто, невимушено і доступно. Всі історії подаються у форматі комфортної розмови. Ми не повторюємося і не схожі на інших».
Серед гостей каналу:
- Микита Книш, спеціаліст з кібербезпеки;
- Антон Войченко, спеціаліст в галузі штучного інтелекту;
- Олексій Зіневич, керівник інтернет-провайдера «Бест», засновник інформаційної агенції «Погляд Приірпіння» та телеканалу «Погляд»;
- Юрій Щиголь, ексголова Державної служби спеціального зв’язку і захисту інформації України, бригадний генерал Головного управління розвідки Міноборони України;
- Вадим Алімов, керівник інтернет-провайдера «Максимум Нет», та інші.
На Facebook-сторінці «Переговорки» анонсували нове інтерв’ю з адвокатом, кандидатом юридичних наук Костянтином Зеровим.
dev ua
На каналі є кілька форматів відео:
- «Сильна кухонна шафа» — це «інтерв’ю з крутими українцями, які розповідають, як триматися під час війни»;
- «Стас — IT-глаз» — рубрика з актуальними новинами, куди виносять найгарячіші інфоприводи та у легкій і невимушеній манері обговорюють їх з експертами;
- Ukrainian Underdog — випуски про незвичних стартаперів, про яких ніхто не знав.
Зараз запускаємо нове шоу, яке буде називатися «Шо по Ші». Чекайте на анонси.
Стас Юрасов, CEO dev.ua, автор YouTube-проєкту «Стас — IT-глаз»
Серед гостей каналу:
- Грейсі Чен, генеральна директорка однієї з найбільших криптобірж світу Bitget;
- Максим Горінов, співзасновник стартапу Agrolabs;
- Гліб Удовиченко, СЕО Whitepay, першого криптопроцесінгу в Україні;
- Лілія Короп, засновниця PR-агенції Lila Agency, яка працює з IT-компаніями;
- Василь Іванов, засновник компанії KeepSolid, яка розробила власний VPN-сервіс.