Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Навіщо Росія бомбить українські телевежі і чому в цьому немає сенсу, окрім залякування

Олександр Глущенко
Олександр Глущенко
16 березня 2022 3 хвилин читання

Російські окупаційні війська завдають ракетних ударів по українських телевежах. За три тижні обстріляли вежі у Києві, Харкові, Рівному та Вінниці. У більшості випадків українським телевізійникам вдалося швидко відновити трансляції, але обстріли призвели до значних жертв серед мирного населення. 

У колонці для SPEKA телевізійний експерт і автор Youtube-каналу «Переговорка» Олександр Глущенко пояснює, чому обстріли телевізійних веж не допоможуть окупантам в інформаційній війні та чому Україна — не Росія.

Головна причина ракетних ударів по українських телевежах полягає в тому, що російська влада та військові вірять у магію телевізора. Вони судять по собі, адже у Росії державні канали залишаються головним джерелом інформації для населення. 

Такі удари свідчать про те, що окупанти не знають про частки технологій доставки телевізійного сигналу в Україні та не розуміють, як побудовані телекомунікаційні мережі в Україні. Жодного результату, окрім залякування і бажання спричинити паніку, ці атаки не досягають. Спробую пояснити чому. 

Частка цифрового ефірного телебачення у стандарті DVB-T2 в Україні становить приблизно 50%. Саме цей сигнал поширюють телевізійні вежі. Інші 50% припадають на кабельне телебачення, OTT, IPTV та відкрите супутникове мовлення. Іще кілька років тому частка цифрового ефірного ТБ була ще нижчою (приблизно 33%), однак після того, як значну частину супутникових каналів закодували, населення почало масово встановлювати приймачі DVB-T2.

Здавалося б, 50% — серйозний ресурс, за який варто боротися в інформаційній війні. Але є одразу декілька поганих новин для окупантів. 

По-перше, загалом в Україні майже 150 телевеж. Кожна з них є автономною системою і отримує сигнал безпосередньо з супутника. Таким чином, атака на телевежу в Рівному ніяк не впливає на роботу інших веж у Рівненській області. 

По-друге, російські ракети атакують телевежі у великих містах — Києві, Харкові, Вінниці, Рівному. Зона охоплення цих телевеж — 50-80 км. У радіусі дії цих веж цифрове ефірне телебачення далеко не основне джерело інформації для населення, тут домінує мобільний та стаціонарний інтернет. На відміну від Росії, в Україні оптоволоконні лінії є у всіх передмістях і навіть багатьох селах. У більшості домогосподарств, де основним джерелом доступу до телебачення була технологія Т2, є альтернативні джерела: супутник, де всі українські канали мовлять у відкритому доступі, мобільні застосунки, ОТТ-сервіси, YouTube. Маючи доступ до інтернету, знайти один із сотні працюючих українських телесервісів — справа декількох хвилин.

Очевидно, що окупанти планували захопити основні об'єкти телевізійної інфраструктури в Україні і розгорнути там трансляцію російських телеканалів, як вони це зробили в «ДНР», «ЛНР» та Криму. Оскільки цей план у більшості регіонів провалюється, росіяни вдалися до фізичного знищення телевізійних веж. Але жодної мети, окрім залякування населення ракетними ударами і поширення паніки, ці атаки не мають.

 

 

Коментарі
Інші матеріали

Три погляди — одна правда. Як українські, російські та світові ЗМІ висвітлювали трагедію у Бучі

Наталія Миронова 24 травня 2022 15:52

Чи можна посадити Путіна. Російське вторгнення з точки зору міжнародного права

Юлія Даниленко за 2 години

Надіслати донейти через UNITED24 на допомогу армії тепер можна у застосунку «Дія»

Наталія Миронова 2 години тому

Батько «Байрактара», зять Ердогана, турецький Ілон Маск. Історія творця знаменитого БПЛА

Юлія Даниленко 4 години тому

Депутінізація світової економіки: як Велика Британія пропонує покласти край залежності від російських ресурсів

Наталія Миронова 4 години тому