Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Усе про професію UI/UX designer

Владислав Миронович
Владислав Миронович Журналіст та редактор колонок SPEKA
27 березня 2024 10 хвилин читання

Користувацький інтерфейс та користувацький досвід (UX/UI) — це одна з найважливіших речей, які обумовлюють успіх або, навпаки, провал будь-якого продукту. Адже саме від цього залежить, наскільки зручно буде людям користуватися ним і який досвід вони отримають. Тож професія UI/UX designer — це вельми потрібний в ІТ-галузі фах. Про роботу UI/UX-дизайнерів і поговоримо.

Усе про професію UI/UX designer Усе про професію UI/UX designer

Що таке ui/ux дизайн

UI-дизайн та UX-дизайн — це два поняття, які часто плутають. Зазвичай їх об'єднують під загальним терміном UI/UX-дизайн, але це не означає, що йдеться про тотожні поняття. Вони мають відмінності, хоча й витікають одне з одного. 

UI-дизайн, або дизайн інтерфейсу користувача, — це створення інтерфейсів, з якими користувач буде безпосередньо взаємодіяти. UI-дизайн містить розробку та комбінацію структури інтерфейсу й елементів, з якими взаємодіятимуть користувачі продукту — кнопок, зображень, колірних схем, полів для введення тексту і їхнього розміщення на екрані, створення візуальних ефектів, мікровзаємодії тощо. 

UX-дизайн насамперед відповідає за естетику та зовнішній вигляд продукту, загальну привабливість та зручність інтерфейсу, його відповідність цілям і завданням продукту. UX — це також загальна структура інтерфейсу, його чутливість до потреб користувача та зрозумілий контент. У широкому контексті UX охоплює всі аспекти взаємодії користувача із застосунком або сайтом. Що зрозуміліший та зручніший інтерфейс, то ефективніше користувач може виконати свої завдання.

Раніше UI-дизайнери та UX-дизайнери працювали окремо, проте тенденція до уніфікації та спорідненість цих понять привели до того, що зараз більшість фахівців працюють одразу з обома напрямами розроблення інтерфейсу і називаються UI/UX-дизайнери.

UX/UI-дизайнер: хто такий і що повинен уміти

Отже, UI/UX-дизайнер — це креативний фахівець, який проєктує користувацькі інтерфейси і відповідає за зручність взаємодії користувачів із ними. Як ми зазначали вище, UI і UX — це два різні профілі дизайну, але найчастіше завдання за обома напрямами тісно пов’язані між собою. 

Також професія UI/UX-дизайнера є чудовим вибором для того, щоб увійти в IT-сферу, адже вона не потребує високого рівня програмування.

Основні завдання UI/UX-дизайнера можна розділити на чотири основні категорії:

  • 1
    Дослідження та аналіз користувачів: це збір інформації про потенційних користувачів продукту, їхні потреби та очікування. Дизайнер визначає, як користувачі взаємодіють із продуктом та які можуть бути труднощі.
  • 2
    Створення прототипів та макетів: розроблення прототипів та макетів, щоб показати, як продукт буде виглядати та працювати. Це допомагає оцінити функціональність та взаємодію з продуктом.
  • 3
    Розроблення дизайну інтерфейсу: це завдання полягає у створенні ефективного та зручного дизайну інтерфейсу. Дизайнер враховує чинники, як-от взаємодія користувача із продуктом, зручність та привабливість дизайну.
  • 4
    Тестування та оптимізація продукту: перевірка продукту на працездатність, виявлення проблем та удосконалення функціональності та дизайну. UI/UX-дизайнер вивчає взаємодію користувача з продуктом та аналізує ці дані для вдосконалення продукту.

 Щоб освоїти професію UI/UX-дизайнера, потрібно мати такі знання і навички:

  • 1
    Основи та принципи UI/UX-дизайну.
  • 2
    Стилі, композиція, сітки, візуальна ієрархія і теорія кольору.
  • 3
    Робота з анімацією, векторною та растровою графікою.
  • 4
  • 5
    Типографіка, тестування, оптимізація і прототипування.
  • 6
    Робота із дизайн-системами.
  • 7
    Побудова гіпотез і створення MVP (мінімально життєздатного продукту).
  • 8
    Розуміння навігації та структури інтерфейсу.
  • 9
    Управління проєктами.
  • 10
    Розуміння особливостей Scrum та Agile.
  • 11
    Навички роботи з базовими інструментами (Figma, ProtoPie, Illustrator, Photoshop тощо).
  • 12
    Знання англійської мови.

Що повинен уміти junior UI/UX-дизайнер

Звісно, усі ці навички повною мірою опановуються лише з досвідом роботи. А що мають знати ті, хто тільки починає працювати? Що має вміти  junior UI/UX-дизайнер? Для junior UI/UX-дизайнера можна потрібні такі навички:

  • 1
    Творче мислення: здатність генерувати креативні ідеї та знаходити нестандартні рішення.
  • 2
    Навички володіння графічними програмами. 
  • 3
    Розуміння принципів дизайну, як-от композиція, колірна гама та візуальна ієрархія.
  • 4
    Дослідницькі навички: уміння аналізувати дані та робити висновки для поліпшення користувацького досвіду.
  • 5
    Знання основ HTML та CSS: уміння створювати прості інтерфейси з використанням цих інструментів.
  • 6
    Розуміння користувацького досвіду: уміння враховувати в роботі потреби та очікування користувачів.

Такі базові навички допоможуть junior UI/UX-дизайнеру увійти у професію та почати розвиватися в ній. Як і в будь-якому іншому фаху, з набуттям досвіду junior UI/UX-дизайнер опановуватиме нові інструменти та методи роботи і підвищуватиме свою кваліфікацію.

Це не повний перелік необхідних знань та навичок, але вони допоможуть стати успішним UI/UX-дизайнером та забезпечать хороші перспективи у сфері IT. Далі поговоримо про те, як опанувати цей фах, стати junior UI/UX-дизайнером, а згодом і middle ui ux designer та senior ui ux designer.

UI/UX-дизайнер: зарплата

В Україні UI/UX-дизайнер може розраховувати на середню зарплату у 27 500 грн. Цю цифру визначили медіаною заробітних плат на основі аналізу 187 вакансій, розміщених на Work.ua з оголошеннями UX designer та/або UI designer та подібними запитами за останні три місяці. 

Як ми вже сказали, у конкретних випадках зарплата буде суттєво відрізнятися залежно від стажу та професійних навичок. Зокрема, 7,5% вакансій пропонують зарплату у розмірі 2400-14000 грн. Це рівень заробітної плати для junior UI/UX-дизайнера. Senior ui ux designer може розраховувати на зарплату у діапазоні 54000-150000 грн. Такий рівень винагороди для UI/UX-дизайнера пропонують 9,1% вакансій на Work.ua.

Примітно, що середня зарплата для ui ux designer на дистанційній роботі вища, ніж на офісній: вона становить 32500 грн, тоді як для офісної роботи у Києві — 26500 грн.

8,1% вакансій, розміщених на Work.ua для дистанційної роботи UI/UX-дизайнера пропонують 2400-14000 грн зарплати. Найвищі зарплати пропонують 9,1% вакансій — від 62 000 грн до 150 000 грн.

UI/UX-дизайнер: курси

UI/UX-дизайн — це гарний фах для входу в ІТ, адже не потребує серйозних навичок програмування та інших складних речей. Навіть не маючи жодних навичок, як і у будь-якій ІТ-професії, базовим речам тут можна навчитися на спеціальних курсах, що пропонують багато ІТ-шкіл та академій. Розповімо про деякі з них, що дозволять опанувати фах UI/UX-дизайнера.

Онлайн-курси UX/UI Design Basic з підготовкою до співбесід від Prometheus

На цьому курсі ви здобудете навички проєктування цифрових продуктів, розуміння логіки користувача та уміння ефективно презентувати себе перед потенційним роботодавцем. Усе це допоможе вам отримати першу роботу на позиції UI/UX-дизайнера

Курс розрахований на 15 тижнів, бонусом ідуть курси «Як знайти першу роботу в ІТ» та «Англійська для початківців в ІТ». Після закінчення навчання ви матимете Hard skills, достатні для першої роботи в IT-компанії па посаді junior UI/UX-дизайнер, а також чотири готові проєкти у портфоліо — один з UX та три з UI, які зможете продемонструвати потенційним роботодавцям.

Курс основи UX-дизайну для новачків від Projector

На цьому курсі ви опануєте низку hard та soft skills, необхідних для входу у сферу UI/UX-дизайну. Це, зокрема, уміння ставити правильні запитання собі та замовнику, уміння презентувати свої рішення як голосом, так і візуально тощо.

Курс проходитиме у форматі вебінару. Це 19 тем, необхідних для роботи UI/UX-дизайнером. За потреби допомогу слухачам надаватимуть майже 30 кураторів, що працюють у провідних українських ІТ-компаніях.

Курси UI/UX-дизайну безкоштовно від Mate Academy

Цей онлайн-курс розрахований на тих, хто збирається робити перші кроки у галузі UI/UX. Одна з фішок цього курсу, що протягом чотирьох місяців навчання слухачі нічого не сплачують — оплата курсу здійснюється після того, як слухач знайшов роботу за фахом курсу.

Під час навчання акцент роблять на практичних завданнях. Приділяють увагу вивченню англійської та підготовці до співбесід. Як кажуть у Mate Academy, цей курс чудово підходить для тих, хто хоче увійти в ІТ, адже 85% слухачів, що його вже пройшли, раніше такого досвіду не мали.

Курси UI/UX Design від Beetroot Academy

Цей курс пропонує шість навчальних модулів тривалістю 164 години, де ви вивчите основи UX та UI, Figma, дизайн мобільних застосунків, створите свій перший проєкт, а також дізнаєтесь стратегію побудови особистого бренда і складання портфоліо. Також на вас чекають чотири бонусні модулі, серед яких кар’єрне консультування, англійська мова, навички роботи із ШІ для кар’єри майбутнього, а також робота з Photoshop.

Курс вестимуть UI/UX-дизайнери із таких компаній, як Нова пошта, Ciklum, Hocoos, SoftServe та інших українських ІТ-компаній.

Курс Web UI UX дизайн з нуля від Level Up

На цьому курсі ви почнете з нуля та здобудете навички створення інтерфейсів, які відповідають бізнес-завданням. Пройдете всі етапи розроблення дизайну продукту,  опануєте web- та mobile-дизайн, проєктування та UX-аналітику.

Курс пропонує 18 навчальних модулів, під час яких ви зосередитеся на поетапному розробленні дизайну продукту, відповідно до вимог замовника, матимете інтенсивну практику та аналіз домашніх завдань, а також отримаєте можливість створити чотири проєкти для вашого портфоліо, що допоможе вам почати свою кар'єру.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати