Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Увійти в ІТ: як за 1,5 року я змінила три компанії та сферу діяльності

Юлія Заліщук
Юлія Заліщук PR manager IT-компанії TRIONIKA
29 березня 2023 7 хвилин читання

Привіт, мене звати Юля. Я знаю, що зараз багато хто боїться змінити роботу, через те що в житті і так вистачає нестабільності. Та я хочу надихнути вас своєю історією про перехід з FMCG-сфери (товари повсякденного вжитку) в IT та розповісти про адаптацію на новому місці під час війни.

Що було до війни

До великомасштабної війни в Україні я більше двох років працювала спеціалістом з комунікацій трьох брендів дерматокосметики одного відомого міжнародного холдингу у сфері FMCG (Fast Moving Consumer Goods, продукти щоденного використання).

Мій день був наповнений різними завданнями для просування відомих брендів: роботою з блогерами та бьюті-редакторами, затвердженням контенту для соціальних мереж, створенням цікавих івентів для українських лідерів думок і преси тощо. У мене завжди було багато цікавих проєктів з відомими людьми та класними продуктами.

Увійти в ІТ: як за 1,5 року я змінила три компанії та сферу діяльності зображення 1 Зйомки для бренду

Та з часом роботи ставало дедалі більше, я працювала за двох і, як майже після будь-якої великої компанії, була вижата повністю. В якийсь момент я зрозуміла, що перестала працювати у своє задоволення, а роблю це для отримання міжнародного досвіду, прокачування навичок і, звичайно, гучного імені у резюме. Тож після майже 2,5 років такої роботи я вирішила звільнитись і почати 2022 рік з чистого аркуша.

Війна застала мене на новій роботі

Вже 17 січня 2022 року я почала працювати в українській компанії з виробництва мінеральних вод, аби створювати класні інфоприводи для українських брендів та розвивати український ринок.

Та трохи більше ніж за місяць мої мрії розбилися о скелю війни. Виявилось, що вже нікому не потрібні креативні піар-кампанії, робота з блогерами та цікаві проєкти, адже українці думали про те, як вижити, а не про те, чим бренди їх здивують цього разу. Тоді я швидко перепрофілювалась на спеціаліста з внутрішніх комунікацій і стала голосом топменеджерів цієї компанії.

В один день внутрішня комунікація стала єдиними достовірним джерелом інформації для працівників. Якби не війна, я б і не знала, що вмію так швидко і влучно писати на будь-яку тему та бути рупором керівництва. 

Підписуйтеся на наші соцмережі

Та через пів року український бізнес почав дуже помітно відчувати на собі вплив падіння економіки і в багатьох компаніях почались скорочення. Не дочекавшись, поки до мене дійдуть HR-спеціалісти, я почала пошуки «запасного аеродрому».

Як я потрапила в IT

Зовсім випадково восени 2022 року мені на очі потрапила вакансія IT-компанії TRIONIKA, яка шукала спеціаліста для розвитку бренду роботодавця на ринку України. Для мене, людини з бьюті-сфери, яка нещодавно отримала лише невеликий досвід роботи у харчовому сегменті, IT здавалось чимось дуже далеким.

Якщо чесно, я ніколи не мріяла працювати в IT, мені здавалось, що це досить нудна сфера, де робота монотонна і немає місця креативу, навіть у сфері комунікацій. Коли я запитувала знайомих піарників з ІТ: «Чим саме ви займаєтесь на роботі?», вони неохоче розповідали про незрозумілі проєкти і намагалися змінити тему.

Я думала, що тут інші правила гри і мені не варто змінювати яскраву картинку, до якої я звикла, на сірі будні. Та коли на початку осені 2022-го я розуміла, що можу залишитися без роботи, то вирішила більше не бути такою категоричною. Тим паче рекрутерка сама мені написали та запропонувала вакансію PR-менеджера бренду роботодавця у TRIONIKA.

Виявилось, що в IT все інакше: відсутність бюрократії, швидке ухвалення рішень, ніякого мікроменеджменту, помірне навантаження, гарна заробітна плата тощо.

На співбесіді я нічого не приховувала й одразу говорила, що я «з іншого світу», тому буду поступово входити у процеси. Але це не злякало мого майбутнього роботодавця і я, неочікувано для себе, швидко змінила сферу своєї діяльності та увійшла в IT.

Що особливого в IT

Якщо раніше, аби затвердити якусь велику статтю, співпрацю чи бюджет, я мала витратити кілька днів на обговорення всіх деталей з маркетологами, своїм менеджером, інколи керівниками напряму, то тут, в IT, мені достатньо однієї розмови з ключовою особою і 20 хвилин.

Увійти в ІТ: як за 1,5 року я змінила три компанії та сферу діяльності зображення 2 В IT головне, аби комп'ютер був завжди з тобою
Мене дуже вразила одна особливість IT-сектору — після серйозних співбесід вони беруть на роботу експертів, яких не потрібно вчити і на яких можна покластися. Тепер я просто виконую свою роботу та отримую за це заслужену похвалу або доречні коментарі, якщо щось упускаю.

А коли відчую, що потребую допомоги чи мені варто прокачати свої знання, я йду до спеціалістів за порадою чи піднімаю свій професійний рівень навчанням. Звичайно, що не все так ідеально, інколи я сумнівалася, чи правильно я зробила, що так різко змінила сферу.

Виклики для PR-спеціаліста в IT

Пропрацювавши в IT п'ять місяців, можу сказати, що я досі на етапі адаптації, знайомства зі сферою, з технічними журналістами та лідерами думок. Я досі намагаюсь зрозуміти, чим живуть мої колеги. І це, чесно кажучи, моя найдовша «акліматизація». Дуже важко увійти в колію, коли частина колег за кордоном, інша частина працює вдома, а ті, що ходять в офіс, не завжди швидко ідуть на контакт.

Виявилось, що в онлайні айтівці набагато відкритіші, ніж на кухні за поїданням піци. Та я розумію, що для всього потрібен час, адже після початку війни у всіх нас з'явились тривожність та нестабільний психологічний стан, які заважають легко інтегруватись в нове середовище.

Мене заспокоює те, що колектив компанії, який склався до війни, дуже дружній, це справжня сім'я, і треба просто трохи більше часу, щоб стати її частиною.

Ще одним викликом для мене стала побудова нової бази технічних журналістів, з якими я знайомлюсь вперше, адже раніше з ними не працювала. Піарники знають, що на це треба дуже багато часу, а ще бажано живі зустрічі, івенти, конференції, яких зараз майже немає. Та я оптимістка, інакше б не стрибнула в нову сферу в найнестабільніший час в країні.

А ще я досі гублюся в деяких складних темах чи термінах, про які так легко говорять айтівці та технічні журналісти. Добре, що, коли працюєш онлайн, у тебе є час щось погуглити, аби не здаватися розгубленою.

Короткий висновок

В IT, як і в будь-якій сфері, є свої плюси і мінуси. Тут більше довіри, але й більше відповідальності, більше свободи, але й складніші виклики. Та я відчуваю себе впевненою у завтрашньому дні, я справді горю своєю роботою та продовжую розвиватись, що досі важливо, навіть під час війни.

Не бійтесь змін, якщо відчуваєте себе некомфортно на своїй роботі, шукайте щось кардинально нове, адже лише нові кроки дають нові результати

Хай щастить у нових починаннях!

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
0
Icon 0

Підписуйтеся на наші соцмережі

Інші матеріали

Секрети успішних публічних виступів: як подолати страх сцени?

Олеся Руденко 20 березня 2025 13:45

Як зацікавити роботодавця за 30 секунд: Elevator Pitch

Олеся Руденко 21 березня 2025 08:41

Знання — це нова валюта: як освічені співробітники приносять компанії більше клієнтів, грошей і можливостей

Богдан Данилко 19 березня 2025 11:58

Психологія війни: турбота про душу.

Юлія Доля 19 березня 2025 22:19

Рекап п’ятого сезону «Закрив Раунд»: Пригадуємо найцікавіші випуски головного подкасту про технології

Спекотне промо 19 березня 2025 17:34