Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Як розпізнати рівень спеціаліста під час технічної співбесіди

Артем Бородатюк
Артем Бородатюк Засновник Netpeak Group
23 травня 2023 5 хвилин читання

Оцінити hard skills спеціаліста під час технічної співбесіди важко і важливо, надто якщо це не джуніор-девелопер, а, наприклад, сеньйор сейлз. Мідл сейлз, гарний продакт та будь-хто з розвиненими мовними навичками може спробувати заговорити рекрутера, як у випадку на скриншоті. Тож як розпізнати рівень спеціаліста під час технічної співбесіди? Розкажу про свій підхід у межах «шерингу досвіду».

Як розпізнати рівень спеціаліста під час технічної співбесіди Як розпізнати рівень спеціаліста під час технічної співбесіди

Що просити у кандидата

Я прошу замість тестового завдання показати будь-який документ, який кандидат зробив самостійно (тобто реально сам, не керував створенням, а сам створив на попередніх місцях роботи, незалежно від того, шукаю я джуна чи майбутнього СЕО компанії).

Часто (упевнений, ви ловили себе на такому) ти дивишся у документ, читаєш його, розумієш усі слова, але суті, сенсу, ідеї не розумієш. Це можна назвати водою. Підкреслю, це можуть бути не тільки докси. Наприклад, на вакансії маркетологів можна просити показати лендинг або сайт, який вони зробили. За лендингом уже дуже швидко і легко зрозуміти рівень і навички кандидата.

Що ще можна просити показати на технічній співбесіді:

  • мануал або інструкція для співробітників;
  • роадмеп зі створення чого-небудь;
  • розписаний концепт ідеї або проєкту;
  • систему стимулювання;
  • технічне завдання;
  • майндмеп, блок-схема;
  • аналітику чого-небудь, якою користувався для ухвалення рішень (воронки, когорти, інше);
  • авторська стаття про щось складне;
  • лист клієнту з поясненням чогось або обґрунтуванням;
  • презентацію чого завгодно.

Ваш кандидат – джун і цього всього немає? Ок, нехай покаже звіт клієнту, листування з клієнтом, стінгазету з універу, таблицю вибору холодильника додому або що завгодно інше, що він робив. Не буває так, щоб людина взагалі нічого і ніколи не робила.

Як перевіряти ці документи кандидата на посаду?

По-перше йде перевірка сенсів. Наприклад, я намагаюся в доксах кандидатів знайти блоки, які я б хотів собі зберегти. Якщо цього немає, а тексту написано багато, це одразу червона картка.

Звісно, може бути документ суто «для галочки», але якщо всі докси є просто нагромадженням слів, не варто продовжувати. Ви ж пам'ятаєте, що кандидат (найімовірніше) шле нам своє «найкраще».

Словом, на цьому етапі ви маєте побачити смисли в тому, що робить автор у цих доксах. Шукаємо, так би мовити, суть. Якщо ви бачите текст, але не розумієте сенсу, то це вода.

Друге, що теж легко перевірити, — наявність структури. Це може проявлятися по-різному. Звісно, ідеально, коли у документах (разом із тими самими листами клієнтам) можна побачити заголовки, підзаголовки, сенсові блоки, нумерацію, чеклісти, таблиці, послідовність у викладенні інформації.

Круто, коли автор піклується про свого читача і подає інфу так, щоб підвищити шанс її прочитання і засвоєння. Наприклад, я ціную подачу інформації у форматі «запитання/відповідь».

Словом, добре, якщо людина переймається не тільки суттю, а й формою.

Інший варіант — віддати пошук кандидата на аустсорс

Це мій досвід та підхід, а от колеги з рекрутингового агентства Netpeak Talent (частина Netpeak Group) під минулого тижня запустили цілу послугу – закриття вакансії «під ключ» разом з детальною перевіркою hard skills кандидатів.

Ця послуга особливо корисна для компаній, які вперше наймають фахівців у конкретній області, або для керівників, що не мають достатнього досвіду в певній галузі для глибокої оцінки технічних навичок кандидатів.

Як це працює: агентство підбирає внутрішнього інтерв'юера Netpeak Group, формує лист оцінки кандидатів, експерт агентства проводить співбесіду та дає детальний технічний зворотний зв’язок.

Останній кейс – пошук Marketing Lead для українського агростартапу, співбесіду проводив Андрій Чумаченко, керуючий партнер агентства інтернет-маркетингу Netpeak. Вакансію закрили за 14 днів.

В команді Netpeak Talent працюють 30+ рекрутерів, для технічних співбесід та перевірки hard skills вони залучатимуть 75 фахових експертів Netpeak Group рівня тімліда, керівника департаменту і вище в залежності від вакансії.

Фахівці агентства допомогатимуть з пошуком та співбесідами кандидатів на різні позиції департаментів маркетингу (SEO, PPC, ASO, Email), розробки (DevOps, Java, Frontend, PHP etc), продажів, ейчарів, продакт-менеджерів, а також CEO, COO, CMO та інших керівників.

Якщо ви шукаєте «своїх» спеціалістів, але не впевнені, що зможете застосувати всі необхідні інструменти та знайти кращих, звертайтеся.

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Як ШІ допомагає тестувати ПЗ: найкращі інструменти для QA Engineer

Anna Kovalova 26 хвилин тому

Не вчіть дітей на програмістів. Гендиректор NVIDIA вважає, що штучний інтелект захопить цю професію

Сергій Коноплицький 3 години тому

Як малому бізнесу ефективно реагувати на нестабільність економіки України

Даніелла Шихабутдінова 21 годину тому

Як діти працюють в ІТ, стендап-комік вчить протидіяти шахраям, а бізнес змінив ставлення до криптовалюти: тиждень у «Спільноті»

Владислав Миронович 22 години тому

Гранти: безкоштовні гроші чи ще одна форма садомазохізму?

Роман Абрашин 26 лютого 2024 13:00