Як штучний інтелект використовують у SEO та контент-маркетингу
GPT — ефективний та потужний інструмент, який можна вдало використовувати для розроблення та поширення контенту. Штучний інтелект (ШІ) допоможе легко створити цікавий проєкт лише за один-два дні. GPT згенерує текст та зображення необхідної тематики, які після мінімального редагування можна опублікувати як унікальний контент.
Але, попри очевидні переваги, у багатьох виникає питання: чи етично використовувати ШІ, який може витіснити людей з багатьох популярних професій? Якщо враховувати те, що згенеровані тексти та зображення постійно стають кращими, вони доступні та швидко створюються, такий сценарій може бути досить реалістичним. У цій статті розглянемо деякі сфери, в яких ШІ може бути ефективним помічником для тих, хто створює контент, а не їхнім суперником.
Яким чином функціонують алгоритми GPT
Технологія GPT (Generate Pre-trained Transformer) офіційно називається попередньо навченим трансформером. Такі моделі створені для спілкування за допомогою природного мовлення. GPT створюють фахівці спеціалізованої підгалузі лінгвістики, інформатики, ШІ й інформаційної інженерії — оброблення природного мовлення (NLP). Вона розв'язує питання взаємодії між комп'ютерним кодом та людськими мовами, зокрема програмування машин для аналізу та обробки великих обсягів інформації, що складається з природного мовлення.
Основна мета у галузі ШІ описується терміном «глибоке навчання» — імітація машиною процесу людського навчання. Машини аналізують надану інформацію за допомогою пошуку закономірностей або патернів. Мовна модель GPT-3, розроблена компанією OpenAI отримала при навчанні величезний обсяг текстів, завдяки чому може генерувати текст, подібний написаному людиною.
Модель «text-davinci-003» має високий ступінь гнучкості та адаптивності, що дозволяє генерувати тексти на найрізноманітніші теми та відповідати на різні питання, завдяки чому ваша аудиторія отримає корисний, привабливий та мотиваційний до залучення контент.

Як можна побачити у таблиці, інформацію для навчання збирали тільки до 2021 року. При цьому вивчалися такі ресурси:
- база даних організації Common Crawl, що містить копії 60 мільйонів вебсайтів;
- Вікіпедія;
- Британська енциклопедія;
- академічні статті та праці;
- офіційні сайти державних організацій тощо.
Всього модель GPT-3 вивчила 570 Гб текстової інформації, на відміну від попередньої моделі CPT-2, що обробила 40 Гб даних, а саме 8 мільйонів книг та сайтів. Зараз компанія OpenAI паралельно працює над розробкою трьох перспективних напрямків:
-
1
OpenAI API (GPT-3 генерує тексти, а Codex — створює програмний код чи автоматичні переклади);
-
2
ChatGPT;
-
3
DALL·E 2 (створює зображення).
ChatGPT працює на архітектурі GPT-3.5, яка має деякі додаткові налаштування.

Якщо готові випробувати себе, спробуйте розпізнати тексти, що створені ШІ. Наприкінці статті поговоримо про найпоширеніші помилки при генерації текстового контенту.

Як використовують ChatGPT, GPT-3 та штучний інтелект взагалі для генерації контенту
Зараз GPT використовують у роботі та навчанні безліч людей — ШІ з легкістю генерує домашні завдання, привітання, любовні листи, слогани, біографії, ідеї для створення відео на YouTube або допису в Instagram.
Ще у 2018 році надрукували один із перших романів, згенерований ШІ — «1 the Road», який отримав позитивні відгуки. Netflix використовує моделі ШІ у створенні серіалів Stranger Things і The House of Cards. Також компанія відроджує художника Енді Ворхола за допомогою штучного інтелекту.
У диджитал-маркетингу GPT-3 підійде для таких цілей:
- написання унікальних статей;
- рерайтинг невеликих текстових фрагментів;
- пошук ідей для контент-плану;
- розвподіл великих обсягів контенту серед команди.
Для SEO GPT-3 корисний у розв'язанні наступних задач:
-
1
підбір ключових слів;
-
2
створення блоку FAQ;
-
3
генерація карток товарів для інтернет-магазинів;
-
4
створення заголовків та метатегів Title і Description;
-
5
використання API для ваших інструментів тощо.
Додаткові способи використання GPT:
-
1
автоматичне створення тексту резюме на основі певного шаблону та введення необхідної інформації про кандидата;
-
2
створення SQL-запитів шляхом обробки введеної користувачем мови та виведення результатів відповідно до поставленого запиту;
-
3
генерація програмного коду на основі опису потрібної функціональності;
-
4
робота з функціоналом Google Spreadsheets, наприклад, автоматичне заповнення деяких полей на основі введених даних;
-
5
візуалізація та data-журналістика, створення інфографіки;
-
6
створення розміток і макетів у Figma для прискорення процесу дизайну та розробки інтерфейсів.



Але в деяких випадках не слід використовувати ШІ, наприклад, при створенні брендованого контенту, оптимізованих статей, створенні контенту у сферах YMYL для відповідності E-E-A-T.

Основні проблеми при використанні ШІ:
-
1
ШІ не може створювати контент самостійно, потрібно задавати необхідні параметри, які мають бути у результаті;
-
2
вдосконалення GPT-моделей потребує багато ресурсів та дорого коштує;
-
3
у текстах, згенерованих за допомогою ШІ, можуть бути расові, гендерні та релігійні упередження;
-
4
поки що майже неможливо розпізнати тексти, створені GPT-3, але OpenAI працює над ідентифікацією цих матеріалів за допомогою водяних знаків.
З точки зору етики штучного інтелекту основні принципи роботи з ШІ на погляд представників Google такі:

Це відповідь GPT на аналогічне питання:

Попри виняткові можливості ШІ, при створенні контенту слід не забувати про його редагування, щоб зробити текст більш привабливим та додати власний стиль.
Як використати ChatGPT: 5 варіантів
Наведемо п'ять можливих способів практичного застосування ChatGPT у вашій повсякденній роботі.
- В email-маркетингу. Для зацікавлення користувачів розсилкою у листі повинна бути приваблива тема, окремі підтеми та CTA. Використовуйте GPT в Serpstat, щоб згенерувати поширені питання, список запитів, які ваша цільова аудиторія використовує у Google:

Наприклад, спробуємо згенерувати декілька кейсів про успішне використання SEO:

Далі подивимося, як ШІ впорається з відповіддю на технічне запитання:

- Другий сценарій — прості пояснення складних речей завдяки функції, що має назву «Поясни це для учня другого класу».


- Неймінг та опис продукту. ШІ-алгоритми також можуть допомагати з обслуговуванням клієнтів — давати відповіді на запити або розв'язувати технічні проблеми.

- Створення маркетингових листів. GPT легко розробить структуру, що допоможе створити шаблон для листів.

- Створення літературних творів. GPT може створювати казки, анекдоти, оповідання чи вірші, однак поки що краще справляється з короткими за обсягом текстами.

Також GPT-3 допоможе знайти нові ідеї на задану тему.

Бонус: чи можливо визначити контент, який створив ШІ?
Згідно з дослідженням Корнельського університету, люди вирішили, що 66% фейкових новин, що були згенеровані GPT-2, справжні.
Команда Serpstat спробувала автоматично розпізнавати контент, створений GPT, за допомогою бази даних параметрів й характеристик. Результат аналізу виявився несподіваним.

Таким чином автоматично згенерований контент здавався на 75% створеним людиною.
Висновки
У сучасній дійсності багато фахівців змушені витрачати суттєву кількість часу на адміністративну роботу та бюрократичні процеси, але в майбутньому можливо передати ці завдання штучному інтелекту. Це дозволить людям працювати в команді з ШІ, щоб оптимізувати та поліпшити робочі процеси, що зробить роботу більш ефективною та людянішою.
Незважаючи на те, що деякі експерти песимістично ставляться до автоматизованих рішень у галузі копірайтингу та маркетингу, розвиток штучного інтелекту не призведе до скорочення робочих місць. Використання ШІ-інструментів для створення контенту дозволить зберігати повний контроль та задавати тему і межі для матеріалу. Це допомагає масштабувати процес генерації контенту та дозволяє маркетологам й брендам публікувати високоякісний контент, що є дуже перспективним.