Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Чим живе українське tech-ком'юніті для жінок Wtech? Інтерв’ю з Христиною Серьожечкіною, CEO Kooperativ та Wtech Lead Ukraine

Сергій Коноплицький
Сергій Коноплицький Головний редактор SPEKA
0
28 січня 2025 7 хвилин читання

Wtech — міжнародна некомерційна спільнота, яка підтримує жінок у tech-індустріях, допомагає будувати кар’єру, створювати стартапи та об’єднує понад 12000 учасниць у 31 країні.  Її заснували Вікторія Тігіпко та Вірослава Новосильна у 2017 році. Христина Серьожечкіна — одна з ключових партнерок Wtech в Україні, представляє цю організацію у Києві, також вона керує відомим у столиці коворкінгом Kooperativ.

Чим живе українське tech-ком'юніті для жінок Wtech? Інтерв’ю з Христиною Серьожечкіною, CEO Kooperativ та Wtech Lead Ukraine зображення 1

Wtech зосереджена на просуванні рівності, менторстві та організації заходів, як-от саміт Perspektywy Women in Tech Summit. Ми зустрілись із Христиною, щоб дізнатися більше про Wtech та її бачення ролі жінок у технологічній індустрії.

Як ви познайомилися з Wtech та очолили організацію?

У 2023 році ми у Kooperativ сконцентрувалися на побудові ком’юніті та взяли у фокус івенти, зустрічі з цікавими людьми та професійний нетворкінг.  

Я знала Аліну Щербину, яка на той час очолювала Wtech. Я запропонувала їй бути нашим резидентом, проводити події тощо. Аліна розповіла про Wtech, про те, що це ком'юніті про жінок у технологіях, натхненна спільнота. Коли у тебе є певні страхи, щось тебе бентежить, ти можеш у тому колі людей поспілкуватись і бодай отримати підтримку. Вона мені запропонувала виступити на події разом із Танею Лукінюк і ще з двома спікерками. Розповісти про свій кейс, як бути керівницею.

Я виступила, а провели ми цю подію у Kooperativ. Після виступу був дуже великий відгук від дівчат. Я розповіла життєву історію, передала відчуття. Потім було ще кілька івентів, і потім Аліна запитала, чи не хочу я очолити київський чаптер. Я погодилась, бо Аліна саме переїжджала до Варшави. 

Аліна була операційним директором цієї спільноти та керувала київським чаптером. Ми домовились, що я беру під свій контроль цей чаптер. Ми зробили дуже багато подій — і бранчі, і воркшопи. Воно почало драйвити, дівчата почали збиратися у Kooperativ, відбувався обмін думками та енергією. 

Чим живе українське tech-ком'юніті для жінок Wtech? Інтерв’ю з Христиною Серьожечкіною, CEO Kooperativ та Wtech Lead Ukraine зображення 2 Івент Wtech в Kooperativ

На 2024 рік я запропонувала своє бачення розвитку Wtech, потім долучила до цього Женю Глізер, вона кофаундерка Сhoice31 — Online University, тож 2024 рік ми з нею разом відпрацювали, як уже стали лідерками в Україні.

Не все, на жаль, вдалося реалізувати, але були плани відкрити інші чаптери, нариклад, у Одесі, Івано-Франківську.

Яка основна мета або місія Wtech?

Об'єднувати людей, давати певні поради, збиратися групами для обговорення питань. Якщо є запити, дівчата пишуть, лідерки збирають ці запити і шукають або спікерів, щоб зробити воркшоп, або просто бранчі. Даємо можливість дівчатам виступати, інтегруємо ком'юніті наших жінок у міжнародні проєкти, вдається також робити партнерства, знижки на квитки тощо.

Підписуйтеся на наші соцмережі

Місія — проявляти саме жіночу технологічну спільноту, бо Вірослава і Вікторія, засновниці цього руху, дотичні до технологічної сфери. У Вірослави своя піар-агенція, яка спеціалізується саме на секторі tech, а Вікторія заснувала і почала дуже активно розвивати свій інвестиційний фонд TA Ventures. Тому все об'єдналося навколо технологій.

Але буде неправильно сказати, що ми спілкуємося тільки на теми технологій. Просто так склалось історично, що у цьому технологічному секторі ти можеш собі зразу знайти партнерів, закрити питання за дві хвилини.
Христина Серьожечкіна

Розкажіть про активність спільноти. Що у вас відбувається постійно? Які основні формати?

По-перше, це безкоштовно. Тобто кожен бере участь на волонтерських засадах. Це твій добровільний внесок у цю історію. Тому робимо план-мінімум, а якщо вдається більше, це завжди супер.

Якщо ми говоримо про Україну, то це обов'язково раз на квартал великі мітапи. Ми починаємо зазвичай у березні. Торік, наприклад, ми почали із заступницею міністра економіки Тетяною Бережною. Вона розповіла про статистику щодо жінок, які працевлаштовані чи відкрили бізнес у різних сферах. Це дуже вразило.

Після виступу спікера триває панельна дискусія, зазвичай чотири цікаві лідерки індустрії плюс обов'язково хтось онлайн з іншої країни діляться досвідом, порадами.

Обов'язково робимо бранчі, намагаємось раз на місяць з цікавим спікером під запит. Наприклад, наприкінці грудня дівчата в українському чаптері написали, що хочуть поговорити  тим, хто шарить у фінансах, куди інвестувати, як заощаджувати. Ми запросили Антона Шулика, CEO fint8.com, бо він обізнаний у цьому питанні.

Чим живе українське tech-ком'юніті для жінок Wtech? Інтерв’ю з Христиною Серьожечкіною, CEO Kooperativ та Wtech Lead Ukraine зображення 3 Учасниці Wtech

Розкрити тему персонального бренду ми запросили Катерину Дорешевську,  фаундерку PR-агенції BECOME та нон-профіт проєкту UA business Global.

Усіх спікерів ми верифікуємо, беремо не просто з інтернету, знаємо цю людину, розуміємо, що їй можна довіряти.

Якщо говорити про формати, то є два основні — квартальний великий мітап і щомісячний бранч. Ми експериментуємо: є ще воркшопи, хочемо ранінг-клаб жіночий запустити. 

Скільки зараз учасниць в Україні?

Зараз у нас понад 1000 жінок тільки в Україні та понад 12000 у всьому світі. Ми плануємо масштабуватися надалі, аби більше жінок могли стати учасницями та долучатися до спільноти та її переваг.

А хто вони? Чим займаються?

Я б сказала, що 80% спільноти — це middle плюс level.

Як учасниці долучаються до вас? Як ви просуваєте спільноту?

Для просування спільноти і її популяризації, я б не сказала що ми робимо щось особливе. Це системна і регулярна робота, яка дає свої результати. В основному залучення відбувається під час щомісячних подій, коли ми розповідаємо про спільноту, на міжнародних виставках. Wtech дуже активно відвідує всі масштабні заходи. Так, на Websamit у Лісабоні ми мали окремий корнер.

Часто працює нетворкінг — знайома привела, або колега, або у соцмережах хтось за кимось стежить, каже, що нас цікаво.

Плюс Вікторія публічна особа, вона скрізь про Wtech говорить. Вірослава також на всіх масштабних подіях розповідає.

Як сьогодні інтегровані жінки в IT-сферу, у tech-спільноту? Що заважає, щоб збільшити присутність? Як цьому сприяє ваша робота?

Точно сприяє. Я можу навіть на своєму прикладі сказати. Я людина з фізичного бізнесу, я завжди керувала готелями, будувала готелі. Тепер це фізичний простір, це сервісний бізнес, слово tech я взагалі не надто розуміла.

Коли я стала частиною цієї спільноти, то почала розуміти, що це такий самий бізнес. Tech — це просто форма вираження бізнесу,  інструмент для реалізації його ідей та цілей. Тут такі самі болі, нескінченний пошук талантів, доходи та витрати з вічним питанням — а де гроші.
Христина Серьожечкіна

Тому це дає можливість людям збільшувати свій нетворк, такі спільноти полегшують бар'єри входу у цей сектор. Багато хто знаходить класну роботу, партнерів для спільних проєктів.

Які у Wtech плани, амбіції?

Враховуючи те, що ми не комерційна організація, у нас немає фінансових цілей, тож бачення одне — розвивати спільноту далі, відкривати ще більше чаптерів і збільшувати кількість учасниць.

У планах збільшувати присутність на міжнародних конференціях. Показувати, що українські жінки — драйвер змін, вони можуть дати фору не тільки в Україні, але й за кордоном — ми ж знаємо, скільки наших жінок працевлаштовано в міжнародні компанії або навіть відкрили власний бізнес за кордоном.

У нас щомісячні коли з Вікторією проходять, регулярні коли з core-командою. Бачення — це розширювати нове, зберігати те, що є. Точкові прикольні історії реалізувати, ну і запуск подкасту. Хочеться виходити на інший рівень.

У Вікторії, наприклад, є ICLUB, проєкт від TA Ventures. Це клуб інвесторів. І якраз була мета органічно поєднати наші проєкти, дати жінкам можливість розвиватися в інвестгалузі. 

0
Icon 0

Підписуйтеся на наші соцмережі

Інші матеріали

Як підібрати КВЕД для ФОП бізнес-тренера, який надає послуги з коучингу?

Inna Sharova 13 червня 2025 16:30

Акумулятори для СЕС: як не помилитись з вибором?

Антон Березинський 12 червня 2025 15:55

Секрети утримання курсу: топ-інсайти з воркшопу Алекса Момота та Kumeka team

Тарас Мазур 12 червня 2025 15:24

Як створити криптобіржу мрії: формула успіху для інвесторів і партнерів

Владислав Гринів 13 червня 2025 13:14

Як працює WE Finance Code в Руанді та інших 26 країнах? Тепер — черга України!

Марина Саприкіна 13 червня 2025 15:00