Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Як отримувати SEO-трафік, якщо у вас молодий сайт

Катерина Золотарьова
Катерина Золотарьова Засновник компанії Site24
21 липня 2023 19 хвилин читання

Всім привіт! У цьому матеріалі я поділюся досвідом роботи з SEO-просування молодих проєктів. Наша компанія Site24 займається SEO-просуванням та PPC-рекламою для сайтів з 2017 року, тож у мене є про що розповісти.  

Спочатку розберемося, що таке “молодий сайт” з погляду SEO. Це сайт, вік активного життя якого менше одного року. Під активним життям у цьому випадку мається на увазі базова готовність та функціонування сайту, а не просто наявність купленого домену.

Серед додаткових до віку ознак такого сайту виділяють такі:

  • мало чи немає органічного SEO-трафіку;
  • не всі сторінки проіндексовані Google;
  • сторінки індексуються довго, деякі з них можуть вже після індексації випадати з неї;
  • сайт знаходиться в топі тільки за брендовими запитами;
  • ваш сайт "не гуглиться" по цитатах з вашого ж тексту.

Однак потрібно розуміти, що ці параметри – не обов'язковий атрибут, а наслідок того, що сайт новий та неоптимізований.

У чому складність SEO-просування молодого сайту

На початку SEO-просування молоді проекти стикаються з такою проблемою: практично у всіх нішах топ Google зайнятий агрегаторами та великими старими сайтами.

Старі сайти мають перевагу в ранжируванні, тому що їх власники та інші фахівці, як мінімум, створювали для них більше якісного контенту, динамічно нарощували зовнішні посилання, додавали нові сторінки, покращували зручність користування тощо. В результаті такі сайти отримали довіру з боку як користувачів, так і пошукових систем. 

Також практика SEO-просування показує, що навіть якщо ви зробите багато хороших текстів і посилань на молодий сайт, то спочатку він все одно буде мати слабку видимість в Google.

Фахівці називають це умовним терміном «пісочниця». І хоча фактичного підтвердження від Google про наявність такого фільтра немає, практика показує, що молодий вік сайту може також і сам по собі заважати отриманню хороших результатів просування.

Важливе значення на початку життя сайту має поведінка користувачів на ньому. Коли пошукова система помічає, що користувачі часто відвідують сайт, проводять на ньому багато часу, зберігають у вибране, відправляють посилання іншим – такий сайт починає підніматися в топ Google. Одне з ключових завдань при запуску нового сайту — зробити його таким чином, щоб він дійсно подобався відвідувачам, у такому разі сайт має всі шанси обігнати конкурентів за місце у рейтингу пошукових систем.

Отже, що ми можемо зробити, щоб наш молодий сайт потрапив у топ Google поряд із великими старими сайтами?

Стратегія SEO-просування молодого сайту

Спочатку трохи про стратегічні завдання.

Робимо вузьконішевий експертний сайт

Це правда, що Google віддає перевагу в ранжируванні крупним сайтам з великою кількістю контенту та посилань. Але також і правда те, що якщо створити вузьконішовий ресурс і подати на ньому докладнішу, краще структуровану і деталізовану інформацію, то ви отримаєте хороший шанс потіснити “мастодонтів” і зайти в топ.

Можливо, навіть варто розбити ваш бізнес на кілька сайтів з вузькою тематикою кожен і розвивати на кожному окремі напрямки. Наприклад, можна створити окремий сайт про «бігові кросівки», або «футбольні м'ячі», або «тури до Іспанії». Потім, при отриманні позицій у Google топі поступово розширювати його, доповнюючи іншими близькими категоріями.

Для цього ми збираємо максимально повне семантичне ядро, використовуючи всі можливі способи його формування:

  • статистику Google з Keyword Planner;
  • парсинг семантики конкурентів з Serpstat та Ahrefs;
  • збір підказок Google;
  • вивчення тематичних соцмереж, форумів та сервісів типу Quora;
  • вивчення конкурентів з інших, більш конкурентних геолокацій (наприклад, США).

Після цього на кожну групу пошукових запитів створюємо свою окрему сторінку на сайті. Для правильного формування структури посадкових сторінок нам потрібно:

  • детально вивчити структуру сторінок наших конкурентів із топ-10 Google;
  • не менш добре вивчити конкурентів з більш конкурентних ніш або ринків (наприклад, якщо ви працюєте під Україну, вивчити топ Google ваших конкурентів із США, або якщо ви працюєте в digital, вивчити конкурентів із software development);
  • використовувати питання та “болі клієнтів”, які ви побачите після аналізу онлайн-спілкування ваших реальних потенційних клієнтів.

Після цього ваше завдання продумати, що з побаченого ви можете імплементувати на своєму сайті.

Важливо в результаті зробити сторінку, яка буде більш детально, цікаво та професійно розкривати вашу тематику, ніж ті сайти, які вже є в топі. Пам'ятайте про те, що якщо ваш сайт новий, вам дійсно потрібно бути “на дві голови” вище ваших конкурентів, тільки тоді ви отримаєте достатню перевагу для того, щоб обігнати великих і трастових конкурентів.

Працюємо над зростанням брендового трафіку

Як ми вже писали на початку, сайти з великим обсягом брендового трафіку набагато швидше отримують топ Google, тому що пошукова система за низкою поведінкових факторів бачить, що люди сайту довіряють, і це одна з підстав почати високо його ранжувати.

Крім того, за будь-яких апдейтів алгоритму Google найбільш стійко показали себе саме сайти з великим відсотком брендового трафіку.

Уточнимо, що під брендовим трафіком маються на увазі переходи на сайт за будь-якими варіаціями назви вашого бренду, домену, а також будь-яких запитів із поєднанням «товар/послуга + бренднейм», наприклад «ноутбук розетка». Також при такому аналізі варто враховувати обсяг прямого трафіку на сайт, тобто користувачів, які вбивають домен сайту безпосередньо в адресний рядок браузера.

Способи збільшення брендового трафіку:

  • офлайн активності — розміщення зовнішньої реклами, участь у конференціях;
  • SMM-публікація контенту, таргетована реклама, розміщення роликів на YouTube;
  • прокачування особистого бренду топів та співробітників компанії;
  • публікації та PR-активності у ЗМІ;
  • банерна реклама;
  • і головне — формування хорошого продукту/послуги, про яку люди будуть говорити та рекомендувати друзям.

І так, ви правильно помітили — один із найважливіших SEO-факторів ранжирування не пов'язаний безпосередньо з SEO.

Оптимізація контенту сайту

Відразу уточнимо, що у цій статті ми розглядаємо не загальний процес роботи з оптимізації контенту, а саме особливості та нюанси просування молодих сайтів на середньо- та висококонкурентний ринок.

Оптимізація української версії

Незважаючи на те, що зараз більшість власників сайтів вивели українську версію як основну, багато хто ще не працював над її оптимізацією. У такому разі україномовні версії можуть також отримувати позиції та трафік, але більше за рахунок загальної “довіри” пошуковика до сайту. І якщо ви займетеся прицільною якісною оптимізацією української версії, ви цілком можете бути на крок попереду навіть великих конкурентів.

За останні роки спостерігається суттєвий тренд зростання україномовних пошукових запитів, що веде до зростання трафіку навіть за збереження статичних позицій. Крім того, якщо у видачі за ru-запитами часто підмішуються сайти із сусідньої країни, то в україномовній видачі таких проблем немає, що також зменшує конкурентність.

Для оптимізації україномовної версії робимо такі дії:

  • збирання повного семантичного ядра;
  • ретельна кластеризація за окремими групами;
  • формування структури сайту на основі кластеризації та аналізу топа Google; 
  • аналіз структури сторінок та контенту конкурентів;
  • проектування структури та контенту (інформаційні блоки, тексти, мета-теги) посадкових сторінок нашого сайту.

Також слід звернути увагу на:

  • інструмент перемикання мов, посилання на аналогічну сторінку іншою мовою має формуватися через <a href="https://.......">...</a>;
  • наявність атрибутів <link rel="alternate" />, які вказують Google на пов'язаність різних мовних версій між собою

Оптимізація фільтрів та сторінок із низькочастотними запитами

80% транзакцій в e-commerce дають переходи за ключовими словами від трьох і більше слів. Це пов'язано з тим, що чим точніше користувач формулює свою пошукову потребу, тим, ймовірно, він уже добре знає, що хоче, і готовий це купувати.

Для того, щоб зрозуміти, на чому краще зробити акцент, вам потрібно спочатку знайти кластери з найменшою конкурентністю. Для цього можна орієнтуватися на показники KD за ahrefs менше 10.

Якщо це сторінки категорій або підкатегорій, див. план дій у попередньому пункті. А якщо сторінки фільтрів, то їх потрібно буде додатково оптимізовувати.

  • 1
    У конкурентів у більшості випадків на сторінках фільтрів використовується шаблонне формування заголовка h1 і мета-тегів title та description, внаслідок чого така сторінка залишається не оптимізованою під необхідні ключові слова.

    Якщо ми вручну призначимо таким сторінкам оптимізовані заголовки та мета-теги, наприклад, “Жіночі чорні кросівки”, наш сайт буде більш релевантним відповідним ключовим словам.
  • 2
    У конкурентів може бути просто не створена частина потрібних фільтрів, за якими є потенційні ключові слова та трафік. Таким чином, створивши такі сторінки, ми зможемо легко отримати Google топ за відповідними запитами.
  • 3
    Необхідно налаштувати гнучке "ручне" керування відкриттям та закриттям фільтрів від індексації. Якщо за якимось фільтром чи їх поєднанням ми можемо отримати трафік SEO, такі фільтри потрібно відкрити для індексації пошуковими системами, якщо ні — закрити за допомогою атрибуту <meta name="robots" content="noindex, nofollow" />. Це має легко робитися на рівні "поставити галочку в адмінці".
SEO-оптимізація: оптимізовані заголовки та мета-теги SEO-оптимізація: оптимізовані заголовки та мета-теги

Важливо сказати, що якщо в результаті робіт з оптимізації ваші низькочастотні сторінки зайдуть у топ Google, то далі і високочастотні позиції ключовим словам будуть зростати з мінімальними зусиллями.

Робота з блогом

Задача тематичного сайту – охопити не лише комерційні запити, а й інформаційні. Для того, щоб зрозуміти, який тип у кожного нашого ключового слова, потрібно після збору семантичного ядра проаналізувати результати видачі Google за кожним запитом. Вони можуть бути:

  • комерційні — складаються із сайтів товарів чи послуг;
  • інформаційні — у топі перебувають переважно різні статті;
  • змішані — які приблизно порівну мають в результатах і перший, і другий тип.

Одна з можливих тактик у разі інформаційної чи змішаної видачі – написання блогових статей по цих групах ключових слів. Тоді наше завдання схоже:

  • проаналізувати весь наявний у топ-10 контент, включно з аналогічними англомовними статтями;
  • продумати, за рахунок чого ви можете написати ще якісніший текст (залучити нішевих експертів, написати більше способів чи варіантів, деталізувати чи навести більше прикладів).

Як один із варіантів, ви можете “вшивати” пропозиції ваших товарів чи послуг у такі статті-лонгріди. Наприклад, написавши статтю “10 способів вибрати найкращий робот-пилосос для дому”, де ви і даєте корисні рекомендації, і пропонуєте конкретні продукти.

При цьому зробити «один раз і добре» теж недостатньо, необхідно з певною періодичністю, наприклад, щорічно, заново аналізувати ринок і конкурентів, помічати нові «фішки» і впроваджувати їх у себе. Тоді ви ще довго продовжите залишатися конкурентоспроможними.

Технічна оптимізація сайту

Крім очевидного завдання “знайти та виправити всі технічні SEO-помилки на сайті”, є кілька специфічних пунктів, на які потрібно звернути увагу, якщо ваш сайт є молодим.

Робимо сайт-ракету

Тут ми можемо обернути наш головний мінус у плюс. Ваші конкуренти, швидше за все, зробили свій сайт 3-7 років тому, з базовим проектуванням під десктопну версію. З того часу сайти напевно обросли правками, “милицями”, багато які ще зроблені на старих CMS, на яких дуже складно впроваджувати необхідні SEO-правки.

Коли ви робите новий сайт, ви можете відразу вибрати хорошу сучасну CMS та реалізувати на ній усі необхідні SEO-налаштування.

Також потрібно враховувати mobile-first алгоритм, яким Google аналізує саме мобільну версію сайту. Вона має бути сконструйована максимально mobile-friendly, щоб користувачам мобільних пристроїв було цілком зручно взаємодіяти з сайтом.

Перевірити «дружність» сайту до відображення на мобільних пристроях можна через Google Mobile Friendly test.  

При проектуванні сторінок для сайтів послуг одразу проектуйте ідеальну “типову” структуру вашої посадкової сторінки, яка матиме:

  • блокову структуру з усіма необхідними елементами (див. пункти вище про проектування на основі аналізу конкурентів);
  • якісні дизайн — всі необхідні картинки, іконки, розмітку;
  • “кнопки захвату” та інші елементи взаємодії з користувачами.

Особливу увагу при новому сайті треба звертати на швидкість завантаження. Її ми перевіряємо за:

При цьому будьте обережні у використанні React-технологій, часто вони вимагають складної додаткової технічної оптимізації для того, щоб добре індексуватись пошуковими системами. Впроваджувати цю технологію потрібно лише під супроводом досвідчених SEO-фахівців, щоб вам потім не довелося робити новий сайт.

Перелінковка

Грамотна перелінковка теж здатна добре допомогти новому сайту у просуванні. Крім базової структури внутрішнього лінкування сайту також зверніть увагу на:

  • 1
    Наявності перелінкування у картках товару — потрібно стежити, щоб на них були посилання не лише на категорії верхнього рівня, а ще й на низькочастотні підкатегорії, на яких ми робимо акцент у SEO-просуванні таких сайтів (див. розділ "Оптимізація фільтрів та сторінок з низькочастотними запитами").
  • 2
    Якщо ви просуваєте сторінки конкретних брендів в інтернет-магазині, то з картки товару також має йти посилання на сторінку відповідного бренду.
  • 3
    Можна вводити додаткові блоки типу “з цим товаром часто купують…”, проте лінкувати у такому блоці не конкретні картки товарів, а саме категорії.
  • 4
    Хорошим рішенням для нового сайту буде перелінкування статей блогу з категоріями або картками відповідних продуктів інтернет-магазину. Наприклад, ви пишете статтю "10 модних аксесуарів цього літа", і в цю статтю додаєте посилання на описувані вами товари або самі картки товарів.
SEO-оптимізація: перелінковка SEO-оптимізація: перелінковка

Зовнішні посилання

Одна зі складних задач нового сайту – це накопичення достатньої кількості якісних посилань. Нові бізнеси часто не мають фінансової можливості «наздогнати і перегнати» великі проекти, які роками вкладали десятки тисяч доларів у побудову хороших беклінків. Ситуація часто виходить досить глуха — молодим проектам з низьким бюджетом потрібно якось перегнати старі проекти, які давно і багато інвестували в себе.

Однак, що все ж таки можна зробити в цій ситуації:

  • 1
    Розробити крутий унікальний продукт. Тільки в цьому випадку про вас будуть безкоштовно писати та залишати на вас посилання. Також для цього добре працює і хайп, але тут важливо не перестаратися, щоби сумнівна репутація не вбила в результаті ваш бізнес.
  • 2
    Дотримуватися принципу "менше, але краще", тобто залучати на сайт посилання лише з найкращих джерел. Ідеально якщо ви самі з боку бізнесу будете підключатися до піару свого проекту в ЗМІ — розповідати про ринок, ноу-хау, давати інтерв'ю. У такому разі SEO фахівець сформує ТЗ на такий контент та розміщення посилань у ньому таким чином, щоб такі публікації давали максимальний ефект для просування сайту.
  • 3
    Для того, щоб сформувати природний “профіль посилань” молодого сайту, треба будувати лінки в першу чергу на головну сторінку, і потім поступово можна також отримувати посилання і на ті низькочастотні розділи, про які йшлося в попередніх пунктах статті.

Окремим пунктом варто винести такий спосіб «швидкого та дешевого», але при цьому ризикованого метода отримання посилань, як купівля «домена з історією», або дроп-домена. Такі домени колись були прив'язані до інших працюючих сайтів, багато з них мали гарні зовнішні посиланні, але через зупинення бізнесу або інші проблеми їх реєстрацію не продовжили, і будь-який бажаючий отримав можливість його купити.

Щоб знайти хороший дроп-домен, потрібно враховувати такі параметри:

  • як давно домен цей домен не активний — що менше, то краще;
  • кількість та якість посилань у цього домену — вивчаємо та оцінюємо зовнішні посилання через ahrefs;
  • ризик наявності фільтрів Google на сайті — для цього важливо переглянути історію відновлення домену через сервіс Webarchive.

Знайти такий домен можна через спеціальні платформи, такі як NameJet, GoDaddy Auctions, DropCatch, Sedo і SnapNames, або ж знаходити цікаві домени з спливаючим терміном реєстрації вручну і слідкувати за їх статусом.

Залежно від того, чи підходить саме вашому бізнесу це доменне ім'я, ви можете далі продовжувати його використовувати і розвивати на ньому сайт, або ж налаштувати посторінковий 301-й редирект на ваш актуальний домен.

Оптимізація під SERM

Окрім SEO-оптимізації свого сайту, можна спробувати інші способи попадання в топ Google.

Насамперед це оптимізація картки Google My Business, вони ж Google Maps. Щоб картка добре ранжувалась і приносила трафік, необхідно не просто її зареєструвати, а й оптимізувати під ключові слова, постійно залучати хороші відгуки.

Також варто використовувати:

  • оптимізацію картинок під Google Image — стежити за правильним розміщенням зображень у коді сайту, оптимізацією мета-тегів alt та title;
  • нарощування позитивних відгуків на релеватних "відгук-сайтах" — в першу чергу на тих, які ранжуються за цільовими для вас ключовими словами;
  • розміщення у тематичних агрегаторах;
  • потрапляння до статей типу “10 кращих…” на експертних ресурсах;
  • PR-публікації у якісних тематичних для вас ЗМІ;
  • розміщення вашого контенту в соцмережах.

Коли новий сайт зможе отримати перший трафік

Якщо говорити про перші переходи з пошукових систем на сайт, то в разі нових проектів перший трафік зазвичай з'являється через 3-4 місяці. У перший час зростання проекту краще спостерігати саме за позиціями, ви побачите, як сайт почне ранжуватися спочатку в топ-100, і потім позиції будуть поступово, тиждень за тижнем йти вгору.

Однак якщо ми говоримо про значний обсяг трафіку і точку окупності SEO, то варто розглядати період від 1 року. Саме стільки часу повноцінної щомісячної роботи потрібно в середньому потрібно для того, щоб сайт зайшов до топ-10 Google хоча б по половині пріоритетних запитів.

Варто пам'ятати, що SEO – це завжди модель інвестицій. Спочатку ви вкладаєте бюджети та роботи у свій сайт, щоб потім він зайняв міцне місце в топі Google і приносив вам тих найзаповітніших «безкоштовних» клієнтів.

Приклад зростання SEO-трафіку для молодого проєкту:

Графік SEO-трафіку молодого проєкту Графік SEO-трафіку молодого проєкту
  • гео: Україна
  • тематика: продаж музичних інструментів; 
  • термін проєкту: березень 2022 — теперішній час.

Резюме

Успішне SEO просування молодого сайту – це загалом завдання не з легких, тому що потрібно за відносно короткий термін невеликими ресурсами перегнати “лідерів ніші”, які вже до цього вклали великі бюджети у свою розкрутку.

Однак, якщо добре розуміти принципи роботи пошукових систем, можна навіть за таких стартових умов досить швидко вивести сайт в ТОП і отримувати органічний SEO трафік.

Ну а якщо вам потрібне професійне SEO-просування чи консультація від фахівців, то команда Site24 завжди до ваших послуг :)

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Бренд, побудований на провокації та сексуалізації: історія Playboy

Артем Беседа 27 червня 2024 17:41

Як правильно налаштувати SMM, щоб збільшити взаємодію з клієнтом у 2 рази. Кейс VARUS

Катерина Селезень 27 червня 2024 16:48

Як я провела Ukrainian Blockchain Week 2024

Владислав Миронович 27 червня 2024 10:00

Що таке DRaaS-рішення і чим воно корисне для бізнесів

Maris Sperga 26 червня 2024 11:36

Що таке retention-маркетинг та яке його майбутнє? — подкаст SPEKA «Що буде далі?» #6

Сергій Коноплицький 25 червня 2024 10:38