Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Як правильно налаштувати SMM, щоб збільшити взаємодію з клієнтом у 2 рази. Кейс VARUS

Катерина Селезень
Катерина Селезень Head of PR мережі VARUS
27 червня 2024 6 хвилин читання

У середньому люди щодня проводять у соціальних мережах близько 2,5 години. Звісно, цей час йде не тільки на спілкування, а переважно на пошук та опрацювання інформації, розваги та шопінг. 

Це робить соціальні мережі одним із найважливіших каналів комунікації бізнесу з аудиторією. Social media marketing (SMM) здатен вирішувати чимало бізнес-задач: від поширення інформації про бренд та прямої взаємодії з клієнтом до впливу на звички і клієнтський досвід. 

Одне з основних завдань SMM — це формування впізнаваності бренду, у тому числі — завдяки айдентиці. І це не просто про красиве оформлення, впізнаваний бренд здатен покращити взаємодію з клієнтом. Так, наприклад, нам у VARUS цей показник вдалось збільшити вдвічі. 

Все починається з аналізу

Основою комунікації бренду у соціальних мережах і тим, що першою чергою “чіпляє” є візуальний стиль. Тож задачею для мережі VARUS було створити такий візуал, який стане помітним та унікальним і водночас адаптивним під різні рубрики, спецпропозиції та асортимент товарів. 

Перш ніж перейти до розробки стилістики, необхідно провести ресерч. Програма-мінімум — це: 

  • дослідження цільової аудиторії
  • проведення аналізу конкурентів та визначення конкурентної переваги; 
  • вивчення актуальних трендів та контексту;
  • вивчення та врахування алгоритмів всіх соціальних мереж, які ви плануєте залучити в комунікації. 

Для VARUS дизайн мав бути не тільки яскравим, а ще й функціональним — адаптивним під різні формати контенту. 

Також не варто забувати про tone of voice та комунікаційну стратегію. Якщо вони вже розроблені, то на них обовязково потрібно спиратись при створенні візуального стилю. 

Порада: перш ніж переходити до розробки візуального стилю, створіть мудборди. Це дозволить візуалізувати ідеї та краще побачити цілісну картинку бажаного результату. 

Візуал — відображення цінностей бренда 

Завдяки синергії результатів досліджень та креативу у мережі VARUS з’явився оновлений стиль — яскравий, сучасний та водночас з ретро-вайбом, як на старих плакатах. 

Великою перевагою оновленої стилістики стала її адаптивність. З одного боку — можливість стилізувати будь-який формат контенту, з іншого — ключові впізнавані елементи, які поєднують все в єдину картинку: 

  • Яскраві кольори: палітра, окрім фірмових зеленого та помаранчевого, поповнилась іншими яскравими відтінками. 
  • Фірмові елементи: плашки, зображення ручок маскота VARUS та інші елементи айдентики. 
  • Округлі плашки під текст: читабельно і стильно. 
  • Фільтр з “шумами” на фоні та світлинах: підтримує ретро-атмосферу візуалу. 

Розроблений візуальний концепт чудово лягає як на живі фото та відео, так і, наприклад, на щотижневу рубрику з акційними пропозиціями. Завдяки новому візуалу стиль сторінок VARUS змінився — всі акаунти стали виглядати більш гармонійно та цілісно. При цьому збереглось основне: цінності та меседж компанії про “Різномаїжжя”. 

Порада: у гонитві за стильним візуалом є велика спокуса взяти за основу найпопулярніші тенденції. Однак важливо при цьому пам’ятати, що стилістика ваших сторінок має метчитись та відображати основні цінності бренда. 

Оновлення візуалу = приріст взаємодій 

Естетичність та сучасність — тільки частина профіту, який може принести оновлення візуалу. Коли грамотно підійти до процесу, це має позитивно вплинути і на кількість підписників, взаємодій та, як наслідок, продажів. Власне так вийшло: з моменту оновлення сторінок (пройшло пів року) кількість взаємодій з контентом збільшилась майже вдвічі (!) — на 94%. 

Якщо деталізувати результати, то з липня 2023 по березень 2024 року, ситуація у соціальних мережах VARUS виглядала так: 

  • Instagram: на 22% більше підписників, збільшення охоплень на 105%, залучення зросло на 336%. 
  • Facebook: на 10% більше підписників, охоплення зросло на 107%. Окрім того, варто зазначити, що за останні місяці сторінка VARUS займає 2 місце за приростом підписників і 1 місце серед продуктового ритейлу (+19 000). Дані RAU.
  • Telegram: на 40% більше підписників (тільки органічний приріст).

Більшість українських брендів усвідомлюють, що SMM — це мастхев для будь-якого бізнесу. Утім часто його зводять лише до постингу контенту та таргетованої реклами, тоді як насправді це постійна взаємодія з користувачами, відповіді на звернення, тестування гіпотез та велика аналітична робота. 

Грамотний план роботи з SMM не повинен зводитись до excel-таблички з запланованими постами. Натомість він має охоплювати: 

  • визначення бенчмарків; 
  • тестування гіпотез; 
  • масштабування; 
  • залучення лідерів думок та багато іншого.

SMM — це шлях бренду до покращення своєї видимості, формування лояльності аудиторії та залучення нових клієнтів. Навіть якщо зміни одразу не приносять колосального зростання аудиторії — аналізуйте свої стратегії, пробуйте знову, тестуйте гіпотези, і все обов’язково вийде. 

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Що таке retention-маркетинг та яке його майбутнє? — подкаст SPEKA «Що буде далі?» #6

Сергій Коноплицький 25 червня 2024 10:38

Як ми створювали першу афіліатку в українській бʼюті-сфері: кейс FABO Affiliate Program

Владислав Миронович 19 червня 2024 14:15

Як просувати свій бізнес у Telegram, розповість Netpeak 20 червня

Олеся Дерзська 18 червня 2024 21:50

Майбутнє маркетингу та реклами — подкаст SPEKA «Що буде далі?» #5

Сергій Коноплицький 18 червня 2024 10:25

Маркетинг майбутнього: як штучний інтелект та предиктивна аналітика змінюють галузь

Andriy Volnyanskyy 10 червня 2024 12:45