Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Як ми створювали першу афіліатку в українській бʼюті-сфері: кейс FABO Affiliate Program

Аліна Бабешко
Аліна Бабешко Засновниця б'юті-сервісу FABO
19 червня 2024 6 хвилин читання

Днями ми запустили першу в Україні афіліат-програму в сфері бʼюті — FABO Affiliate Program. Її суть полягає в тому, що наші афіліати у своїх соцмережах радять продукцію FABO, а за кожен продаж отримують фінансові виплати. Це унікальна партнерська програма, якій немає аналогів в Україні, та попри всі технічні та юридичні виклики нам вдалося реалізувати її так, як ми хотіли. 

Що таке афіліат-програма і як це працює у світі?

На українському ринку слово “афіліат-програма” маловідоме. Проте у світі цей формат співпраці достатньо популярний. Тому один із викликів — правильно пояснити, не відштовхнути незнайомим терміном і зацікавити користувачів. 

Афіліат-програма — це форма партнерського маркетингу, коли компанія платить партнерам (афіліатам) за залучення нових клієнтів або продажі. Тобто ви, наприклад, як учасник програми, ділитесь унікальним посиланням на якийсь продукт зі своєю аудиторією, а за кожну купівлю за цим лінком отримуєте фінансові виплати. 

Чимало бізнесів у світі практикують “афіліатки” та надають можливість для заробітку своїм афіліатам. Партнерські програми є у брендів з абсолютних різних ніш: Amazon, Nike, Rakuten, eBay, Skyscanner тощо. Звісно, бʼюті-індустрія також успішно співпрацює з афіліатами — Sephora, MAC Cosmetics, Chanel, Dior, Clinique, Lancôme, Elemis, Estée Lauder, Charlotte Tilbury, Yves Rocher, Kiehl’s та багато інших. А ось в українській бʼюті-сфері дотепер афіліат-програми не було. Тому, звісно, для нас це був ще той виклик. 

Як працює наша FABO Affiliate Program? 

Наша афіліатка працює за світовим досвідом — ми співпрацюємо з афіліатами, а вони отримують фінансові виплати за це. Це відбувається так: потенційний афіліат подає заявку на співпрацю (серед критеріїв — повноліття, українське громадянство та щонайменше 1000 підписників на платформі, де буде просуватися продукція).

Після погодження заявки ми надаємо доступ до афіліат-кабінету, де на кожен товар буде згенероване унікальне посилання, яке афіліат інтегруватиме у свій контент, рекомендуючи продукцію FABO. За кожен продаж будуть нараховані поінти, які можна конвертувати в українську гривню та вивести на карту або ж розрахуватися за продукцію на сайті FABO. 

Аби отримати виплату на банківську карту, слід на сайті заповнити коротку форму договору співпраці та підписати електронним підписом. Для зручності можна пошерити копію паспорта через «Дію», щоб автоматично заповнити свої дані, і підписати угоду за допомогою «Дія.Підпису». До речі, співпраця з сервісом «Дія» також важлива для нас, адже так ми можемо бути впевнені в прозорості та надійності фінансових операцій.

Технічні виклики у створенні FABO Affiliate Program

Підписуйтеся на наші соцмережі

Загалом від початку ідеї створення афіліат-програми до її запуску пішло майже пів року. Звісно, це був дуже складний і трудомісткий процес, хоча, як каже керівниця нашого ІТ-відділу Валерія, для нас, здається, вже не існує ніяких труднощів.

Робота почалась з виведення формули прорахунку, врахування всіх факторів впливу на ціну товару, паралельно думали, як юридично все це прозоро налаштувати, а далі — технічна частина. 

Найбільше часу витратили на наступні етапи:

  • По-перше, інтегрування та автоматизація всіх зв'язків з системою обліку — щоб усі цифри коректно передавались для нашого бухгалтера, а також аби це не забирало багато часу на зведення. 
  • По-друге, інтеграція з "Дія.Підписом" та підпис файловим ключем. 
  • По-третє, правильний прорахунок на сайті, адже дуже багато різних умов вже підв'язано і важливо все чітко рахувати та коректно виводити для користувача.

На світовий досвід ми спирались лише як на концепт, але фактично вся розробка проєкту відбувалась з нуля, адже маємо на сайті багато різних брендів, у кожного з яких різні умови співпраці, різна маржинальність. І звісно, юридичні моменти, податки — все це продумувалось саме під наш ринок.

Задіяні були всі департаменти: відділ закупок, юристи, бухгалтерія, SMM-відділ та, звичайно, ІТ-відділ. Виконана колосальна робота, тому рівень хвилювання також зашкалює. 

Для кого наша афіліат-програма? 

Ми шукаємо таких бʼюті-ентузіастів, як ми. Нам дуже важливо, аби наші цінності та любов до якісного догляду за собою співпадали. 

Нашому афіліату необовʼязково мати мільйонну аудиторію, професійне обладнання для створення контенту чи досвід участі у схожих програмах. Головне — відчувати натхнення та бажання ділитися своєю любовʼю за якісним доглядом, а також мати довіру від своїх підписників, адже саме вона буде ключовою.

Також ми повністю довіряємо афіліатам у створенні контенту — вони можуть зробити розпакування, або розповісти про переваги засобу, або показати, як його застосовувати, чи просто поділитися скрином екрану з сайту. Звісно, є більш і менш ефективні способи продажів, про них ми обовʼязково розповідатимемо нашим афіліатам у закритій групі. 

Які бенефіти отримують афіліати?

  •  Заробіток

Афіліати отримують реальні виплати за кожен продаж, а також мають можливість розрахуватися поінтами за продукцію на fabo.ua.

  •  Унікальні пропозиції 

Аудиторія афіліата отримуватиме спеціальні пропозиції до купівлі товарів за його посиланням. 

  •  Передчасний доступ до новинок та знижок 

Афіліати будуть знати про новинки та знижки за кілька днів до їхнього старту на сайті. 

  •  FABO-team

Наш афіліат стає частинкою комʼюніті FABO, що розвиває один з найкращих бʼюті-брендів в Україні.

Ми пишаємося тим, що створюємо унікальні проєкти на українському бʼюті-ринку та вже маємо безліч ідей для розвитку та покращення афіліат-програми. 

Підписуйтеся на наші соцмережі

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Просування вузьких ніш в Telegram: як залучити аудиторію? Кейс Netpeak

Анастасія Паламар 10 липня 2024 18:46

Кейс Moyo: як збільшити видимість застосунку вдвічі за три місяці та отримати перші позиції у сторах

Сергій Коноплицький 4 липня 2024 11:46

9 помилок під час просування застосунку

Сергій Коноплицький 3 липня 2024 15:40

Як побудувати бренд спортсмена: п'ять кроків wow-маркетингу

Єлизавета Нечет 2 липня 2024 17:43

Як бізнес-спільноти сприяють розвитку вашого нетворку

Максим Олійник 2 липня 2024 11:35