Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Як наважитись на ребрендинг під час війни: кейс б'юті-сервісу FABO

Аліна Бабешко
Аліна Бабешко Засновниця б'юті-сервісу FABO
28 грудня 2022 6 хвилин читання

Наш проєкт від онлайн-ритейлера преміальної косметики, компанії Professional Care, мав запуститися навесні 2022 року. Через повномасштабне вторгнення росії в Україну ми перенесли запуск. Склад компанії у Харкові був пошкоджений, а співробітників евакуювали. Попри війну та всі виклики, з якими зіткнулася команда, ми вирішили не відмовлятися від ребрендингу і реалізувати абсолютно новий проєкт для б'юті-сфери в Україні.

FABO: більше ніж сайт з професійною косметикою

Сайт Professional Care не передбачав суттєвих вкладень, дизайну та доопрацювань, а його основною функцією було замовлення товару. У такому форматі нам стало тісно буквально за пів року, і ми з моїм чоловіком (та партнером по бізнесу) розуміли, що платформі бракує гнучкості, аби реалізовувати наші ідеї. Щоразу, коли ми щось хотіли змінити, наражалися на обмеження конструктора сайту. Великою мірою наш перший сайт був чудовим тренажером для ведення e-commerce. 

Ми проаналізували, чого не вистачає нашим клієнтам, чого бракує на українському та європейському ринках. І зрозуміли, що потрібно трансформувати проєкт: розробити нову візуальну мову, більш простий до сприйняття та короткий неймінг, обрати впізнавані кольори та розробляти сайт з нуля, щоб реалізовувати всі ідеї.

Відмінність проєкту від наявних в Україні сервісів у тому, що він є цілісним світом з оновленим сайтом з розширеною функціональністю, на якому зберігається вся інформація про особливості шкіри та волосся користувача, зібрані рекомендації від консультантів для ефективної рутини, є описи не лише про продукти, а й про активні інгредієнти. Це дає змогу максимально глибоко зануритися у догляд і розуміти, що і як працює. 

Мета проєкту — популяризація системного свідомого догляду, а також створення ком'юніті користувачів платформи, де клієнт завжди може знайти відповідь на запитання, а відомі амбасадори відкрито діляться своїми лайфхаками та досвідом.

FABO — диджитальний проєкт, де ми як креатори можемо повністю втілювати власні задуми, додаючи нові функції та зручні інструменти, а клієнти на власному досвіді можуть використовувати повністю нативний сервіс.

Що не складно, то не ладно, або Робота над сайтом FABO

FABO — це насамперед продукт tailored/custom, який ми робимо для себе, під себе і за внутрішніми потребами наших клієнтів, у розробці є тісний зв'язок між безпосередньо нашими процесами та запитом аудиторії чи команди. 

Ще перед початком роботи над новим позиціонуванням (тобто задовго до початку роботи над неймінгом чи брендингом) стратеги креативної агенції, з якою ми працювали, проводили глибинне дослідження як серед наших клієнтів, так і серед цільової аудиторії. Це були Facebook-опитування, спілкування у директі та телефонні інтерв'ю.

Ми визначили соціальні/демографічні особливості, вік, вид діяльності, частоту оновлення косметичної продукції, причини, чому обирають нас чи інші магазини, що подобаються, та які їхні основні болі. 

Оскільки ми змінилися внутрішньо, проявити хотіли це не лише через візуальний ребрендинг, але й через комунікацію, тому аналізували навіть форму спілкування  Professional Care з клієнтами та змінювали нашу стратегію й тут. 

Ми буквально розбирали окремі цитати наших клієнтів та кейси, які вплинули на появу якоїсь спеціальної функції. Одна з наших улюблених історій, до прикладу, про клієнтку, якій ми свого часу на її запит порадили продукт. Після купівлі вона побачила, що такий самий продукт у такому самому розмірі входить у набір з іншими продуктами майже за таку саму вартість, і, цілком справедливо, була не задоволена, що ми одразу не порадили цей набір. Ми зробили все, щоб на новому сайту, під кожним продуктом завжди була інформація про те, в який з наборів входить та чи інша одиниця, адже часто це дійсно значно вигідніше.

Інтерфейс магазину FABO Інтерфейс магазину FABO

Ризики та виклики ребрендингу під час війни

Головним викликом став ребрендинг під час війни — ми перетворили вже впізнаваний проєкт в абсолютно новий, з новою назвою та візуальною складовою і були впевнені, що користувачам необхідний буде час, щоб звикнути до змін. Але перехід пройшов настільки вдало, що багато клієнтів зазначали, що FABO — це саме те, яким вони бачили проєкт від самого початку. 

Ці складові підкріплює якісно написаний сайт, на створення якого пішло півтора року. Разом з розробниками ми прописували в коді кожну кнопку та функцію, щоб вона виглядала саме так, як ми це собі уявляли. Найтривожнішим часом був крайній тиждень до запуску: крім того що сайт фіналізувався у період активного блекауту, під час пробного запуску він, як часто буває, не витримав великого трафіку.

Проблему вдалося вирішити, хоча й довелося перенести запуск на півтори доби. Реліз проєкту у вечір суботи з маркетингового боку це 10/10 за шкалою ризику, проте ми більш ніж задоволені результатом! 

Результати ребрендингу 

На сьогодні результати ребрендингу позитивні: вже присутній фактор звикання до нового дизайну та приходу нової аудиторії.

Користувачів насамперед приваблюють абсолютно нові функції сайту, незвичні розділи та довіра до проєкту відомих українок. Маємо у середньому 2000 юзерів сайту на день, більш ніж 500 оброблених анкет користувачів на сайті з дня запуску та підвищення кількості підписників в Instagram. 

Ми задоволені, що не зупинилися та довели до фінішу справу, якою жили декілька років і яка стала для нас рушійною силою та підтримкою протягом усіх місяців повномасштабного вторгнення.

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Що таке retention-маркетинг та яке його майбутнє? — подкаст SPEKA «Що буде далі?» #6

Сергій Коноплицький 10 годин тому

Розвиток блогу та зважена рекламна стратегія: як компенсувати вплив сезонності на трафік

Наталія Раскопа 24 червня 2024 11:00

Як створити YouTube-оголошення з високою конверсією у 2024 році?

В'ячеслав Юренко 21 червня 2024 19:00

Взаємодія між ключовими стейкхолдерами — запорука ефективної боротьби з піратством та контрафактом

Владислав Миронович 21 червня 2024 18:00

Як просувати бренд за допомогою текстового контенту

Оксана Павлюк 21 червня 2024 15:00